Uz viedām specializācijām orientēta pieaugušo prasmju attīstība mazos un vidējos uzņēmumos (PULSE)

Uzsākta personālvadības rīku testēšana vairākos uzņēmumos

Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar ārvalstu partneriem pabeidzis darbu pie metodoloģijas izstrādes, kas iekļauj praktiskus rīkus pieaugušo izglītības iespēju izmantošanai cilvēkresursu attīstībai mazajos un vidējos uzņēmumos (MVU). Lai labāk izprastu uzņēmumu un pieaugušo izglītotāju vajadzības, tika īstenotas intervijas un diskusijas ar vairākiem vietējiem uzņēmējiem.

MVU īpatsvars sastāda teju 99% visu Eiropas uzņēmumu. Zināšanu un kvalificētu cilvēkresursu trūkums, kas nepieciešams ekonomikas attīstībai, it īpaši viedās specializācijas jomās, ir izaicinājums, ar ko saskaras lielākā daļa Eiropas Savienības dalībvalstu.

Balstoties uz izstrādāto metodoloģiju, kas piemērojama dažādu uzņēmumu vajadzībām un izaicinājumiem personālvadībā, šobrīd uzsākta šo praktisko rīku testēšana vismaz piecos Vidzemes uzņēmumos. Šobrīd uzņēmumi saskaras ar daudziem izaicinājumiem un  mērķtiecīgas cilvēkresursu vadības un pilnveides aktivitātes ir vienas no tām, kas var palīdzēt labāk pārvarēt krīzi,  motivējot darbiniekus vairāk iesaistītes uzņēmuma procesos.

Metodoloģijā iestrādātie rīki palīdzēs MVU identificēt personāla vajadzības nepieciešamo prasmju attīstībā, kā arī palīdzēs izveidot personālvadības principus uzņēmumā, veicinās visaptverošas un stratēģiskas personālvadības pieejas ieviešanu.

Līdz šim aizvadītas projekta partneru apmācības, lai viņi kā metodoloģijas ieviesēji labāk izprastu tajā iestrādāto rīku darbības principus. Piemēram, Lietuvas uzņēmums “Baltik Vyras” prezentēja “Zināšanu vadības rīku”, kas ļāvis motivēt darbiniekus vairāk iesaistīties uzņēmuma attīstībā un savstarpējā zināšanu un prasmju apmaiņā.

Lai pievērstu uzmanību cilvēkresursu attīstības iespējām uzņēmumos Vidzemē un valstī kopumā, kā arī izprastu, kā visproduktīvāk veikt valsts budžeta un ES struktūrfondu ieguldījumus cilvēkresursu attīstībai MVU, Vidzemes plānošanas reģions ierosināja un arī izstrādāja projektu, piesaistot partnerus no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Spānijas un Vācijas.

Izstrādātā metodoloģija vēlāk būs lietderīga arī citiem MVU sektorā, risinot ar savu darbinieku kompetences stiprināšanu un zināšanu veicināšanu saistītus jautājumus.

Aktivitātes tiek īstenotas ERASMUS+ projekta „Uz viedām specializācijām orientēta pieaugušo prasmju attīstība mazos un vidējos uzņēmumos” (PULSE) ietvaros. Tā mērķis ir izstrādāt inovatīvus elastīgus pieaugušo izglītības ceļus uz viedo specializāciju orientētiem MVU.

Informāciju sagatavoja: Ieva Bīviņa, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, ieva.bivina@vidzeme.lv.

10.12.2020

Notikumi

«Decembris 2021»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031