Arhīva kalendārs

« February 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Vidzemes Inovāciju nedēļas ietvaros no 24. februāra līdz 28. februārim visā Vidzemē interesenti aicināti apmeklēt 26 dažāda rakstura pasākumus. Pievienojoties Vidzemes plānošanas reģiona ierosinājumam iedzīvināt inovācijas vidzemnieku ikdienā, pasākumus pieteikušas gan pašvaldības, gan dažādas organizācijas, iestādes un vietējās kopienas no visas Vidzemes. Apmeklētāji pasākumos gaidīti Alūksnē, Cēsīs, Gulbenē, Valmierā, Smiltenē, Beverīnas novadā, Burtnieku novadā, Pārgaujas novadā, arī Limbažos.

Tematiski aplūkotas dažādu nozaru aktualitātes, taču tās visas caurvij spēcīga vēlme mainīt domāšanas veidu – kļūt inovatīviem gan valsts pārvaldē, gan attīstot savu uzņēmējdarbību.

Kustība valsts#196 Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros Cēsīs aicinās izzināt mākslīgā intelekta aizkulises – kas tas ir, kur to izmanto un kas notiek mākslīgā intelekta aizkulisēs Latvijā. Tikmēr Alūksnē kustības pārstāvji piedāvās aplūkot pēdējā laikā vienu no aktuālākajām tēmām – dati un datu analītika. Semināra dalībniekiem tiks skaidrots, kāda ir datu nozīme uzņēmējdarbībā, ar ko sākt, kā ikdienā sekot līdzi sava uzņēmuma datiem.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar dizaina uzņēmumu Design Elevator organizēs praktisku darbnīcu uzņēmējiem par dizaina domāšanu – kas tas ir un kā to pielietot uzņēmējdarbībā. Darbnīcas laikā būs iespēja uzzināt, kā dizaina domāšana veicina inovācijas, procesu efektivitāti un padziļinātu izpratni par lietotāju vajadzībām.

Cēsīs neformālā gaisotnē pulcēsies IT jomas profesionāļi un interesenti, lai pārrunātu IT jomas aktualitātes un iegūtu jaunus kontaktus un iedvesmu.

Vidzemes Augstskola rosinās pievērst uzmanību digitalizācijai – tās iespējām un izaicinājumiem, organizējot diskusiju par digitalizāciju izglītībā, kuras laikā būs gan uzņēmēju pieredzes stāsti, gan inovāciju “tirdziņš”, kurā praktiski varēs iepazīt virtuālās un papildinātās realitātes pielietojumu dažādās sfērās.

Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāle aicinās iepazīties ar 3D printēšanu – kādās nozarēs to izmanto, ko sola nākotne un ko uzņēmēji paši var paveikt dizaina laboratorijā “the LAB Cēsis”.

Burtnieku novada Matīšos topošajiem un jau pieredzējušiem uzņēmējiem būs iespēja iegūt vērtīgu informāciju par Latvijas investīciju un attīstības aģentūras pieejamo atbalstu tehnoloģiju izstrādē un eksportā, kā arī rast atbildi uz jautājumu: “Kā izveidot spēcīgu un veiksmīgu personīgo zīmolu?”

Šogad pasākumi notiks arī ārpus Vidzemes plānošanas reģiona robežām. Limbažos notiks seminārs par inovatīvām metodēm koksnes apstrādē, lai paaugstinātu kokmateriālu ilgmūžību, kā arī seminārs par inovatīvām metodēm ēku un būvju siltināšanā.

 

Detalizēta informācija par pasākumiem meklējama mājaslapas http://innovation.vidzeme.lv sadaļā PASĀKUMI.

 

Jāatzīmē, ka jau šobrīd Vidzemes Inovāciju nedēļas pasākumu klāsts ir plašs, taču joprojām ikviens interesents aicināts pievienoties, piesakot savu pasākumu.

 

***

Inovācija sākas ar domāšanas maiņu. Vidzeme mainās.

Vidzemes plānošanas reģions jau otro gadu organizē Vidzemes inovāciju nedēļu, aicinot iedzīvināt inovācijas ikdienā un mainīt joprojām pastāvošu priekšstatu, ka inovācijas ir saistītas vienīgi ar tehnoloģijām vai programmēšanu.

Vidzemes Inovāciju nedēļa ir pasākumu kopums, kas tiek īstenots visā reģiona teritorijā. Piecu dienu laikā Vidzemē notiek virkne pasākumu, rosinot esošos un topošos darbiniekus, uzņēmējus, vadītājus saskatīt inovāciju potenciālu savā ikdienā.

Reizēm vajag iedrošināt, reizēm – satikt pareizos cilvēkus, reizēm – gūt apstiprinājumu, ka ir laiks rīkoties!

