Vidzemes plānošanas reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmas izstrāde

Apstiprināta Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programma

Līdz ar apstiprināšanu izstrādātā programma ir kļuvusi par plānošanas dokumentu, kuru izmantos tie pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbinieki, kuri sniedz sociālos pakalpojumus.

Jau tuvākajā laikā programmas gala versija tiks ievietota plānošanas reģiona mājaslapā "www.vidzeme.lv" un pašvaldībām tiks izplatīta rokasgrāmata, kurā pieejama programmas saīsināta versija.

Maijā un jūnijā Vidzemē notika programmas sabiedriskā apspriešana. Vislielākā iedzīvotāju interese bijusi Alūksnē, Madonā un Gulbenē. Šajās vietās uz programmas apspriešanu ieradušies vairāk nekā 30 cilvēki.

Cilvēki bija ieinteresēti un ar programmu iepazinās, taču būtisku precizējumu vai iebildumu pret to viņiem nebija. Tāpat netika minēti jauni pakalpojumi, kurus programmā vajadzētu ieviest.

Jau ziņots, ka izstrādātā programma kalpos kā sociālo pakalpojumu attīstības ceļvedis, un īpaši aktuāla tā kļūs šā gada rudenī, kad sagaidāms projektu iesniegumu konkurss Eiropas Sociālā fonda labklājības nozarē "Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos".

Projektu konkursā piedalīties varēs pašvaldības, sociālie dienesti, valsts institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kas reģistrētas kā sociālo pakalpojumu sniedzēji.

Šis varētu būt viens no iemesliem, kādēļ cilvēki par programmu interesējas. Tieši Vidzemes plānošanas reģions būs tā institūcija, kas sniegs savus atzinumus par to, vai iesniegtie projekti atbilst Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmai.

Jau ziņots, ka kopā šajā aktivitātē pieejamais finansējums pieciem reģioniem ir 15,6 miljoni latu, un pieteikšanās tam paredzēta trijos uzsaukumos ar maksimālo attiecināmo izmaksu kopsummu vienam projektam 142 287 eiro jeb 99 600 latu apmērā.

 "Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmu 2010.-2017.gadam" izstrādā pētniece Inese Šūpule un citi piesaistītie eksperti no Baltijas Sociālo zinātņu institūta. Ir apzinātas iedzīvotāju vajadzības un viedokļi, tāpat arī aktīvās diskusijās un plānošanā piedalījušies Vidzemes reģionā esošo novadu sociālo dienestu vadītāji, sociālā darba speciālisti un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Līdzšinējo pasākumu rezultātā izkristalizējušies pieci prioritārie sociālie pakalpojumi, kuri aktuāli visam reģionam - Resursu centrs sociālās jomas speciālistiem, drošības pogas pakalpojums, Habilitācijas centrs cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, Mobilās aprūpes vienības koordinācijas centrs, mobilās izbraukumu vienības darbam ar bērniem un viņu ģimenes locekļiem krīzes situācijās.

Eiropas Sociālā fonda darbības programmā "Cilvēkresursi un nodarbinātība" projektu "Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmas izstrāde" no 2009.gada 1.septembra līdz 2010.gada 30.jūnijam realizē Vidzemes plānošanas reģions.

30.06.2010

Notikumi

«Marts 2024»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031