Vidzeme iekļauj

Uzsākts projekts sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai Vidzemē

Vidzemes plānošanas reģions (VPR) ir uzsācis īstenot projektu “Vidzeme iekļauj”. Tā mērķis ir Vidzemes reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu* sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti un bērniem.

Projekta laikā tiks izstrādāts un īstenots detalizēts reģiona deinstitucionalizācijas (DI) plāns. Tajā būs noteikti nepieciešamie uzlabojumi esošo sociālo pakalpojumu optimālai un ilgtspējīgai attīstībai, kā arī sagatavoti priekšlikumi sociālās aprūpes iestāžu pārveidei, lai tajās nodrošinātu ģimenisku vidi. Atbilstoši DI plānam tiks finansēti sabiedrībā balstīti pakalpojumi personām ar invaliditāti un apmācīti sociālo pakalpojumu sniedzēji.

DI ir pakalpojumu sistēmas izveide, kas personai, kurai ir ierobežotas spējas sevi aprūpēt, sniedz nepieciešamo atbalstu, lai tā varētu dzīvot mājās vai ģimeniskā vidē. 

Šīs sistēmas galvenās mērķa grupas ir ārpusģimenes aprūpē esošie bērni, bērni ar funkcionāliem traucējumiem un pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem.

DI ir vērsta uz neatkarīgas dzīves veicināšanu, kas personām ar invaliditāti nodrošina iespēju vadīt un izvēlēties savu dzīvesveidu un dzīvesvietu, piekļūt pakalpojumiem, ko izmanto pārējā sabiedrība, un saņemt individuālu atbalstu, ja tāds ir nepieciešams, un bērniem rasta iespēja izaugt ģimeniskā vidē.

Visas projekta darbības tiks īstenotas ciešā sadarbībā ar projekta partneriem - 23 Vidzemes reģiona pašvaldībām, Skangaļu muižas Bērnu atbalsta un sociālās aprūpes centru - internātu, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju, nodibinājumu “Fonds Grašu Bērnu Ciemats”, Valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) “Latgale” un VSAC “Vidzeme”.

Projekta “Vidzeme iekļauj” ieviešanas laiks ir līdz 2022.gada 31.decembrim un tā kopējās izmaksas ir 4 331 134,00 EUR, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds (3 681 463,90 EUR).

* Sabiedrībā balstīti pakalpojumi ir pretēji aprūpei ilgstošas aprūpes institūcijās, kur cilvēki ir izolēti no plašākas sabiedrības, nav pietiekamas kontroles pār savu dzīvi un lēmumiem, kas viņus ietekmē, kā arī institūcijas noteikumi ir prioritāri pār cilvēka individuālajām vajadzībām. Sabiedrībā balstīti pakalpojumi ir kvalitatīvi, individualizēti pakalpojumi, kas cilvēkam sniedz atbalstu funkcionālo traucējumu radīto ierobežojumu pārvarēšanai un dod iespēju dzīvot mājās, bet bērnu gadījumā – augt ģimeniskā vai tai pietuvinātā vidē.

Papildu informācija: Gatis Tauriņš, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists, mob.t.28303078, gatis.taurins@vidzeme.lv

05.01.2016

Notikumi

«Jūnijs 2023»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930