Arhīva kalendārs

« June 2020 »
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Kamēr vasara rit pilnā sparā, ir īstais laiks vienas dienas #AtklājVidzemiDroši izbraukumam Valkas pusē!

Dienu iesāciet ar nelielu pastaigu gleznainajā Lustiņdruvas dabas takā Kārķos, Ķires upes ielejā. Ejot pa dabas taku, savā ceļā jūs sastapsiet meža klavieres, kukaiņu viesnīcu, lielo krēslu, meža telefonu un citus apskates objektus. 

Lustiņdruvas dabas taka. Foto: visit.valka.lv.

Turpat netālu, Veckārķos, apskatāms briežu dārzs "Jasmīni". Apmeklējums ir iepriekš jāpiesaka, jo šobrīd ir siena laiks un, iespējams, saimnieki pļavā gādā sienu ziemas sezonai.

Briežu dārzs "Jasmīni". Foto: L. Martinsone.

Pa ceļam uz Valku iegriezieties Ērģemes pilsdrupās un pastaigājiet pa seno parku! Vai zinājāt, ka Ērģemē 1560. gadā norisinājusies Livonijas vēsturē nozīmīga kauja?

   

No kreisās: Ērģemes viduslaiku pils, parks. Foto: A. Liepa.

Pēc dabas baudīšanas, staigājot kājām, laiks izmantot kādu transporta līdzekli un doties izbraucienā ar sliežu velosipēdu pa vecajiem un mūsdienās neizmantotajiem sliežu ceļiem. Braucieniem pieejami divi sliežu velosipēdi.

Sliežu velosipēds. Foto: D. Pūce.

Tagad gan laiks ūdens priekiem Zāģezerā, turpat Valkas pievārtē. Pavisam nesen pie ezera ir atvērts kiosks, kurā iespējams iegādāties dažādus vasarīgus spirdzinājumus. Pie ezera darbojas arī SUP dēļu noma.

   

No kreisās: Zāģezers (foto: visit.valka.lv), kiosks pie Zāģezera (foto: SIA “Pedelīte”).

Ciemojoties Valkā, iesakām apmeklēt arī Valkas novadpētniecības muzeju. Vēsās muzeja telpas un muzejisko vērtību izzināšana par latviešu kora kultūras pamatlicēju un skolotāju Jāni Cimzi būs patiess baudījums karstai vasaras dienai. Vairāk informācijas: http://muzejs.valka.lv/.

Valkas novadpētniecības muzejs. Foto: muzejs.valka.lv.

Neaizmirstiet Valkas centrā nofotografēties pie lielā Latvijas karoga!

Latvijas valsts simtgadei veltītais monumentālais karogs Valkā. Foto: A. Liepa.

Informāciju sagatavojusi:
Ilze Liepa
Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperte
ilze.liepa PIE vidzeme PUNKTS lv

 


 
  

 


 

 Pulcējot vairāk nekā 100 interesentu, Vidzemes plānošanas reģions ārkārtējās situācijas laikā īstenojis praktisku semināru sēriju par digitāliem risinājumiem uzņēmējdarbībā, kas var veicināt biznesa attīstību vietējā mērogā un ārvalstīs.

Uzņēmēju pieredze ar digitālu procesu ieviešanu biznesā ir dažāda – vieniem tā ir saziņa ar klientiem un pārdošana, citiem arī ražošana un piegādes. Digitāli risinājumi nodrošina ne tikai iespēju veikt darbu efektīvāk, bet arī sasniegt klientus un sadarbības partnerus ārpus valsts. Ārkārtējās situācijas radītie ierobežojumi tūlītēji ietekmēja daudzus uzņēmumus, jo mainījās gan klientu paradumi, gan pakalpojumu pieprasījums. Daudzi uzņēmēji bija spiesti pāriet uz digitāliem risinājumiem, lai nezaudētu klientus.

