Viedās specializācijas stiprināšana, attīstot starptautisko sadarbību (GoSmart BSR)

Veic uzņēmēju intervijas ar mērķi rast risinājumus biznesa atbalstam

Šobrīd aktīvi notiek uzņēmēju anketēšana un intervijas, uzklausot to vajadzības, barjeras, sadarbības potenciālu un intereses internacionalizācijas, inovāciju un viedās specializēšanās kontekstā. Pēcāk, balstoties uz pētījumā iegūtajiem rezultātiem tiks veidoti bottom-up risinājumi biznesa atbalstam, attīstot funkcionējošu un ilgtspējīgu transnacionālu inovāciju brokeru sistēmu.

Anketēšanas un interviju process norisinās visa mēneša garumā visās projekta “GoSmart” partneru valstīs/reģionos. Pētījuma rezultāti būs apkopoti un zināmi jau augustā. Tas pētniekiem ļaus saprast kāda ir esošā situācija, ar kādām problēmām uzņēmēji saskaras un kādu atbalstu sagaida.

“Ņemot vērā to izmērus, pieejamos resursus un specializāciju konkrētās pētniecības, attīstības un inovāciju (R&D&I) jomās, Baltijas jūras reģiona valstis pilnībā neizmanto savu konkurētspēju starptautiskajos tirgos. Lai palielinātu savu konkurētspēju, ir nepieciešams veicināt starpvalstu sadarbību un stiprināt gudru specializāciju reģionā, "saka Lietuvas Inovāciju centra izpilddirektors Mantas Vilys.

Kā jau ziņots iepriekš, noskaidrojot uzņēmēju pieredzi, tiks veidoti pakalpojumi inovāciju brokeru tīklam, kā darbība pēc tās izveides tiks pilotēta kopā ar vairākiem Vidzemes uzņēmējiem. Sistēma kļūs par atbalsta punktu, lai uzņēmējus no Vidzemes vestu kopā ar citiem uzņēmējiem vai pētniecības sektoru no Vācijas, Dānijas, Igaunija, Lietuvas, Somijas vai Polijas, - lai realizētu kopīgas aktivitātes viedās specializācijas piemērošanai mazo un vidējo uzņēmumu attīstībā.

Projektu GoSmart BSR īsteno Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem no Somijas, Vācijas, Dānijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas Interreg Baltijas jūras reģiona (BJR) programmas 2014.-2020. gadam ietvaros, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Tā mērķis ir palielināt inovāciju ieviesēju (inovāciju starpnieku, iestāžu, pētniecības iestāžu, uzņēmumu) kapacitāti, lai piemērotu viedas specializācijas pieeju.

 

Papildu informācija: Santa Niedola, projekta "GoSmart BSR" vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, santa.niedola@vidzeme.lv, mob.t. +371 26674261.

Informāciju sagatavoja: Liene Sarapova, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, liene.sarapova@vidzeme.lv, mob.t. +371 22307826.

16.07.2018

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829