Arhīva kalendārs

« February 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Vidzemes plānošanas reģions ciešā sadarbībā ar ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam (ESSBJR) politikas jomas biroju aicina inovācijas politikas pārstāvjus, uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas un dažāda līmeņa privātā, publiskā un nevalstiskā sektora ieinteresētās puses uz starptautisku konferenci "Virzība uz pārdomātām un sadarbībā balstītām inovācijām Baltijas jūras reģionā", kas norisināsies šī gada 23.februārī tiešsaistē. Tā ir viens no 2021.gada Eiropas Savienības Industrijas nedēļas (EU Industry Week 2021) pasākumiem, kas ik gadu tiek organizēta ar mērķi veicināt starpvalstu dialogu par Eiropas industrijas nākotni, kā arī viens no Vidzemes Inovāciju nedēļas pasākumiem.

Aicinām iepazīties ar pasākuma programmu angļu valodā un reģistrēties konferencei ŠEIT.

Reģionālās institūcijas, nacionālā līmeņa organizācijas, kā arī pārrobežu sadarbības veicināšanas organizācijas visā Eiropā, turpina nozaru un teritoriju attīstības plānu izstrādi 2021.–2027. gadam, t.sk. arī nozaru stratēģiju un pārrobežu sadarbības programmu izstrādi. Ir svarīgi pārzināt aktuālāko informāciju par prioritātēm, izaicinājumiem, iespējām un tendencēm, kas skar industrijas un inovācijas attīstību arī makro-reģiona mērogā, lai pēc iespējas precīzi identificētu veidus, kā to iestrādāt reģionāla un valsts mēroga attīstības dokumentos. Konferences laikā paredzēts pārrunāt ne tikai inovāciju ekosistēmas veidošanu, bet vienlaikus arī prezentēt praktiskus piemērus, kā caur pilot-projektu realizēšanu ir iespējams veicināt zināšanu pārnesi un pārrobežu inovāciju partneru sadarbošanos.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu zināšanu un pieredžu apmaiņu, eksperti no Eiropas Komisijas, Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam (BJR), Interreg BJR sekretariāta un Somijas-Baltijas Institūta aicināti dalīties viedokļos un zināšanās par:

  • aspektiem, kas būtiski ietekmē industrijas un inovāciju politikas veidošanu;
  • reģionu un valstu sadarbību konkurētspējas veicināšanai;
  • efektīvas inovāciju ekosistēmas izveidi un attīstīšanu;
  • sagaidāmo atbalstu kopīgai inovāciju veicināšanai Baltijas jūras reģionā.

Tam sekos praktiski piemēri, kā BJR teritorijā, sadarbojoties partneriem no 7 valstīm, tostarp Latvijas, tika veidots un pilotēts starptautiskais inovāciju brokeru tīkls (Transnational Innovation Brokerage System), veicinot pārrobežu inovāciju potenciālo partneru tīklošanos. Pieredzē dalīsies pašvaldības, reģionālas institūcijas, nacionāla līmeņa organizācijas, kā arī pētniecības un biznesa atbalsta organizācijas, parādot šāda brokeru tīkla ieguvumus no dažādām jomām un sektoriem.

Viens no šīs konferences uzdevumiem ir parādīt, kā dažāda līmeņa privātā, publiskā un nevalstiskā sektora ieinteresētajām pusēm sadarbojoties, iespējams radīt arvien jaunus risinājumus inovāciju un industrijas attīstīšanai, tādējādi būtiski stiprinot arī nozares konkurētspēju.

Lai kopīgi diskutētu, kā sekmēt industrijas vajadzību integrēšanu politikas darba kārtībā, tiks pulcēti vairāki eksperti:

  • Latvijas Pārtikas bioekonomikas klastera izpilddirektors Kristaps Ročāns,
  • Hamburgas Mākslīgā intelekta centra projektu vadītājs Steven Dehlan,
  • Polijas metālapstrādes klastera valdes priekšsēdētājs Sebastian Rynkiewicz u.c.

Pasākuma noslēgumā tiks runāts par virzību uz spēcīgu un mērķētu inovāciju attīstīšanu Baltijas jūras reģionā 2021.gadā.

