VPR jaunumi

Vasarā tiks īstenota lielākā daļa no 44 atbalstītajiem projektiem Vidzemes kultūras programmas ietvaros, ko arī šogad organizē Vidzemes plānošanas reģions. To vidū ir gan radošas nometnes, gan festivāli, gan koncerti, gan mākslas, mūzikas pasākumi.

Tā visas vasaras garumā Gaujas krastos tiek īstenots Vidzemes kultūras programmas projekts “Klausies Gauju” - ik piektdienas vakaru līdz augusta vidum ikviens ir aicināts doties  klusuma pārgājienos un baudīt akustiskus pūšamo instrumentu solo koncertus uz Gaujas. Savukārt augustā, atzīmējot Eduarda Veidenbauma 120. dzimšanas dienu, dzejnieka memoriālajā muzejā “Kalāči” notiks koncertuzvedums “7,5 dziesmas ar E. Veidenbauma vārdiem”, bet Rāmuļos ar Dziesmu dienu tiks godināta vidzemnieka, diriģenta Daumanta Gaiļa 90. jubileja.

Gulbenē jūlija beigās notiks akadēmiskās un džeza mūzikas koncerts “Klau! Sa – Skan”, kurā tiksies novadnieki – profesionāli mūziķi un komponisti, kori un orķestri. Malienā, Ērmaņu muižā, 31. jūlijā notiks pasākums “Danču Etnonakts” – danču vakarā kopā ar mūziķi Ilgu Reiznieci varēs izlocīt kājas tautas mūzikas ritmos. Savukārt klasiskās mūzikas cienītājus šovasar gaidīs Sēļu muiža, kur notiks koncertuzvedums “Opermūzikas sapņojums”. Tos, kam patīk eksperimentālākas noskaņas, aicinās mākslas telpa MALA Cēsīs -  projekta “Ieelpo/Izelpo” ietvaros tiks rīkotas vairākas koncertpastaigas dabā.

Vidzemes kultūras programmas projektu konkursā finansējumu saņēma arī vairāki festivāli. Viens no tiem – festivāls “Ki-ke-ri-gū!” jau sekmīgi noritējis, Madonas novadā pulcējot vienkopus leļļu teātra dalībniekus - bērnus un jauniešus no visas Latvijas. Limbažos vasaras otrā pusē notiks starptautisks amatieru teātru festivāls “Spēles prieks 2017”, virkni iestudējumu  izrādot arī  kaimiņpagastos un novados. Augustā Alūksnes novada Zeltiņu pagastā notiks trešais jokdaru festivāls “Vajag tik rakt”, kas veltīts novadnieka Edgara Liepiņa piemiņai. Amatas novadā ļaudis pulcēs eksperimentālais mākslas un mūzikas festivāls “Krāmi skan vērtīgi!”, bet Cēsis pieskandinās Zvanu festivāls. Savukārt Valmieras vasaras teātra festivāls šovasar būs veltīts bērniem un tā ietvaros būs skatāmas ne tikai dažādas izrādes bērnu auditorijai, bet arī notiks sētas spēļu čempionāts!

Vidzemes kultūras programmas ietvaros tiek īstenoti arī vairāki zināšanas un radošumu veicinoši pasākumi. Tā Cēsīs no 30. jūnija līdz 1. jūlijam risināsies sarunu festivāls “Lampa”, kurā jauniešiem būs iespēja iesaistīties domāšanas un jaunrades darbnīcās “Iztēlojies 2068. gadu!”. Pēc Jāņiem Kocēnu novada Dikļos notiks pasaules koklētāju nometne, kurā meistarklases vadīs pazīstamā koklētāja Laima Jansone, mūziķi Edgars Lipors, Zane Sniķere un Ilze Ozola. Jūlija beigās mūzikas skolu jaunieši satiksies Gaujienā, nometnē “Vītolēni”, kur pēc vairāku dienu radošām meistarklasēm un mēģinājumiem notiks kopā muzicēšana vairākos koncertos Jāzepa Vītola Mūzikas dienās. Savukārt Madonas novadā notiks vasaras nometne “Daba pilna mūzikas” topošajiem komponistiem un jaunajiem izpildītājiem, tā būs laba iespēja pilnveidot gan profesionālās prasmes un pieredzi, gan piedalīties Latviešu mūzikas svētku koncertā. Savukārt Burtnieku novada bērni un jaunieši kopā ar deju skolu “Dzirnas” meistarklasēs un mēģinājumos sagatavos priekšnesumu “Viena asins tev un man”, uz kuru aicināts ikviens Vidzemes iedzīvotājs.   

Arī mākslas nozarē ar Vidzemes kultūras programmas atbalstu tiek īstenoti vairāki projekti – Valmierā jūlija beigās norisināsies Valmieras mākslas plenērs, bet Mālpilī starptautiskais simpozijs “Koka dimensijas”. Savukārt vasaras izskaņā biedrība “Art Cēsis” Cēsu Izstāžu namā rīkos gleznotāju plenēru darbu izstādi un izdos mākslas katalogu “Art ist Cēsis”.

Cēsīs vasaras gaitā tiek īstenoti arī vairāki vēstures mantojumu popularizējoši pasākumi –klajā nāks ne tikai vēsturnieka Gundara Kalniņa grāmata “Cēsu pils ilustrētā vēsture”, bet arī tiek sagatavota izzinoša orientēšanās spēle un darbnīcas “Sajūti Cēsu kaujas”, tādejādi veicinot izpratni par Cēsu kauju lomu Latvijas valsts izveidē. Savukārt Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrības projekta ietvaros top vēsturiskā ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs”, kas vēstīs par Latvijas okupāciju vēsturi un kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju pretošanos okupāciju varām no 1940. Līdz 1957. gadam. Arī Cēsu Vecajā alus brūzī šovasar norisinās aktivitātes ar Vidzemes kultūras programmas atbalstu, lai audiovizuālā ekspozīcijā  saglabātu un popularizētu pilsētas  industriālo un kultūras mantojumu un šīs vietas stāstus.  Vidzemes kultūrvēsturisko un dabas mantojumu varēs iepazīt Ungurmuižā, kur notiks interaktīvs pasākums bērniem “Pa Ungurmuižas atklājumu taku.

Vidzemes kultūras programmas projektu ietvaros īstenotās aktivitātes bagātina Vidzemes kultūras dzīvi un kalendāru – ikviens Vidzemes iedzīvotājs un viesis tiek aicināts to izmantot un izbaudīt! Vairāk informācijas par pasākumu norisi skatīt Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā – www.vidzeme.lv – Kultūras sadaļā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Vītola, Vidzemes kultūras programmas koordinatore, tel. 25670756, ieva.vitola PIE vidzeme PUNKTS lv

14.06.2017

Notikumi

«Maijs 2018»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031