VPR jaunumi

Vidzemes plānošanas reģions aicina iepazīties ar “VPR Jaunumi” tematisko izdevumu  “Tūrisms”. Tūrisms saskaņā ar LR Ekonomikas ministrijas sniegtajiem datiem ir viena no vadošajām pakalpojumu eksporta nozarēm Latvijā, kas, neskatoties uz vairākiem izaicinājumiem un satricinājumiem, stabili attīstās. Vidzemes plānošanas reģions, virzoties uz Ilgtspējīgas attīstības stratēģijā nospraustajiem mērķiem, īsteno vairākus tūrisma jomas projektus vairākās tematikās - kultūrvēsturiskais mantojums, tajā skaitā Hanzas laiku mantojums; kultūras un dabas mantojums kā vienots resurss – tā ilgtspējīga izmantošana; gastronomiskais tūrisms; vienota galamērķa pārvaldība. Projektos ir iesaistītas pašvaldības un uzņēmēji, un to pamatā ir pieredzes apmaiņa un zināšanu pilnveide, lai paaugstinātu tūrisma profesionāļu kompetences, kā rezultātā tiktu vairota galamērķa pievilcība. Par to, cik svarīgi ir sekot tendencēm nozarē un kādas priekšrocības ir tām pašvaldībām, kas iesaistās projektu īstenošanā, lasiet tematiskajā izdevumā.

Turpat arī aplūkoti šādi temati:

  • Tūrisma piedāvājuma potenciālu Vidzemē (intervija ar LIAA Tūrisma departamenta direktori Inesi Šīravu)
  • Gastronomiskā tūrisma tendences, projekti un aktualitātes Vidzemē; pētījums “Eiropas gastronomijas reģiona zīmola pielietojums. Gaujas nacionālā parka piemērs” (2017)
  • Hanzas stāsta turpinājums mūsdienās; pilsētas ieguvums no piederības Hanzas pilsētu tīklam (projekts “HANSA”)
  • Industriālā mantojuma nozīmība tūrisma piedāvājuma pilnveidei un ievērojamākie objekti Vidzemē (Intervija ar Latvijas Industriālā mantojuma fonda valdes priekšsēdētāju Andri Biedriņu; projekta “Industriālais mantojums” aktivitātes)
  • Kas ir 10 vērtīgākās ainavas Vidzemē (aktivitāte “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien un rīt”)

Tematisko izdevumu variet lasīt issuu.com, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā.

17.05.2018

Notikumi

«Oktobris 2018»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031