Konference norisināsies tiešsaistē, izmantojot Zoom tīmekļa semināru platformu (saite reģistrētajiem dalībniekiem tiks nosūtīta 24 stundas pirms pasākuma sākuma). Dalība pasākumā ir bez maksas.

Pasākums notiek angļu valodā.

Sekojiet GoSmart BSR projekta lapai Facebook, lai uzzinātu jaunāko informāciju par pasākumu un iepazītos ar mūsu ekspertu sarakstu, vai meklējiet informāciju konferences mājas lapā.

 

***

Konference organizēta Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam projektaViedās specializācijas stiprināšana, attīstot starptautisko sadarbību” (GoSmart BSR) ietvaros. Projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem no Somijas, Vācijas, Dānijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Tā mērķis ir palielināt inovāciju ieviesēju (inovāciju starpnieku, iestāžu, pētniecības iestāžu, uzņēmumu) kapacitāti, lai piemērotu viedas specializācijas pieeju.

Vairāk informācijas: Santa Vītola, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, santa.vitola PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavoja: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, marta.riekstina PIE vidzeme PUNKTS lv

Projekta mājaslapa: https://gosmartbsr.eu/

 

Vidzemes plānošanas reģions aicina tūrisma pakalpojumu sniedzējus pieteikties zīmei “Gājējam draudzīgs”. Zīmei var pieteikties jebkurš uzņēmējs vai objekts, kas piedāvā pārgājienu ceļotājiem nepieciešamos pakalpojumus, – ne tikai naktsmītnes, bet arī kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml. Zīme nav piesaistīta kādai konkrētai takai vai maršrutam, bet ir apliecinājums, ka attiecīgais pakalpojumu sniedzējs izprot pārgājienu tūristu vajadzības. 

Kāpēc  šāda zīme?

Lai veiksmīgi realizētu kādu tūrisma produktu, iesaistītajām pusēm jāstrādā pēc līdzīgiem viesmīlības kvalitātes principiem. Zīmes "Gājējam draudzīgs" kritēriji, kuru izstrādē tika iesaistītas organizācijas ar vērā ņemamu pieredzi aktīvās atpūtas un pārgājienu rīkošanā, var kalpot par orientieri tūrisma uzņēmējiem, lai izprastu pārgājienu un dabas tūristu vajadzības un piedāvātu nepieciešamos pakalpojumus, piemēram, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, iespēju izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes un personīgo ekipējumu, Wi-Fi savienojumu, informāciju par maršrutiem un citus.

Savukārt, ceļotājiem zīme "Gājējam draudzīgs" ļauj atpazīt tūrisma pakalpojumu sniedzējus, kuri saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības. Šāda atpazīstamības zīme izveidota, reaģējot uz pieaugošo pārgājienu tūrisma popularitāti un iedvesmojoties no citu valstu pieredzes. Zīmei “Gājējam draudzīgs” var pieteikties tūrisma uzņēmēji Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, un zīmei visās Baltijas valstīs ir vienota vizuālā identitāte.


Visi atpazīstamības zīmes “Gājējam draudzīgs” saņēmēji iegūst zīmes mārketinga komplektu, kurā ietilpst:

– “Gājējam draudzīgs” zīmes plāksnīte,

– uzlīmes lietošanai uz mārketinga materiāliem un citviet,

– pakalpojumu uzskaites lapa, kurā atzīmēt pieejamos gājējiem draudzīgos pakalpojumus, tādējādi informējot savus klientus.

 

 

Kā pieteikties zīmei?

Aizpildot pieteikuma anketu, jāveic pašnovērtējums un jāatzīmē atbilstība noteiktiem kritērijiem, kuri tiek iedalīti būtiskajos un ieteicamajos. Lai tūrisma pakalpojumu sniedzējs saņemtu zīmi “Gājējam draudzīgs”, jābūt izpildītiem vismaz 75 % no būtiskajiem kritērijiem.

