Reģionālie pētījumi

Projekta “Latvijas energoefektīvas būvniecības attīstības stratēģija” (Build up Skills) ietvaros kopā tika aicināti enerģētikas, būvniecības un izglītības eksperti, lai kopīgiem spēkiem izstrādātu priekšlikumus būvniecībā strādājošo kvalifikācijas un zināšanu paaugstināšanai. Priekšlikumi apkopoti rīcības plānā "Būvniecībā strādājošo kvalifikācijas un prasmju paaugstināšana 2020.gada enerģijas un klimata mērķu sasniegšanai". 

 

Rīcības plāns atspoguļos 2020. gada mērķus un nepieciešamās zināšanas un prasmes būvniecības nozarē nākotnē, kā arī  prognozēs tai nepieciešamo darba spēku. Rīcības plāna izstrāde ir viena no svarīgākajām projekta īstenošanas fāzēm, lai būvniecības jomu nākotnē nodrošinātu ar profesionāliem strādniekiem. 

Rīcības plāns izstrādāts: 

  • Lai renovāciju rezultātā tiktu sasniegts zems enerģijas patēriņš ēkā un veiktie darbi atbilstu augstiem kvalitātes standartiem;
  • Lai atjaunojamie energoresursi (AER) tiktu izmantoti efektīvi;
  • Lai jaunās ēkas tiktu būvētas atbilstoši nulles enerģijas patēriņa ēkas rādītājiem.

Plāna pamatā ir projektā jau iepriekš izstrādāta pētījuma dati par pašreizējo situāciju būvniecības nozarē ("Esošās situācijas analīze "Būvniecībā strādājošo kvalifikācijas un prasmju paaugstināšana 2020. gada enerģijas un klimata mērķu sasniegšanai"""). Pašlaik rīcības plāns tiek saskaņots ar pieaicinātajiem ekspertiem un iesaistītajām pusēm, lai vēlāk ar to iepazīstinātu Valsts iestāžu darbiniekus, kas plānu veiksmīgi varētu izmantot būvniecības nozares attīstībai Latvijā. Par nepieciešamajām darbībām nozares uzlabošanai plānots diskutēt ar visām iesaistītajām pusēm, uzsverot rīcības plānā izvirzītos uzdevumus, kopējo stratēģiju, kā arī nepieciešamos resursus. 

Rīcības plāns "Būvniecībā strādājošo kvalifikācijas un prasmju paaugstināšana 2020.gada enerģijas un klimata mērķu sasniegšanai" pieejams šeit.

28.03.2013

Notikumi

«Septembris 2020»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930