Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā (Riverways)

Vidzemes plānošanas reģions iesaistīs uzņēmējus ūdenstūrisma attīstībā

Tā kā projekta Riverways mērķis ir piesaistīt upēm vairāk ūdens tūristus, tādējādi veicinot apkārtējās teritorijas ekonomisko attīstību, tā īstenošanā plānots iesaistīt arī Vidzemes plānošanas reģiona uzņēmējus.  Projekta ietvaros izstrādāta anketa, lai apkopotu informāciju par Vidzemē esošajām upēm un to izmantošanu uzņēmējdarbībā.

Ar anketas palīdzību plānots iepazīties ar upju teritoriālo noslodzi un uzņēmēju sniegtajiem pakalpojumiem. Uzņēmēji aicināti atklāt ikdienas problēmas, ar kurām sastopas darbojoties ūdenstūrismā, kā arī sniegt ierosinājumus par iespējamiem risinājumiem. Paredzams, ka projekta ietvaros, veidojot ciešu sadarbību starp pašiem pakalpojumu sniedzējiem ūdenstūrismā, ieguvēji būs gan paši uzņēmēji, gan arī pakalpojuma saņēmēji - tūristi.

 

Pavisam projektā iesaistījušies 39 partneri no Latvijas un Igaunijas, no kuriem lielākā daļa ir pašvaldības. Īpašs uzsvars projektā tiks likts uz tā ilgtspējību, rodot risinājumus, kā projekta laikā paveiktās aktivitātes un attīstītos produktus saglabāt arī pēc projekta noslēgšanās.

Vidzemes plānošanas reģions projekta Riverways ietvaros plāno kopīgi ar uzņēmējiem izveidot jaunu sadarbības tīklu, lai atrastu veiksmīgus risinājumus ūdenstūrisma attīstībai Vidzemē. Projekta laikā tiks īstenotas arī vairākas praktiskas dabas aktivitātes, piemēram, izveidotas un atjaunotas laivu piestātnes un atpūtas vietas. Projekta laikā tiks izdotas arī upju kartes, kas īpaši iecienītas tūristu vidū. Tāpat iecerēts popularizēt Latvijas ūdenstūrismu kā aktīvā tūrisma sastāvdaļu, izveidojot un piedāvājot dažādus produktus ārvalstu tūristiem, tādējādi palielinot kopējo tūristu skaitu un palīdzot attīstīt uzņēmējdarbību valstīs, kas darbojas Riverways projektā. 

08.07.2013

Notikumi

«Jūnijs 2020»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930