VPR jaunumi

Noslēdzies projektu konkurss remigrantiem uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai Vidzemē, kurā finansiālo atbalstu saņēmusi viena konkursa dalībniece – Sanda Bogomazova, pieprasītajā 9938,58 EUR apmērā. Projekta iecere – jaunas fotostudijas iekārtošana un fotogrāfa pakalpojumu sniegšana Cēsīs.

Komisija lēma par atbalsta piešķiršanu diviem pieteikumiem, taču jau pēc konkursa rezultātu paziņošanas viens no iesniedzējiem atteicās no dalības konkursā, jo nespēšot līdz  šī gada beigām realizēt biznesa idejā nepieciešamos ieguldījumus – process ir apjomīgs un laikietilpīgs un prasīšot darbu veikšanu visa nākamā gada laikā. Turklāt pieteicējs šobrīd vēl dzīvo ārpus Latvijas un plāno atgriezties tikai nākamā gada sākumā. 

Kopumā Vidzemē par projektu aktīvu interesi izrādīja 46 remigranti, no kuriem 23 jau ir atgriezušies Latvijā, savukārt pārējie tikai plāno atgriešanos. No visiem interesentiem četri iesniedza projektu pieteikumus. Lielākais šķērslis dalībai konkursā bija saistīts ar deklarēto dzīvesvietu. Saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem nr.496 ,,Remigrācijas atbalsta pasākuma īstenošanas, novērtēšanas un finansēšanas kārtība” teikts, ka remigrants ir “persona, kura ir atgriezusies vai pārcēlusies vai plāno atgriezties vai pārcelties no mītnes valsts uz pastāvīgu dzīvi Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes”,  un “par ilgstošu prombūtni uzskatāma prombūtne, kas ir ilgāka par trim gadiem kopš ārvalsts adreses norādīšanas Iedzīvotāju reģistrā.” Nākamais šķērslis bija salīdzinoši īsais termiņš projekta īstenošanai pēc atbalsta saņemšanas – decembra vidus.

Projekta konkursa pieteikumus Vidzemē vērtēja komisija piecu cilvēku sastāvā: Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Guna Kalniņa – Priede; Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja Laima Engere; Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne; Valsts finanšu institūcijas “ALTUM” Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla un SIA “Ekju” personāla, projektu un kvalitātes sistēmu vadītāja Linda Abramova.

Pēc divu konkursu organizēšanas pagājušā gadā un šogad, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieļauj iespēju pārskatīt konkursa prasības. Šobrīd plānots, ka konkurss tiks rīkots , arī turpmākajos gados.

Jau ziņots, ka Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar VARAM otro gadu pēc kārtas septembrī izsludināja uzņēmējdarbības projektu konkursu, lai sniegtu finansiālu atbalstu remigrantiem uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai Vidzemē.

Papildus informācija: Ija Groza, Vidzemes plānošanas reģiona koordinatore remigrācijas jautājumos, mob.t. +371 29287585, ija.groza PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavoja:

Kaiva Anna Upleja, Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve, e-pasts: kaiva.upleja PIE strategies PUNKTS lv

27.11.2019

Notikumi

«Decembris 2021»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031