Viedās specializācijas stiprināšana, attīstot starptautisko sadarbību (GoSmart BSR)

Vidzemes plānošanas reģions, stiprinot savstarpējo dialogu ar uzņēmējiem, izzinās to vajadzības un intereses uzņēmējdarbības atbalstam reģionā

Vidzemes plānošanas reģions, stiprinot savstarpējo dialogu ar reģiona uzņēmējiem, jūlijā uzsāks reģiona uzņēmēju anketēšanas un intervēšanas procedūru ar mērķi izpētīt uzņēmumu biznesa attīstības vajadzības, barjeras, to sadarbības potenciālu un intereses internacionalizācijas, inovāciju un viedās specializēšanās kontekstā. Tas tiks darīts, lai attīstītu funkcionējošu un ilgtspējīgu transnacionālu inovāciju brokeru sistēmu, kas tiks testēta kopā ar vairākiem uzņēmējiem no katra projekta “Gosmart BSR” partneru reģiona, tostarp Vidzemē.

Šobrīd projekta ietvaros speciālisti no Hamburgas (Vācija) un Belastokas (Polija) strādā, lai noteiktu viedās specializācijas jomas, kas vieno visus projekta partneru reģionus, un, kurās tālāk attīstīt specifiskās projekta aktivitātes – pārrobežu tīklošanos MVU uzņēmējdarbības attīstībai internacionalizācijas, inovāciju un viedās specializēšanās jautājumos (tostarp jau definētās jomas ir IKT, ilgtspējīgas inovācija, veselība un uzturs u.c.). Jau septembrī Vidzemes plānošanas reģions organizēs atvērto diskusiju par konkrēti definētajām jomām, uz kuru tiks aicinātas ieinteresētās puses uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas stiprināšanai Vidzemē. Tomēr, ne tikai konkrētu sadarbības jomu noteikšanai ir būtiska loma pārrobežu atbalsta tīkla izveidei, - pats galvenais faktors šajā situācijā ir uzņēmēju vajadzības un intereses.

Noskaidrojot uzņēmēju pieredzi ar ārvalstu partneriem, internacionalizācijas procesa posmus, veiksmes vai neveiksmes stāstus, starptautiskās sadarbības galvenās priekšrocības un šķēršļus, tiks veidoti pakalpojumi inovāciju brokeru tīklam, kā darbība pēc tās izveides tiks pilotēta kopā ar vairākiem Vidzemes uzņēmējiem. Sistēma kļūs par atbalsta punktu, lai uzņēmējus no Vidzemes vestu kopā ar citiem uzņēmējiem vai pētniecības sektoru no Vācijas, Dānijas, Igaunija, Lietuvas, Somijas vai Polijas, - lai realizētu kopīgas aktivitātes viedās specializācijas piemērošanai mazo un vidējo uzņēmumu attīstībā.

Projektu GoSmart BSR īsteno Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem no Somijas, Vācijas, Dānijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas Interreg Baltijas jūras reģiona (BJR) programmas 2014.-2020. gadam ietvaros, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Tā mērķis ir palielināt inovāciju ieviesēju (inovāciju starpnieku, iestāžu, pētniecības iestāžu, uzņēmumu) kapacitāti, lai piemērotu viedas specializācijas pieeju.

Papildu informācija: Santa Niedola, projekta "GoSmart BSR" vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, santa.niedola@vidzeme.lv, mob.t. +371 26674261.

Informāciju sagatavoja: Liene Sarapova, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, liene.sarapova@vidzeme.lv, mob.t. +371 22307826.

21.06.2018

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829