Arhīva kalendārs

« May 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sestdienas vakarā, 30. maijā, pulksten 18.00 Gulbenē norisināsies sarunu vakars “Pieredzes stāstu kokteilis”. Vakara gaitā būs iespējams dzirdēt divus stāstus – Kristīne Šķendere  atklāti stāstīs par savu pieredzi Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) un Inga Raine dalīsies pieredzē, kuru guva Meksikā.

“Pasākuma formāts ir neformāls un atklāts – veltīts sarunām par pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem saistībā ar dzīvi svešumā,” teic Lauris Šķenders, Gulbenes novada Izglītības pārvaldes projektu vadītājs, pasākuma organizators.

Sarunu vakara mērķis ir stiprināt vietējo kopienu un piederības sajūtu, organizējot spilgtāko stāstu sēriju, lai atklātu izaicinājumus, iespējas, problēmsituācijas un risinājumus, atgriežoties Latvijā – Gulbenē – uz dzīvi. Gulbenes novada teritorijas bagātību un sociāli ekonomisko vērtību apzinājušies vairāki novadnieki, kuri pavadījuši ārvalstīs kādu savu dzīves daļu un šobrīd jau atgriezušies dzimtenē.

Pasākums norisināsies Gulbenē, Skolas ielā 1B. Labu laikapstākļu gadījumā pasākums norisināsies ārā.

Saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem, vietu skaits pasākumā ir ierobežots – līdz 25 personām. Pieteikt rakstot uz e-pastu: lauris.skenders PIE gulbene PUNKTS lv. Pasākumā tiks nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi.

Pasākums tiek organizēts projekta “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās” ietvaros sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Vidzemes plānošanas reģions ir prioritārā pasākuma 2018.-2020. gadam "Pilotprojekts pašvaldībās remigrācijas veicināšanai "Reģionālās remigrācijas koordinators"" realizētāji. Vidzemes plānošanas reģionā remigrācijas koordinatora pienākumus veic Ija Groza, e-pasts: ija.groza PIE vidzeme PUNKTS lv, Mob.t.: 29287585 

 

Informāciju sagatavojusi: 

Kaiva Upleja,  

Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve, 

E-pasts: kaiva.upleja PIE strategies PUNKTS lv

Vidzemes plānošanas reģions (VPR) aicina atbalstīt Igaunijas-Latvijas programmas iniciatīvu un aizpildīt anketu par nākamā programmēšanas perioda atbalsta prioritātēm. Aptauju īpaši aicināti aizpildīt valsts iestāžu, pašvaldību, nevalstisko organizāciju, kā arī privātā sektora pārstāvji u.c. Pārrobežu programmas pārstāvji norāda, ka atbildes ir būtiski saņemt gan no tiem, kuriem ir jau pieredze Igaunijas- Latvijas pārrobežu projektu īstenošanā, gan arī no tiem, kas savus spēkus vēl nav izmēģinājuši. VPR Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents norāda: “Ir svarīgi veidot stratēģiskus dokumentus, iesaistot pēc iespējas plašāku sabiedrību, lai idejas, ko pēc tam īstenojam, ir vajadzīgas un jēgpilnas. Šādi rīkojoties, stiprinām sabiedrības pārliecību, ka tā var līdziesaistīties savas dzīvesvietas, reģiona, valsts, Eiropas attīstībā un kopā lemt, kur novirzīt kopējo budžetu.”

 

Sniegtās atbildes tiks apkopotas un analizētas, lai noteiktu nākamās Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas stratēģiskos mērķus 2021.-2027. gadam.

Aptauju latviešu valodā aicinām skatīt šeit: https://ej.uz/EstLat_2021-2027_LV

Atbildes būs iespējams iesniegt līdz 5. jūnijam.

Vairāk informācijas: https://estlat.eu/en/about-estlat/programme-2021-2027

#futureEstLat

 

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv, mob.t. 29454752