 

Jautājumiem par pieteikšanos pasākumu organizēšanai: Ineta Tauriņa, VPR projektu vadītāja, ineta.taurina PIE vidzeme PUNKTS lv.

Informāciju sagatavoja: Anita Āboliņa, Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedrisko attiecību vadītāja, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv.

Vidzemes Inovāciju nedēļas iesildošais pasākums būs programmas "Efektīvs enerģijas patēriņš izglītības iestādēs" rezultātu paziņošana. Tā laikā noskaidrosim, kura programmas dalībskola ir sasniegusi vislielāko enerģijas ietaupījumu laika posmā no 2019. gada janvāra līdz decembrim. Pasākums notiks 21. februārī Kocēnu pamatskolā, Alejas iela 2, Kocēnos, Kocēnu novadā, no plkst. 10:00 līdz 14:00.


Lai motivētu skolas un pašvaldības turpināt īstenot programmu “Efektīvs enerģijas patēriņš izglītības iestādēs”, 21. februārī Kocēnu pamatskolā ciemosies Elektrum pārstāvji ar prezentāciju “Klimata pārmaiņas vai klimata krīze? Kas mūs sagaida nākotnē?”. Kopā ar pasākuma dalībniekiem atskatīsimies uz īstenotajām aktivitātēm 2019. gadā un vērsīsim uzmanību uz to, kā turpināt ieviest programmu skolām sadarbojoties ar pašvaldībām. Pasākumā gaidītākais brīdis būs rezultātu paziņošana par vislielāko enerģijas ietaupījumu abās kategorijās: 1) Elektroenerģijas un siltumenerģijas patēriņš; 2) Elektroenerģijas patēriņš. Aicinām pasākumā piedalīties programmas dalībskolu direktorus/-es, skolotājus/-as, skolu ēku saimniekus/-ces un pašvaldību pārstāvjus, kas atbildīgi par programmas īstenošanu, kā arī citus interesentus. Lūdzam līdz 17. februārim pieteikt savu dalību pasākumā, iepriekš reģistrējoties: https://forms.gle/v2PNZwTHMEst1jd66

Programmas ietvaros 2019. gadā Vidzemes plānošanas reģiona ekspertu komanda izstrādāja mācību materiālu par deviņām tēmām – Enerģijas patēriņš ēkās; Apkure; Elektrība; Enerģijas veidi; Klimata pārmaiņas; Apgaismojums; Ventilācija; Ūdens; Energoplānošana. Mācību materiāla mērķis ir motivēt skolēnus kļūt par zinošiem un atbildīgiem enerģijas lietotājiem, kā arī atbalstīt skolotājus un citus skolas darbiniekus, īstenojot programmu.

Kopā 21 izglītības iestāde no 8 Vidzemes plānošanas regiona pašvaldībām piedalās programmā "Efektīvs enerģijas patēriņš izglītības iestādēs". Tās apņēmušās samazināt savas skolas enerģijas patēriņu, mainot paradumus un ieviešot regulārus energotaupības pasākumus. Siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņam skolā rūpīgāk seko līdzi Smiltenes vidusskolas, Blomes pagasta pamatskolas, Launkalnes sākumskolas, Līgatnes novada vidusskolas, Rubenes pamatskolas, Ziemeļvidzemes internātpamatskolas Vaidava, Kocēnu pamatskolas, Cēsu 1.pamatskolas, Cēsu 2.pamatskolas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Gulbenes sākumskolas, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas un Liepas pamatskolas skolēni, skolotāji un pārējie skolas darbinieki. Savukārt tikai ar elektroenerģijas patēriņa uzskaiti programmā piedalās Palsmanes pamatskola, Bilskas pamatskola, Variņu pamatskola, Jura Neikena Dikļu pamatskola, Ziemeļvidzemes internātpamatskola Dauguļi, Rāmuļu pamatskola, Lejasciema vidusskola un Zaubes pamatskola.

Programmu “Efektīvs enerģijas patēriņš izglītības iestādēs” īsteno Vidzemes plānošanas reģions Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gada projekta “Efektīvi finanšu instrumenti ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieviešanai" (EFFECT4buildings) ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Norvēģijas atbalstu. “EFFECT4buildings” mērķis ir palielināt ēku energoefektivitātes pasākumu skaitu publiskajās ēkās visā Baltijas jūras reģiona teritorijā. Vairāk par projektu uzziniet: http://www.vidzeme.lv

*Informējam, ka pasākums var tikt fotografēts un/vai filmēts, un pasākuma laikā iegūtie video un foto materiāli var tikt izmantoti Vidzemes plānošanas reģiona publicitātes vajadzībām. Ja pret to iebilstat, lūdzam informēt pirms pasākuma vai pasākuma laikā.

Jautājumiem: Baiba Šelkovska, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts:baiba.selkovska PIE vidzeme PUNKTS lv, mob.tel. 28752793