 

Naktsmītnēm ir izveidota atsevišķa anketa ar 24 kritērijiem, savukārt, pārējiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem jāaizpilda vispārējo kritēriju anketa ar 13 kritērijiem. Atsevišķa anketa izveidota arī tūrisma informācijas centriem.

 

 

LEJUPIELĀDEI

1. Zīmes “Gājējiem draudzīgs” kritēriju buklets


2. Pieteikuma anketa zīmei “Gājējam draudzīgs”

 -> VISPĀRĒJĀ pieteikuma anketa

-> NAKTSMĪTŅU pieteikuma anketa

-> TŪRISMA INFORMĀCIJAS CENTRU pieteikuma anketa


Nākamā zīmes piešķiršanas komisijas sēde: tiks izziņots

Aizpildītus pieteikumus lūgums sūtīt  Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma ekspertei Ilzei Liepai: ilze.liepa PIE vidzeme PUNKTS lv 

Citu Latvijas reģionu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem lūgums pieteikumus sūtīt: lauku PIE celotajs PUNKTS lv vai  sava reģiona atbildīgajai personai.

 

Kas piešķir zīmi?

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu: Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Kurzemes plānošanas reģions, Zemgales plānošanas reģions, Latgales reģiona Tūrisma asociācija "Ezerzeme", Latvijas Kempingu asociācija, Latvijas Dabas tūrisma asociācija, “Hiking in Latvia”, “Movement Spontaneous”, Aktīvā tūrisma centrs Eži, “Uzzini – Iepazīsti”, “Purvu bridēji”.

Par komisijas sasaukšanu un zīmes piešķiršanu Latvijā atbild Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”. Par Vidzemes tūrisma pakalpojumu sniedzēju pieteikumu apkopošanu atbild Vidzemes plānošanas reģions.

Lēmumu par katru konkrēto tūrisma pakalpojumu sniedzēju zīmes komisija pieņem diskusiju rezultātā, balstoties uz kandidāta sniegto informāciju par tā atbilstību kritērijiem. Komisija tiekas vismaz 1–2 reizes gadā vai pēc nepieciešamības. 


 

2020. gada oktobrī notika pirmā zīmes "Gājējam draudzīgs" komisijas sēde Latvijā.


Vidzemē zīmi saņēmuši 65 tūrisma pakalpojumu sniedzēji

Aktualizēts 01.02.2022.


Alūksnes novadā

Brīvdienu māja “Ezerlīči”
Z/S “Mūrnieki”
Alūksnes Tūrisma informācijas centrs
Kokamatnieks Jānis Vīksne

Cēsu novadā

Apartaments “Camino Cēsis”
Apartaments Rīgas 20/1
Žagarkalna pirtiņa / kempings
Cēsu Tūrisma informācijas centrs
Viesu dzīvoklis "Castle Park Apartment with sunset veranda"
Viesnīca un restorāns “Kārļamuiža”
Slēpošanas un atpūtas parks “Ozolkalns”
Kempings “Oškalns”
Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks
Viesnīca “Zeit”
Rehabilitācijas centrs “Līgatne” (tostarp centra kafejnīca)
Līgatnes novada tūrisma informācijas centrs
Kanoe kempings "Makars"
Rīgas kalna apartamenti
Apartaments G18
Līgas Gaujas ielas apartaments
Brīvdienu māja “Lejas ozoli”
Lindenhoff / Liepas muiža
Z/S “Ieviņas”
Brīvdienu māja “Vējaines”
Kempings “Apaļkalns”
Līgatnes vīna darītava
Krodziņš "Vilhelmīnes dzirnavas"
Vilhelmīnes apartamenti
Viesnīca "Springšļu dzirnavas"
Viesu māja "Pie Pētera"

Gulbenes novadā

Viesu māja “Pincikājas”
Lauku māja “Mežvidi”
Gulbenes Tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs
Z/s "Ozoldruvas"

Limbažu novadā

Kuivižu krogs
Limbažu novada tūrisma informācijas centrs

Madonas novadā

Brīvdienu dzīvoklis Saules ielā, Madonā
Lubāna mitrāja informācijas centrs
Dabas kūrorts “Piektā Debess Puse”
Viesu nams "UpeNes"
Viesnīca “Grašu pils”
Dabas Fito SPA “OzolRasas”
Brīvdienu māja “Piekūni”
Ērgļu stacija