Tādēļ Vidzemes plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Latvijas Informācijas tehnoloģiju (IT) klasteri maijā un jūnijā organizēja tiešsaistes semināru sēriju, kur demonstrēja, kā izvērtēt un pārplānot uzņēmumu darbību un risinātu konkrētus digitalizācijas izaicinājumus, to ikdienas un ražošanas procesu optimizāciju, kā arī pārdošanu šī brīža apstākļos.

"Mūsuprāt, ir vērtīgi izmantot iespējas un apgūt arvien jaunus digitālos rīkus, tādējādi investējot savu laiku nākotnes biznesa izaugsmei. Turpmāk biznesā un ikdienā arvien vairāk ienāks virtuālā vide, ņemot vērā dažādus apstākļus, tāpēc ir svarīgi būt soli priekšā neatkarīgi no sava biznesa specifikas. Pirmie soļi digitalizācijas virzienā ir tuvāk izaugsmei nekā paliekot uz vietas. Līdzīgi kā dzīvē – uzvar tas, kurš pielāgojas situācijai visātrāk un izmanto pieejamos resursus visgudrāk," uzsver Ira Raciņa, Latvijas IT klastera Digitalizācijas projektu vadītāja.

Aizvadīti pieci semināri, veltot uzmanību biznesa procesu analīzei, lai saprastu, kurus uzņēmuma procesus iespējams digitalizēt, tāpat digitālās mārketinga stratēģijas izstrādei un tiešsaistes pārdošanas rīkiem. Uzņēmēji tika iepazīstināti ar dokumentu un procesu vadības rīkiem. Liela interese bija par digitalizācijas procesu ieviešanu ražošanā. Dalībnieki iepazinās arī ar mākslīgā intelekta risinājumiem ražošanas efektivitātes paaugstināšanai. Tāpat tika runāts par bezkontakta pārdošanas rīkiem un virtuālās realitātes iespējām pārrobežu sadarbības veicināšanai un tirgus apgūšanai. Uzņēmēji interesējās par e-komercijas iespējām biznesa attīstībai, kā arī izmantoja iespēju analizēt savus esošos digitālos kanālus. Viens no dalībniekiem jau seminārā sekmīgi izmēģināja e-veikala izveidi arī sociālajos tīklos. 

Komentējot pārdošanas iespējas ārvalstīs, Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “GoSmart BSR” inovāciju brokere Ilona Platonova uzsver, ka daudzas no platformām uzreiz ļauj iegūt klientus arī ārpus Latvijas, piemēram, Ebay, Amazon, taču, lai sekmīgi strādātu un iepazīstinātu tirgu ar jauniem produktiem, nereti vajadzīgi arī sadarbības partneri vai vismaz to neatkarīga pārbaude pirms sadarbības uzsākšanas. “Šobrīd, kad izstādes lielākoties nenotiek, un ir apgrūtināta jaunu klientu piesaiste, nepieciešami citi veidi sadarbības partneru meklēšanā, tāpēc uzņēmējiem noderīgs var būt projekta “GoSmart” starptautiskais partneru tīkls, par ko arī pastāstījām,” uzsver I. Platonova.

Semināros pieredzē dalījās arī pārstāvji no SIA “Mobilly”, digitālo risinājumu aģentūras “CUBE”, AS “RIX Technologies”, “STARLINK Development”, tāpat uzņēmuma “KOTA.NU” pārstāvis Jānis Baltačs,  un citi Latvijas IT klastera pārstāvji.

Semināri īstenoti Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projekta „GoSmart BSR” ietvaros, ko ievieš Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem no Somijas, Vācijas, Dānijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Tā mērķis ir veicināt efektīvu sadarbību starp uzņēmējiem viedās specializācijas jomās, pētniekiem un valsts pārvaldes iestādēm.

Informāciju sagatavoja: Ieva Bīviņa, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: ieva.bivina PIE vidzeme PUNKTS lv.