Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos (Destination SMEs)

Valmierā tikušies tūrisma jomas pārstāvji, lai diskutētu par izaicinājumiem tūrisma galamērķu pārvaldībā

Aizvadītajā nedēļā, 29. septembrī, Valmierā tikās projekta “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos” (Destination SMEs) vietējās darba grupas dalībnieki, lai iepazītos ar projekta mērķi, gaitu un turpmāk plānotajām aktivitātēm. Projekta darba grupā iesaistījušies tūrisma jomas eksperti no Ekonomikas ministrijas, Latvijas investīciju un attīstības aģentūras, Vidzemes augstskolas, Vidzemes tūrisma asociācijas, Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera “EnterGauja”,  kā arī Vidzemes reģiona tūrisma galamērķu pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji.

Pirmās darba grupas sanāksmes laikā Ekonomikas Ministrijas (EM) Ārvalstu investīciju piesaistes, tūrisma un eksporta veicināšanas nodaļas vecākā referente Madara Lūka iepazīstināja darba grupas dalībniekus ar Latvijas tūrisma politiku 2014.-2020. gada plānošanas periodā un Latvijas starptautiskās konkurētspējas veicināšanu tūrismā, stāstot par specifiskā atbalsta mērķa 3.2.1. pasākumu „Starptautiskās konkurētspējas veicināšana”.

Projekta darba grupas dalībnieki tika iepazīstināti ar projekta ārvalstu partneru sagatavotajiem ieteikumiem tūrisma galamērķu pārvaldības atbalsta politikas pilnveidošanai Latvijā. Iepazīstoties ar partneru ieteikumiem, darba grupas dalībniekiem visaktuālākais šķita pārvaldības jautājums – kā tiek pārvaldīti partneru reģionālie tīklojumi galamērķu vienotai popularizēšanai un pozicionēšanai.

Darba grupas dalībnieki atzina tūrisma pakalpojumu sniedzēju pudurošanās nozīmīgumu galamērķu konkurētspējas kāpināšanā, līdz ar to ir nepieciešams veicināt uzņēmēju izpratni par ieguvumiem sadarbojoties. Tika uzsvērts, ka, lai padarītu galamērķu pārvaldību efektīvāku, svarīgi ir veicināt klastera iniciatīvas un komersantu sadarbību vietējā un starptautiskā līmenī.

Nākamā darba grupas sanāksme plānota 2017. gada aprīlī, kad Vidzemē viesosies projekta ārvalstu partneri, lai pārrunātu interesējošos jautājumus un tuvāk iepazītos ar partneru pieredzi. Vizītes laikā VPR projekta partnerus iepazīstinās ar Vidzemes labajām praksēm tūrisma galamērķu pārvaldībā.

Projekts “Uzņēmējdarbības veicināšana tūrisma galamērķos” (Destination SMEs) tiek īstenots Eiropas Reģionālā attīstības fonda “Interreg Europe 2014.-2020. gadam” programmas ietvaros. Projekta Destination SMEs galvenais mērķis ir uzlabot tūrisma sektora mazo un vidējo komersantu konkurētspēju, attīstot tūrisma galamērķu pārvaldību. Lai to risinātu, projekta ietvaros tiks identificēti labās prakses piemēri tūrisma galamērķos Eiropā, īstenojot starpreģionu pieredzes un zināšanu apmaiņas pasākumus. Tiks analizēti valsts līmeņa politikas plānošanas dokumenti, kā arī tiks veicināta starpinstitucionālā un starpnozaru sadarbība.

Vairāk par projektu lasiet šeit.

Papildus informācija: Rūta Vasermane, Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Tel.: +371 26513351, E-pasts: ruta.vasermane@vidzeme.lvwww.vidzeme.lv 

06.10.2016

Notikumi

«Marts 2021»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031