Vidzemes reģiona ekoloģisko dzērienu ražotāju prakse dzērienu ražotāju uzņēmumos Francijā

Vidzemes dzērienu ražotāji dosies praksē uz Franciju

Jau 6. oktobrī, sadarbojoties Vidzemes plānošanas reģionam ar Lejasreinas departamentu Francijā, četriem Vidzemes augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera dalībniekiem, „Valmiermuižas alus”, „Very Berry” un „Valmiera Organize”, kā arī „Smiltenes sidra darītava”, būs iespēja doties 2 nedēļu praksē uz Franciju projekta „Vidzemes reģiona ekoloģisko dzērienu ražotāju prakse dzērienu ražotāju uzņēmumos Francijā” ietvaros, lai iegūtu jaunas prasmes un zināšanas par ekoloģisko sulu un sidru ražošanas tehnoloģijām un metodēm.

Projekta sagatavošanās posmā dalībnieki apguva franču valodas pamatus un sadarbībā ar Francijas Institūtu Latvijā iepazinās ar Elzasas un Normandijas reģionu kultūru un specifiku, lai spētu pilnvērtīgi piedalīties praksē.

Prakses laikā dalībnieki tiksies gan ar sulu un sidru ražotājiem, lai iepazītos ar viņu metodēm un pieredzi dzērienu ražošanā, gan ar augļu dārzu īpašniekiem, lai diskutētu par produktīvākajām augļu šķirnēm dzērienu ražošanā. Tāpat arī tiks organizētas tikšanās ar Elzasas un Normandijas Lauksaimniecības kameru pārstāvjiem, lai gūtu plašāku ieskatu augļkopības nozarē. Dalībnieki iepazīsies ar gastronomiskā tūrismā pieredzi Elzasā un tiksies ar Lejasreinas departamenta padomes viceprezidentu Pjēru Bertrandu (Pierre Bertrand).

Pēc prakses noslēguma ražotāji dalīsies gūtajā pieredzē un zināšanās arī ar citiem Vidzemes augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera dalībniekiem kopīgā sanāksmē 23. oktobrī „Valmiermuižas alus” darītavā.

Vairāk par projektu lasiet šeit.

Projekts tiek realizēts ar ES Mūžizglītības Leonardo da Vinci apakšprogrammas atbalstu, kas sniedz iespēju darba tirgū esošiem cilvēkiem gūt profesionālo praksi ārvalstīs.

„Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija [paziņojums] atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."

Papildu informācija:
Rūta Vasermane
Projekta koordinatore
Tel. 64116007
Mob. 26513351
e-pasts: ruta.vasermane@vidzeme.lv

04.10.2013

Notikumi

«Aprīlis 2020»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930