Vidzeme iekļauj

Vidzemes plānošanas reģions informē, ka veikti grozījumi Vidzemes deinstitucionalizācijas plānā

2018.gada 10.decembrī Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu attīstības padome apstiprinājusi grozījumus Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānā 2017.-2020. gadam. Grozījumi saistīti ar izmaiņām Alūksnes novada un Kocēnu novada pašvaldību plānotajos infrastruktūras risinājumos sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu izveidei.

Alūksnes novadā grupu dzīvokļus cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem veidos Lielā ezera ielā 11, Alūksne, Alūksnes novadā. Grupu dzīvoklī paredzēts nodrošināt pakalpojumu sešpadsmit Alūksnes novada pašvaldības iedzīvotājiem ar garīga rakstura traucējumiem. Daudzfunkcionālo pakalpojumu centru, kurš paredzēts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, plānots veidot Uzvaras ielā 1, Alūksnē. Centrā bērni ar funkcionāliem traucējumiem saņems dienas aprūpes centra un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, savukārt, pilngadīgi cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem dienas aprūpes centra un specializētās darbnīcas pakalpojumus.

Daudzfunkcionālais centrs tiks veidots Alūksnes centrā, lai tas būtu viegli sasniedzams ar sabiedrisko transportu arī tiem pašvaldības iedzīvotājiem, kuri dzīvo attālākā vietā.

            Kocēnu novada pašvaldība nolēmusi mainīt adresi, kurā tiks sniegts grupu dzīvokļa pakalpojums, to plāno veidot Nākotnes ielā 1, Vaidavā, Vaidavas pagastā, Kocēnu novadā.

Dienas aprūpes centru ar specializēto darbnīcu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem veidos Skolas ielā 1A, Vaidava, Vaidavas pagasts, Kocēnu novads. Šajā ēkā uzsāks darbu sociālais uzņēmums vai pašvaldības sociālā aģentūra, sniedzot iespēju personām ar garīga rakstura traucējumiem būt sociālekonomiski patstāvīgiem. Skolas ielā 1A tiks veidots arī sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Šī centra pieejamība Vaidavā dos iespēju Kocēnu novada bērniem ar funkcionāliem traucējumiem saņemt sociālos pakalpojumus dzīvesvietā – Kocēnu novadā. Centra vietas izvēle tiek saistīta gan ar Vaidavas centra labiekārtoto infrastruktūru, gan centram  tuvumā esošās apkārtnes piemērotību dažādām veselību veicinošām aktivitātēm.

Vairāk informācijas:

Deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāja Ina Miķelsone, mob.t 29289487, ina.mikelsone@vidzeme.lv

Sociālo pakalpojumu eksperte Laine Zālīte, mob.t. 26536286, laine.zalite@vidzeme.lv 

Informāciju sagatavoja: Naula Dannenberga, projekta "Vidzeme iekļauj" sabiedrisko attiecību speciāliste, mob.t. 26148024, naula.dannenberga@vidzeme.lv

17.12.2018

Notikumi

«Jūnijs 2023»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930