Arhīva kalendārs

« October 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Turpinot izcelt līdzdalības budžetēšanas jautājumus, aicinām piedalīties jau ceturtajā starptautiskajā tīklošanās pasākumā. Tas norisināsies 27. oktobrī no plkst. 14:00-15:30 tiešsaistē un šoreiz tematiski būs veltīts līdzdalības budžetēšanas tendencēm un izaicinājumiem skolās.

Vairāk nekā pusotru gadu Vidzemes plānošanas reģions kopīgi ar projekta partneriem no Vācijas, Somijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas strādā pie līdzdalības budžetēšanas aktualizēšanas, kā arī dažādu labo prakšu identificēšanas citās valstīs.

Šie tīklošanās pasākumi ir veids, kā jebkurš interesents var iepazīties ar pieredzējušiem ārvalstu speciālistiem, gūt ieskatu viņu pieredzē, kā arī piedalīties diskusijā par interesējošiem jautājumiem.

Pasākumu organizē Klaipēdas Universitātes pārstāvji sadarbībā ar projekta “EmPaci” partneriem.

Vairāk informācijas un reģistrēšanās pasākumam: https://forms.gle/EVy5fD7MyVwtVJUq6

Darba valoda: angļu

Pasākums organizēts INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020. gadam “Līdzdalības budžeta procesa attīstība Baltijas jūras reģionā” (EmPaci) ietvaros, ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu. Tā mērķis ir veicināt pilsonisko līdzdalību un izpratni par līdzdalības budžeta nozīmi pašvaldībās. Vairāk: www.empaci.eu.

Informāciju sagatavoja: Ieva Bīviņa, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: ieva.bivina PIE vidzeme PUNKTS lv, tālr.: +371 28674617.

Septembra vidū Latvijā viesojās Spānijas un Polijas sociālās uzņēmējdarbības jomas pārstāvji, lai kopā ar Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) pārstāvjiem pētītu sociālās uzņēmējdarbības praksi Latvijā. Trīs dienu (15.-17. septembris) vizītes ietvaros ārvalstu viesi devās pieredzes apmaiņas vizītēs pie uzņēmējiem Vidzemē un atbalsta institūcijām, piedalījās darbseminārā Valmierā, kā arī 17.septembrī devās uz LR Labklājības ministriju, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar sociālo ekonomiku un sociālo politiku.

Pieredzes apmaiņas dienā viesiem bija iespēja iepazīties ar Valmieras Attīstības aģentūras Valmieras koprades darbnīcu “DARE”, kafejnīcu ar sociālo misiju “Pieturi Liepā”, sociālo uzņēmumu “Visi Var”, kafejnīcu “RB Cafe”. Viesus uzņēma arī Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija, sociālās uzņēmējdarbības inkubators Latvijā “Reach for change” un sociālais uzņēmums “Mans peldkostīms” (zīmols Swimbe).

Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā ir salīdzinoši jauna joma ar nedaudz vairāk nekā 170 oficiāli reģistrētiem sociālajiem uzņēmumiem, un tikai  6% no tiem atrodas un darbojas Vidzemes reģionā.

Intensīvās vizītes laikā tās dalībnieki identificēja galvenos izaicinājumus un problēmjautājumu loku, ar ko saskaramies gan Latvijā, gan citviet Eiropā. Proti, sociālā uzņēmējdarbība vēl aizvien ir jauna joma un, par to runājot, nereti tiek lietoti dažādi termini - sociālais uzņēmums, sociālais uzņēmējs, uzņēmums ar sociālu ietekmi un citi. Izpratne par terminiem un sociālās uzņēmējdarbības būtību ir svarīga, lai identificētu uzņēmumus, kas darbojas sociālajā uzņēmējdarbībā, kā arī, lai veicinātu sabiedrības izpratni par sociālo uzņēmējdarbību, nefokusējoties tikai uz atsevišķām jomām, kurās var darboties sociālie uzņēmumi, bet izprotot sociālā uzņēmuma devumu un ietekmi uz dažādām sabiedrības norisēm – ekonomiku, vietējo kopienu attīstību un spējināšanu, vides jautājumu risināšanu u.c. Vēl aizvien ir svarīgi rast jaunus risinājumus un mehānismus, kā veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību un jaunu uzņēmumu radīšanu, kur būtiska loma ir ne tikai likumiskajam ietvaram un valsts atbalstam, bet arī vietējām aktivitātēm reģionos un pašvaldībās, demonstrējot jau esošo sociālo uzņēmumu pieredzi un ietekmi uz sabiedrību kopumā.

Kā jau iepriekš ziņots, VPR kopā ar sadarbības partneriem no Kantabrijas reģiona Spānijā, Lombardijas reģiona Itālijā un Pomerānijas voivodistes Polijā ir uzsākuši Eiropas Savienības mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) konkurētspējas programmas “COSME” projektu “Sociālās ekosistēmas vadīta attīstība” (SELF).

Projekta mērķis ir attīstīt noturīgu sociālo uzņēmējdarbības modeli lauku apvidos, ar mērķi transformēt reģionus caur sociālo un solidaritātes ekonomiku. Tā rezultātā tiks izveidots un attīstīts starptautisks reģionālo pašvaldību, ekspertu un sociālās uzņēmējdarbības pārstāvju tīkls ar līdzīgām vajadzībām, lai radītu pastāvīgu kopienu ilgtspējīgas Eiropas sociālās uzņēmējdarbības sistēmā.

Plašāk par SELF projektu lasiet Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā.

 

Papildus informācijai: Lienīte Priedāja-Klepere, Vidzemes plānošanas reģions, lienite.priedaja PIE vidzeme PUNKTS lv 

Informāciju sagatavojusi: Gunita Brūvere, Vidzemes plānošanas reģions, gunita.bruvere PIE vidzeme PUNKTS lv

 

 

 

CITAS PROJEKTA "SELF" ZIŅAS

 

--