Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā (Riverways)

VPR aicina ūdenstūrisma uzņēmējus pieteikties kvalitātes zīmei „Q-Latvia

Tā kā 2014. gada sezona solās būt saulaina un īsti piemērota atpūtas baudīšanai dabā, tai skaitā pie un uz ūdeņiem, Vidzemes plānošanas reģions, projekta Riverways ietvaros, aicina ūdenstūrisma pakalpojumu sniedzējus līdz 17. aprīlim pieteikties kvalitātes zīmei „Q-Latvia”.

 

 

Projekta Riverways ietvaros top jauni principi un ieteikumi, kā attīstīt un novērtēt ūdenstūrisma pakalpojumus kvalitātes zīmola „Q-Latvia” ietvaros. Eiropas tūrisma nozarē „Q” kvalitātes sistēmas pēdējos gados ir kļuvušas plaši pazīstamas. Līdzīgi kā citās valstīs, ieviešot „Q-Latvia” kvalitātes sistēmu, uzņēmumam ir iespēja palielināt savu konkurētspēju, prestižu un atpazīstamību, nodrošinot klienta vajadzībām un prasībām atbilstošu pakalpojumu. Konkurētspējas un labas reputācijas faktors ir izšķirošs mūsdienu tūrisma komercdarbības vidē, kurā galvenais spēlētājs ir klients un tā sniegtā informācija par pakalpojuma kvalitāti izplatās ļoti ātri. Pat viens nekvalitatīvi sniegts pakalpojums var nopietni apdraudēt nākotnes perspektīvas. Latvijā šo kvalitātes zīmi piešķir Tūrisma attīstības valsts aģentūra.

2014. gada sezona ir laiks, kurā tiks izstrādāti novērtēšanas kritēriji tieši ūdenstūrisma pakalpojumiem, kā arī pārbaudīts, cik tie ir objektīvi, apmeklējot uzņēmumus un izmantojot to pakalpojumus kā „slepenajiem viesiem”.

Tāpēc kvalitātes novērtēšanas principu un ieteikumu izstrādei tiek aicināti pieteikties ūdenstūrisma pakalpojumu sniedzēji, kuri būtu gatavi

▪        uzņemt pie sevis „slepeno viesi” sev nezināmā laikā un vietā un ļaut novērtēt pakalpojuma kvalitāti atbilstoši jaunradītajiem kvalitātes novērtējuma kritērijiem,

▪        pozitīva atzinuma rezultātā saņemt „Q-Latvia” kvalitātes zīmi bez maksas.

Gadījumā, ja pakalpojums tiktu novērtēts nepietiekami, organizatori apņemas neizpaust trešajām pusēm ar konkrēto pakalpojumu sniedzēju saistīto informāciju, pārbaudes rezultātus izmantojot tikai apkopotā veidā un vienīgi analīzei un novērtējuma principu tālākai pilnveidei.

Aktīvos uzņēmējus, kas pārliecināti par savu pakalpojumu kvalitāti, kā arī ir gatavi izaugsmei, aicinām pieteikties elektroniski, aizpildot pieteikšanās anketu tiešsaistē http://ej.uz/pieteikt_Q-Latvija līdz šā gada 17.aprīlim.

Ar Kurzemes plānošanas reģiona vadību un 39 Latvijas un Igaunijas partneru atbalstu tiek ieviests projekts „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” jeb Riverways. Projekts  tiek īstenots Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros un tā mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīga ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūdenstūrisma konkurētspēju Latvijā un Igaunijā. Vairāk par projektu šeit.

 Papildus informācija: Ineta Puriņa, Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.: 26382820, E-pasts: ineta.purina@vidzeme.lvwww.vidzeme.lv 

11.04.2014

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031