Vidzemes reģiona pašvaldību kapacitātes stiprināšana inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā

Vidzemes pašvaldību speciālisti uzsāk jau trešo apmācību posmu inovāciju attīstīšanā

4.aprīlī, Amatas novada domes telpās, Vidzemes reģiona pašvaldību projektu un attīstības speciālisti uzsāka jau trešo, Vidzemes plānošanas reģiona rīkoto, mācību posmu. Nodarbību mērķis ir runāt un diskutēt par attīstības plānošanas rīkiem, attīstot radošās domāšanas un inovācijas pārvaldības kompetenci.

„Katra reģiona pašvaldībā ir nepieciešams cilvēks, zināšanu eņģelis, kas uzklausa, iedrošina, atbalsta vietējos uzņēmējus un palīdz tiem biznesa ideju izstrādē jau to agrīnajā attīstības stadijā” ar savu vīziju dalījās lektore, Biedrības „Zinis” valdes locekle, Vita Brakovska. Šoreiz apmācību vadītāja uzsvēra radošo domāšanu, tās attīstīšanu un nozīmi pašvaldību darbā, iedrošinot speciālistus paskatīties uz lietām ārpus ierastā rāmja un kārtības. Lektore runāja par radošumu un kultūrvidi kā attīstības sociālo pamatu, par komandu veidošanas nozīmi straujākas ekonomiskās izaugsmes veicināšanā, kā arī par radošo industriju attīstības mehānismiem.

Lektores vadībā pašvaldību speciālisti apgūs radošās ekonomikas un attīstības pamatprincipus, radošumu un inovāciju novada sociālā kapitāla stiprināšanā, jaunu biznesa modeļu attīstības sekmēšanu novada teritorijā, radošās domāšanas metožu pielietošanu darba jautājumu risināšanā, efektīvas prezentācijas tehnikas partnerības veidošanā. Uzmanība pievērsta arī konsultatīvo prasmju uzlabošanai darbā ar vietējiem iedzīvotājiem.

Vita Brakovska īpaši specializējusies darbā ar klasteriem, attīstības plānošanas dokumentu sagatavošanā, inovatīvuuzņēmējdarbību veicinošu pasākumu ieviešanā, darbā ar starptautiskām inovāciju veicinošām institūcijām Baltijas jūras reģionā, dažādu sabiedrības grupu izpratnes veidošanā par inovācijas jēdzienu. 

Šim mācību posmam sekos pēdējais, ceturtais, kurā apmācību dalībnieki kopā ar ekspertu stratēģiskās plānošanas jautājumos, SIA „AC konsultācijas” Valdes locekli, Artūru Cauni, plānos investīciju projektus uzņēmējdarbības veicināšanai. Visi mācību etapi saistīti ar projektu ideju izstrādi, īstenošanu un izvērtēšanu. Rezultāts tiek sasniegts kombinējot informatīvās apmācības un radošu un aktīvu darbu grupās. Pirmajā posmā pašvaldību speciālisti apguva finanšu instrumentu pieejamību SIA „Konso” valdes priekšsēdētāja Irīnas Kulitānes vadībā. Otrajā posmā Vidzemes Augstskolas lektore Ilze Grīnfelde apmācīja projektu terminoloģijas izmantošanā gan latviešu, gan angļu valodā. 

Vidzemes plānošanas reģiona apmācības pašvaldību darbiniekiem kopumā norisināsies četrus mēnešus un apmācīs 42 pašvaldības un reģiona darbiniekus. Apmācību noslēgumā visi dalībnieki piedalīsies projektu ideju izstrādē, kā arī dosies apmaiņas braucienā uz Līvānu un Ogres pašvaldībām, lai iepazītos ar šo pašvaldību pieredzi inovatīvās uzņēmējdarbības veicināšanā.

Apmācības tiek rīkotas projekta “Vidzemes reģiona pašvaldību kapacitātes stiprināšana inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā” ietvaros. 100% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Marta Cekule
ES struktūrfondu informācijas centra sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 64219027
Mob.: 26609252
e-pasts:  marta.cekule@vidzeme.lv
05.04.2012

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829