Saulkrastu novadā

Viesu nams "Aizvēji"

Smiltenes novadā

Atpūtas kompleks “Trīssaliņas”
Lauku māja “Lejas Varicēni”
Brīvdienu māja “Jaunvosi”
Z/S “Kalnarušķi”
Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs
Lauku māja “Kalbakas”

Valmieras novadā

RIGA street Apartments 54
Timemachine Apartment
Valmieras tehnikuma studentu viesnīca
Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Naktsmītne “Caunītes”
Atpūtas komplekss “Vakarvēji”
Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs “ZTornis”
Kempings “Ezerpriedes”
Valmiermuižas alus darītava
Atpūtas bāze “Baiļi”
Brenguļu alus sēta
"Dzīvoklis17"

Valkas novadā

Viesu nams “Bergervilla”
Viesu nams “Ausmas”

 

 

Zīmes “Gājējam draudzīgs” koncepts izveidots projektā "Pārrobežu pārgājiena maršruts "Meža taka"", kas tika īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas partneriem.

 

No Latvijas projektā piedalījās Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, Dabas aizsardzības pārvalde un Latvijas valsts meži.

 

Informāciju sagatavojusi:

Māra Sproģe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, mara.sproge PIE vidzeme PUNKTS lv, tālr.: +371 26488091

 

Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

CITAS PROJEKTA "MEŽTAKA" ZIŅAS

 

---

Aukstā ziemā, kad īpaši izjūtam iekštelpu klimata ciešo saistību ar enerģijas patēriņu, aktuāls kļūst jautājums, kā efektīvāk pārvaldīt savu siltumapgādes sistēmu un gudrāk samazināt siltumenerģijas patēriņu, nezaudējot komfortu un labsajūtu. Lai iepazīstinātu ar inovatīviem risinājumiem siltumenerģijas pārvaldībai, Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros 25. februārī plkst. 11:00 Vidzemes plānošanas reģions rīko tiešsaistes semināru “Ceļā uz viedo siltumu”. Seminārā apskatīsim, kādas inovācijas iespējamas centralizētajās siltumapgādes sistēmās, piemēram, daudzdzīvokļu mājās, kā arī iespējas, kas var palīdzēt samazināt patēriņu dzīvoklī vai privātmājā, tai skaitā viedās mājas risinājumus.

Projekta “Smart Living” ietvaros esam sapulcējuši šajā jomā zinošus ekspertus. Semināra laikā eksperti pastāstīs, kādi faktori ietekmē iekštelpu klimatu, un kādas ir iespējas kontrolēt savu siltuma patēriņu. Viņi iepazīstinās ar inovācijām centralizētajās siltumapgādes sistēmās. Būtiska nozīme ir patēriņa monitoringam, ērtai datu nolasīšanai un analīzei, kas ļauj izvērtēt patēriņu un nekavējoties rīkoties – iepazīstināsim ar vairākiem šādiem risinājumiem. Tāpat arī mūsu eksperti pastāstīs par ierīcēm, kas var noderēt, uzlabojot savu siltumapgādes sistēmu.

Dalība seminārā ir bez maksas, taču iepriekš jāreģistrējas.

Detalizētāka semināra programma un reģistrēšanās saite atrodama Vidzemes inovāciju nedēļas mājaslapā http://innovation.vidzeme.lv/lv/pasakumi/2021-02-25/cela-uz-viedo-siltumu.html

Pēc reģistrācijas, tuvojoties pasākumam, katram dalībniekam tiks nosūtīta Zoom platformas saite tiešsaistes semināram.

 

Par Vidzemes inovāciju nedēļu (22.02.-26.02.2021.)

Kopš 2019. gada Vidzemes plānošanas reģions ik gadu februāra pēdējā nedēļā organizē Vidzemes inovāciju nedēļu. Iniciatīva aizsākta, aicinot vidzemniekus iedzīvināt inovācijas kultūru.

