Vidzemes reģiona pašvaldību kapacitātes stiprināšana inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā

Apmācīs pašvaldību darbiniekus inovatīvas uzņēmējdarbības attīstīšanā

Šodien, 8.februārī, Smiltenē norisinās pirmās Vidzemes plānošanas reģiona organizētās apmācības pašvaldību speciālistiem. Apmācības norisināsies 4 mēnešus, lai kopīgi diskutētu un uzzinātu aktualitātes inovatīvu uzņēmējdarbības projektu ideju sagatavošanā un īstenošanā.

Kopumā pašvaldību projektu un attīstības speciālisti  piedalīsies četros mācību modeļos, kas visi saistīti ar projektu ideju sagatavošanu un izvērtēšanu. Pirmais mācību modelis “Pieejamie finanšu instrumenti inovāciju projektu izstrādei un ieviešanai” norisināsies trīs nedēļas, ko vadīs SIA „Konso” valdes priekšsēdētāja Irīna Kulitāne. Lektore informēs speciālistus par pieejamiem finanšu instrumentiem, kā arī kombinēs informāciju ar darbu grupās, kuru ietvaros tiks runāts par radošām idejām un to īstenošanu.

Otrajā mācību modelī Vidzemes Augstskolas lektore Ilze Grīnfelde apmācīs projektu terminoloģijas izmantošanā, gan latviešu, gan angļu valodā. Savukārt trešo mācību modeli vadīs Vita Brakovska, Biedrības „Zinis” valdes locekle. Brakovskas kundze mācību apmeklētājus informēs par attīstības plānošanas rīkiem, izmantojot radošas metodes ideju veidošanā un attīstīšanā, kā arī attīstīs dalībnieku prasmes komunikācijā ar vietējiem iedzīvotājiem. Noslēgumā apmācību dalībnieki kopā ar ekspertu stratēģiskās plānošanas jautājumos , SIA „AC konsultācijas” Valdes locekli, Artūru Cauni, plānos investīciju projektus uzņēmējdarbības veicināšanai.

Vidzemes plānošanas reģiona apmācības pašvaldību darbiniekiem norisināsies četrus mēnešus un kopumā apmācīs 42 pašvaldības un reģiona darbiniekus. Apmācību noslēgumā visi dalībnieki piedalīsies projektu ideju izstrādē, kā arī dosies apmaiņas braucienā uz Līvānu un Ogres pašvaldībām, lai iepazītos ar šo pašvaldību pieredzi inovatīvās uzņēmējdarbības veicināšanā.

 

Apmācības tiek rīkotas projekta “Vidzemes reģiona pašvaldību kapacitātes stiprināšana inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā” ietvaros. 100% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

 

Informāciju sagatavoja:
Māra Poikāne                                 
Sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā
Tālr.: 64219027
Mob.: 26454562
e-pasts:  mara.poikane@vidzeme.lv

08.02.2012

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829