Vidzeme iekļauj

Būs pieejams finansējums sociālo pakalpojumu nodrošināšanai

Projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros pašvaldībām būs pieejams finansējums vairāku sociālo pakalpojumu nodrošināšanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem (kuriem noteikta invaliditāte un kuri dzīvo ģimenēs) un viņu likumiskajiem pārstāvjiem un audžuģimenēm, kā arī pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Jau šobrīd bērniem ar funkcionāliem tracējumiem pieejams atelpas brīža un aprūpes pakalpojumi.

Plānots, ka š.g. septembrī tiks uzsākta bērnu ar funkcionāliem traucējumiem, individuālo vajadzību izvērtēšana un atbalsta plānu izstrāde. Lai varētu iesaistīties šajā aktivitātē bērnu likumiskajam pārstāvim vai audžuvecākam (saskaņojot ar bāriņtiesu) savas pašvaldības sociālajā dienestā ir jāiesniedz iesniegums. Aicinām pašvaldības par šo iespēju informēt savus iedzīvotājus.

Pēc izvērtēšanas un atbalsta plāna izstrādes, atbilstoši atbalsta plānā norādītajam bērniem ar funkcionāliem traucējumiem pašvaldības sociālie dienesti varēs organizēt pakalpojumu sniegšanu (piemēram, reitterapiju, hidroterapiju, logopēda, psihologa pakalpojumus, utt.), betplānošanas reģions no projekta līdzekļiem kompensēs izdevumus par ne vairāk kā četriem pakalpojumiem un ne vairāk kā desmit katra pakalpojuma sniegšanas reizēm visā projekta īstenošanas laikā.  Arī bērnu ar funkcionāliem traucējumiem likumiskajiem pārstāvjiem vai audžuvecākiem no projekta līdzekļiem tiks kompensēti psihologa, rehabilitologa, fizioterapeita pakalpojumi, kā arī izglītojošās atbalsta grupas (ne vairāk kā divus no minētajiem pakalpojumiem un ne vairāk kā 10 katra pakalpojuma sniegšanas reizes visā projekta īstenošanas laikā).

Jau šobrīd norit pilngadīgu personu ar garīga rakstura traucējumiem izvērtēšana un atbalsta plānu izstrāde. Atbilstoši plānam tiks finansēta šādu pakalpojumu nodrošināšana – aprūpe mājās, dienas aprūpes centrs, speciālizētās darbnīcas, grupu dzīvokļi, īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojumi, speciālistu konsultācijas un individuālais atbalsts, kā arī atbalsta grupas un grupu nodarbības.

11.07.2016

Notikumi

«Maijs 2023»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031