Pasākumi, kas tiek organizēti visā reģiona teritorijā, palīdz mainīt sabiedrības priekšstatus par to, kas īsti ir inovācijas, kādiem nolūkiem tās lieto, kas nepieciešams, lai tās iedzīvinātu un vai tiešām tās ir ļoti dārgas.

Piecu dienu laikā Vidzemē notiek virkne pasākumu, rosinot esošos un topošos darbiniekus, uzņēmējus, vadītājus saskatīt inovāciju potenciālu savā ikdienā.

Vairāk informācijas par VIN2021 pasākumu piedāvājumu meklējiet innovation.vidzeme.lv sadaļā “Pasākumi”

 

Par projektu “Smart Living”

Seminārs tiek organizēts Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris un Vidzemes plānošanas reģions, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.

Papildu informācijai: Ineta Tauriņa, "Smart Living" projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: ineta.taurina PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavoja: Rūta Ročāne, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, ruta.rocane PIE vidzeme PUNKTS lv

 

Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

CITAS VIDZEMES ENERGOEFEKTIVITĀTES ZIŅAS

 

_

Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros trešdien, 24. februārī, plkst. 10.00–12.00 Vidzemes plānošanas reģions aicina uz diskusiju par šobrīd tik ļoti aktuālo jautājumu – dabas taku un dabas mantojuma objektu ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Vai publiskās labiekārtotās dabas takās būtu jāievieš ieejas maksa? Kādi ir iespējamie pārvaldības mehānismi? Vai ir nepieciešama tūrisma pārvaldības inovācija?

Meklējot labsajūtu dabā, mēs izmantojam ekosistēmas pakalpojumus un esam pieņēmuši, ka šie pakalpojumi mums pienākas par brīvu. Bieži vietas, kur cilvēki gūst īpašu dabas baudījumu un labprāt atgriežas atkal, atrodas aizsargājamās dabas teritorijās, turklāt tiek sagaidīta ērta piekļuve, drošība, komforts un labiekārtojums.

Kā ilgtermiņā aizsargāt unikālo dabas mantojumu, vienlaikus ļaujot sabiedrībai to baudīt un izzināt videi draudzīgā veidā? Kāpēc gan pie mums, gan citviet pasaulē aktualizējies jautājums par “maksas dabu”?

Vai tie Latvijas sabiedrības pārstāvji, kas aktīvi izmanto labiekārtotas dabas takas, būtu gatavi piedalīties ar līdzmaksājumu šādu taku izveidē un uzturēšanā?

 

Diskusijā uzklausīsim dabas tūrismā ieinteresēto un iesaistīto pušu pārstāvjus no Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas valsts mežiem, Kocēnu novada domes, Dziļezera-Riebezera dabas takas, Cecīļu dabas takām un piedzīvojumu tūrisma aģentūras "Baltic Nature Travel". Diskusiju moderēs Vidzemes Augstskolas asociētais profesors, ģeogrāfijas doktors un HESPI pētnieks Andris Klepers.

 

Norises laiks: trešdiena, 2021. gada 24. februāris, plkst. 10.00–12.00

Dalība: Diskusijas tiešraidi bez reģistrēšanās būs iespējams skatīties Vidzemes inovāciju nedēļas tīmekļa vietnē innovation.vidzeme.lv , kur būs iespēja arī uzdot jautājumus (pierakstoties savā Youtube kontā). Reģistrētie dalībnieki var pievienoties diskusijai arī ZOOM platformā (ierobežots skaits).

 

Vairāk informācijas un reģistrēšanās šajā saitē: http://innovation.vidzeme.lv/lv/pasakumi/2021-02-24/diskusija-vai-atputa-labiekartota-daba-mums-visur-pienakas-bez-maksas.html

 

Diskusiju organizē Vidzemes plānošanas reģions, un tiešraidi atbalsta Vidzemes Augstskola.

 

Diskusija tiek īstenota ar  projekta "Pārrobežu pārgājiena maršruts "Mežtaka"" un  Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu.  Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavojusi: Māra Sproģe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, +371 26488091, mara.sproge PIE vidzeme PUNKTS lv

 

CITAS PROJEKTA "MEŽTAKA" ZIŅAS

---