Arhīva kalendārs

« September 2019 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Latvijas Ainavu arhitektu asociācija (LAAA) šogad pirmo gadu rīko Latvijas Ainavu arhitektūras balvu (LAABA) – ainavu arhitektūras labāko sasniegumu skati, kuras mērķis ir veicināt izpratni par ārtelpu kā nacionālās kultūrtelpas neatņemamu sastāvdaļu un cilvēkvides koprades produktu. Balvas uzdevums ir apzināt un godināt laikmetīgus darbus, atjauninošus procesus un izcilas personības Latvijas ainavu arhitektūrā  un  būt atvērtai  ainavu arhitektūras nozares daudzveidībai. Konkursā pieteikts arī projekts "Ainavu dārgumi".

 

LAABA tiek piešķirta trīs nominācijās:

  • ĀRTELPA,
  • PROCESI,
  • PERSONĪBAS.

Katra nominācija iekļauj vairākas kategorijas darbu vērtēšanas kritēriju strukturēšanai un darbu salīdzināšanai.

Projekts – “Ainavu dārgumi” pieteikts sadaļā “Procesi”.  Ainavu dārgumi ir Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros īstenotā aktivitāte “Dāvana Latvijai – elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”, ko organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar plānošanas reģioniem un Latvijas Nacionālo bibliotēku.  Kopā ar Latvijas iedzīvotājiem un ainavu ekspertu padomi šīs aktivitātes laikā ir atlasīti 50 Latvijas ainavu dārgumi, kas apskatāmi ceļojošā izstādē, slīdrādēs un ir ietverti elektroniskajā ainavu dārgumu krātuvē www.ainavudargumi.lv. Katru no pieciem Latvijas plānošanas reģioniem raksturo 10 ainavu dārgumi. 

Līdz 10. septembrim, plkst. 10 aicinām atbalstīt un balsot LSM.lv  portālā par projektu “Ainavu dārgumi”, lai tas kļūtu par pirmās Ainavu arhitektūras balvas sabiedrības simpātiju! https://www.lsm.lv/raksts/kultura/dizains-un-arhitektura/balso-par-pirmas-ainavu-arhitekturas-balvas-sabiedribas-simpatiju.a327306/

Par balsojuma uzvarētāju varēs vairāk uzzināt LTV “Rīta panorāmā” un LSM portālā www.lsm.lv.

 

>> Atgādinām, ka projekta ietvaros Vidzemē tika izveidota elektronisko pastkartīšu sērija, kas aplūkojama šeit (klikšķini uz attēla):

Pastkartīšu kolekcijā skatāmas fotogrāfijas no vietām, kuras kā savus ainavu dārgumus pieteikuši vidzemnieki, izceļot ne vien visiem zināmas ainavas, bet arī personīgi nozīmīgus skatus vai ainavu elementus.

 

Jautājumiem: Dace Laiva, koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā, dace.laiva PIE vidzeme PUNKTS lv

Rudenī turpinās „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2019" notikumi. Vidzemē ir iespējams baudīt daudzveidīgus kultūras notikumus – izstādes, izrādes, koncerti, pasākumi un meistarklases.

Cēsu bibliotēkā turpinās izstāžu cikls, kas veltīts bibliotēkas simtgadei. Interesanta lielformāta gleznu izstāde “Pārvēršanās” apskatāma dabas vidē Cēsīs pie Rūcamavota.

Vidzemes koncertzālē un Cēsu Sv. Jāņa baznīcā ērģeļmūzikas koncerti Alfrēda Kalniņa godināšanai, bet oktobra beigās Vidzemes koncertzālē Saulkrastu jauktā kora "Anima" koncerts "JŪRD.SAKNES.ROOTS". Valmieras koncertzālē Jūs priecēs izrāde “Vecmāmiņu valsts”.

Alūksnes bānīša stacijā vēlie vakari ar ceremonijorķestri un ziepju burbuļu salūtu, Valmierā dzejas nakts, bet Ziemeru muižā – biomuzikāla ekskursija. Valmieras muzejā iespēja apmeklēt novadpētnieku mācību semināra noslēgumu, savukārt Bibliokuģis “Krišjānis Valdemārs” viesosies Salacgrīvas, Alojas, Burtnieku un Mazsalacas novadu bibliotēkās.

Sākoties jaunajam mācību gadam skolu jauniešiem iespēja piedalīties dažādās meistarklasēs un iegūt jaunas, radošas un interesantas zināšanas un prasmes.

Aicinām ikvienu izbaudīt un apmeklēt plašo pasākumu programmu! Sekojiet līdzi pasākumu kalendāram.

Vairāk par visiem Vidzemes kultūras programmas pasākumiem variet uzzināt Vidzemes plānošana reģiona mājas lapā www.vidzeme.lv kultūras sadaļā.

Plašāka informācija: Dace Laiva, Vidzemes kultūras programmas koordinatore, tel. 25670756, dace.laiva PIE vidzeme PUNKTS lv