Reģionālie pētījumi

Projekta "BECOSI" laikā tika izstrādāta "Piesārņotās teritorijas Cēsīs, Rūpniecības ielā 13 un tās apkārtnes teritorijas plāna - telpiskās attīstības koncepcija". Izstrādājot koncepciju, tika veikta pilotprojekta teritorijas esošās situācijas un izmantošanas izpēte, tika apkopota informācija par teritorijas piesārņojumu, analizēta normatīvo aktu prasības teritorijas izmantošanai.

 

Piesārņotās teritorijas Cēsīs, Rūpniecības ielā 13 un tās apkārtnes teritorijas plāna - telpiskās attīstības koncepcija ir izstrādāta Centrālbaltijas reģiona Interreg IV Aprogrammas 2007.-2013. gadam projekta ‘’BECOSI’’ (Benchmarking on contaminatedsites) ietvaros. Piesārņotā teritorija Cēsīs Rūpniecības ielā 13 tika izvēlēta par vienu noprojekta ‘’BECOSI’’ pilotprojektiem, jo Cēsu pilsētas blīvi apdzīvotas teritorijas tiešātuvumā daudzu gadu desmitu gaitā ir veidojies naftas produktu piesārņojums gruntī.

Piesārņotā teritorija Cēsīs Rūpniecībasielā 13 tika izvēlēta par vienu no projekta ‘’BECOSI’’ (Benchmarking on contaminatedsites) pilotprojektiem, jo Cēsu pilsētas blīvi apdzīvotas teritorijas tiešā tuvumā daudzugadu desmitu gaitā ir veidojies naftas produktu piesārņojums gruntī. Pilotprojekta teritorijas attīstības koncepcijas risinājumi sniegs priekšlikumus piesārņotās teritorijas un tās apkārtnes integrēšanai Cēsu pilsētas struktūrā, dos iespēju potenciāli ainaviski augstvērtīgo Lauciņu karjeru un tā apkārtni izmantot Cēsu pilsētas un Priekuļu novadaiedzīvotāju aktīvai atpūtai un brīvā laika pavadīšanai.

Piesārņotas teritorijas un tās apkārtnes teritorijas plāna - telpiskās attīstības koncepcijas izstrādes ietvaros ir veikta pilotprojekta teritorijas esošās situācijas un izmantošanas izpēte, apkopota informācija par teritorijas piesārņojumu, analizēta normatīvo aktu prasības teritorijas izmantošanai, pamatojoties uz ko ir izstrādāta pilotprojekta teritorijas atjaunošanas un izmantošanas koncepcija, kas ietver vairākus attīstības scenārijus, kā arī telpiskās kompozīcijas priekšlikumi.

Piesārņotās teritorijas attīstības koncepcija pieejama šeit.

01.04.2014

Notikumi

«Novembris 2019»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930