Reģionālie pētījumi

Projekts "Pārvietojies zaļi" (MOG) mērķis bija uzlabot Eiropas reģionālo politiku efektivitāti attiecībā uz lauku teritoriju ilgtspējīgu transporta sistēmu. Projekta laikā tā partneri iepazīnās ar vairākiem ilgtspējīgiem labās prakses piemēriem, apkopojums pieejams arī latviešu valodā. ai palielinātu ilgtspējīgas mobilitātes lomu to reģionālās attīstības plānos, ir tapušas politikas pamatnostādnes ilgtspējīgai mobilitātei lauku un kalnu reģionos. Pamatnostādnes ir veidotas uz labās prakses piemēru apkopojuma bāzes, aprakstot risinājumus, kā uzlabot ilgtspējīgu mobilitāti.Savukārt, lai atrastu un pārņemtu atbilstošus mobilitātes risinājumus reģionālajām vajadzībām ir izstrādāts Ieviešanas plāns Vidzemes plānošanas reģionam.

 

Transports ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa.  Eiropas Savienības politikas pamatprincipos ir atzīmēts, ka transportam ir būtiska loma sabiedrībā. Savukārt iedzīvotāju pārvietošanās ir būtiska iekšējam tirgum, iedzīvotāju dzīves kvalitātei un pārvietošanās brīvībai. Lai uzlabotu iedzīvotāju mobilitāti un transporta ilgtspēju, ir tapis projekta „Pārvietojies zaļi” labās prakses piemēru apkopojums un politikas pamatnostādnes ilgtspējīgai mobilitātei lauku reģionos. 

Projekta „Pārvietojies zaļi” laikā partneri iepazinās ar vairākiem ilgtspējīga transporta labās prakses piemēriem, kuri, projektam noslēdzoties, ir apkopoti vienotā dokumentā. Labās prakses piemēru apkopojums ilgtspējīgas mobilitātes attīstībai satur informāciju par transporta dažādām lietošanas iespējām un izmaksu taupības pasākumiem, energoefektīvu un draudzīgu mobilitāti, kā arī apraksta pakalpojumu „Transports pēc pieprasījuma”. Tāpat vairāki labās prakses piemēri ir veltīti mobilitātes pārvaldībai un koordinācijai. Labās prakses piemēru apkopojums ilgtspējīgas mobilitātes attīstībai latviešu valodā ir pieejams šeit.  

Lai palielinātu ilgtspējīgas mobilitātes lomu to reģionālās attīstības plānos, ir tapušas politikas pamatnostādnes ilgtspējīgai mobilitātei lauku un kalnu reģionos. Pamatnostādnes ir veidotas uz labās prakses piemēru apkopojuma bāzes, aprakstot risinājumus, kā uzlabot ilgtspējīgu mobilitāti. Dokumentā ir ietverts ES lauku un kalnu reģionu mobilitātes izvērtējums, kā arī transportu reglamentējošie ES noteikumi. Politikas pamatnostādnes ilgtspējīgai mobilitātei lauku un kalnu reģionos latviešu valodā pieejamas šeitSavukārt, lai atrastu un pārņemtu atbilstošus mobilitātes risinājumus reģionālajām vajadzībām ir izstrādāts Ieviešanas plāns Vidzemes plānošanas reģionam. Ieviešanas plāns pieejams šeit.


Projektu “Pārvietojies zaļi!” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonda programma „Interreg IVC”. Projekta mērķis ir uzlabot Eiropas reģionālās politikas efektivitāti attiecībā uz ilgtspējīgu transporta sistēmu lauku teritorijās. “Pārvietojies zaļi” dalībnieki pārstāv 10 Eiropas Savienības valstu lauku reģionus.    

Papildu informācija: Lelde Ābele, Projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: + 371 29266757, e-pasts: lelde.abele PIE vidzeme PUNKTS lv.   

19.11.2014

Notikumi

«Decembris 2021»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031