Semināru prezentācijas

27. martā Līgatnē Vidzemes plānošanas reģions pulcēja tūrisma nozares pārstāvjus un industriālā mantojuma jomas interesentus uz tematisku semināru “Industriālā mantojuma potenciāls tūrismā”, kurā tika apspriestas tādas tēmas kā industriālā mantojuma potenciāls Vidzemē, Rīgas Motormuzeja pieredze industriālā mantojuma – retro automobiļu – restaurācijā, muzejs un tā uzdevumi mūsdienu izpratnē, zīmola stratēģijas un vietas stāsta veidošanas izaicinājumi.
15.04.2018
Noslēdzoties 2017. gadam, decembra vidū  Valmierā pie viena galda pulcējās uzņēmēji, dažādu organizāciju un pašvaldību pārstāvji un speciālisti no Vidzemes plānošanas reģiona, lai diskutētu par eko-inovāciju un IT risinājumu nozīmību uzņēmējdarbības attīstībā. Uzņēmējiem bieži vien nākas šķirties no ievērojamām naudas summām, integrējot dažādus IT risinājumus sava uzņēmuma darbībā, taču eko-inovāciju risinājumi var būt ekonomiski pamatoti. Ņemot vērā, ka vēl decembra sākumā Eiropas Komisija izsludināja nākamo pētniecības un uzņēmējdarbības programmu 9 miljardu eiro apmērā ilgtspējīgu pilsētu, lauksaimniecības un eko-enerģijas attīstībai, ir īstais laiks rosināt uzņēmējus domāt par savu uzņēmumu attīstību un jau šobrīd pieejamo finansiālo atbalstu izmantot gan aktīvi, gan arī efektīvi.
29.12.2017
Vakar, 24. maijā, Rīgā starptautiskā konferencē "Sadarbība klasteru izaugsmei, inovāciju radīšanai un konkurētspējas veicināšanai” diskutējām par to, kā nodrošināt klasteru attīstības ilgtspēju, pilnveidot to atbalsta politiku, sekmēt uzņēmumu dalību klasteros, kā arī kā stratēģiski attīstīt klasterus un starp-nozaru sadarbību.Konferencē ar prezentācijām par klasteru lomu uzņēmumu inovāciju un konkurētspējas veicināšanā uzstājās industriju pārstāvji no klasteriem Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā, kā arī starptautiski atzīti klasteru stratēģiskās attīstības eksperti no Austrijas, Zviedrijas, Vācijas un Spānijas.
25.05.2017
20.aprīlī Smiltenē norisinājās deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” seminārs. Tajā piedalīties tika aicināti Projekta sadarbības partneru sociālo dienestu un pašvaldību pārstāvji, kas pārzina esošo situāciju Projekta ieviešanā savā pašvaldībā un var paust viedokli par iespējām nodrošināt sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus mērķa grupu personām. Aicinām iepazīties ar semināra prezentācijām!
27.04.2017
Pagājušajā nedēļā Valmierā aizvadīta Vidzemes plānošanas reģiona rīkotā projekta “SDI4Apps” konference “Atvērto datu risinājumi reģiona attīstībai”, kurā pulcējās pārstāvji no Vidzemes pašvaldībām, Vidzemes augstskolas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī citām valsts pārvaldes iestādēm. Tajā uzstājās eksperti no Čehijas, Īrijas un Latvijas, lai stāstītu par atvērto datu praktisko pielietojumu teritorijas un attīstības plānošanā, transporta jomā, izglītībā un lauksaimniecībā, un lai dalītos ar piemēriem no Latvijas un citām Eiropas valstīm.
14.12.2016
Projekta "Riverways"noslēgumā 26. maijā Hāpsalu, Igaunijā tika rīkota vērienīga konference ūdenstūrisma speciālistiem un pašvaldību tūrisma koordinatoriem. Tajā varēja iepazīties ar pievilcīgu tūrisma produktu veidošanas paņēmieniem gan vietējiem, gan ārvalstu tūristiem, kā arī iepazīties gan ar Latvijas, gan Igaunijas ūdenstūrisma pakalpojumu sniedzēju pieredzi un ieteikumiem. 
12.06.2015
Lai informētu par nosacījumiem uzņēmējdarbības uzsākšanai un dotu stimulu realizēt savas idejas, 2015. gada 28. maijā Vidzemes plānošanas reģions rīkoja semināru „Pirmie soļi uzņēmējdarbībā”. To vadīja ekonomikas doktore, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Finanšu un grāmatvedības institūta direktore, kā arī vairāku ekonomikas grāmatu autore Ingūna Leibus.
28.05.2015
2015. gada 26. maijā Valmierā, viesnīcā „Wolmar”, notika seminārs "Biežāk pieļautās kļūdas Eiropas fondu 2007-2013 projektu publicitātes prasību ievērošanā”. Seminārs bija īpaši noderīgs ES fondu finansēto projektu vadītājiem, komunikācijas īstenotājiem un pašvaldību sabiedrisko attiecību speciālistiem un citiem interesentiem.
27.05.2015
Lai informētu par prasībām būvniecības procesā un kvalitatīvu dzīvojamo ēku atjaunošanu, 2015.gada 8. maijā Vidzemes plānošanas reģions (VPR) Cēsīs organizēja bezmaksas semināru par būvniecības regulējumu un ēku atjaunošanas (renovācijas) procesu ES fondu projektos.
11.05.2015
 2015.gada 27.martā Valmierā notika bezmaksas informatīvais seminārs par publisko iepirkumu plānošanas un norises galvenajiem principiem ES fondu projektos, ko organizēja Vidzemes plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB). Seminārs tika organizēts projekta „Tehniskā palīdzība Vidzemes plānošanas reģiona ES fondu informācijas centra darbībai” (Vienošanās Nr. VSID/TP/CFLA/11/03/003) ietvaros. Pasākums bija kupli apmeklēts – kopumā uz semināru bija ieradušies vairāk nekā 50 speciālistu no visas Vidzemes. Lektors -  IUB Metodoloģijas departamenta direktores vietnieks Oskars Putāns.
30.03.2015

Notikumi

«Jūnijs 2018»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930