Arhīva kalendārs

« October 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Katru dienu jauniešu organizācijas Latvijā, Eiropā un pasaulē palīdz veidot mūsu sabiedrību un stiprināt to, iesaistoties nozīmīgos politiskos procesos. Ir ļoti viegli atzīt, ka jaunatnes iesaiste tajos ir svarīga, bet daudz grūtāk to saprātīgi un jēgpilni organizēt. Otrdien, 2. novembrī plkst. 16.00 – 18.00, Vidzemes jaunieši un jauniešu organizācijas aicināti pievienoties tiešsaistes diskusijai par Eiropas nākotni un Vidzemes attīstību 2021.–2027. gadā. Sarunas laikā iepazīstināsim ar Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības programmu – mērķiem, prioritātēm, rīcībām –, diskutēsim un uzklausīsim radušās idejas un ierosinājumus.

Reģistrēties diskusijai iespējams ŠEIT.

Jaunieši Vidzemē un citviet Eiropā ieņem nozīmīgu lomu, radot un attīstot ar vien jaunus risinājumus dažādās jomās, tādēļ ir būtiski tikt sadzirdētiem arī politikas veidotāju aprindās. Jāatceras, ka  jaunietis ir nākotnes darba devējs, darba ņēmējs, profesionālis un ideju attīstītājs, tādēļ diskusijas mērķis ir iesaistīt un gūt atgriezenisko saiti tieši no šīs iedzīvotāju grupas. Sarunas ietvaros pieskarsimies tādām tēmām kā:

1) dabas ekosistēmas un resursi;

2) dzīves kvalitātes uzlabošana;

3) tautsaimniecības attīstība un izaugsme, pārveidojot saimniekošanas modeļus;

4) sadarbība un stipras organizācijas.

Pasākums tiek organizēts VPR Attīstības programmas 2021.-2027.gadam izstrādes un projekta „EUROPE DIRECT Vidzeme” komunicēšanas vajadzībām. Vidzemes plānošanas reģiona attīstības programma ir reģionālās politikas attīstības plānošanas dokumenti, kas kalpo kā vadlīnijas reģiona attīstības plānošanas dokumentu ieviešanā un reģiona vietējo attīstības plānošanas dokumentu izstrādei. VPR attīstības programma 2021-2027 tiek izstrādāta arī ar Apvārsnis 2020 projekta “PoliRural” atbalstu. EUROPE DIRECT Vidzeme darbību finansiāli atbalsta Eiropas Komisija.  

Kontaktinformācija saziņai: EUROPE DIRECT Vidzeme vadītāja Maija Rieksta, tālr. +371 26 099 521,
e-pasts: maija.rieksta PIE vidzeme PUNKTS lv vai eiropassavieniba PIE vidzeme PUNKTS lv

Mājas lapa: http://www.vidzeme.lv/lv/europe_direct_vidzeme
Facebook konts: https://www.facebook.com/EUROPEDIRECTVidzeme

Bezmaksas tālrunis saziņai ar EUROPE DIRECT centru (Briselē): 00800 67891011 (tikai no fiksētās tālruņa līnijas).

Informāciju sagatavoja: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: marta.riekstina PIE vidzeme PUNKTS lv

Trešdien, 27. oktobrī no plkst. 10.00 līdz plkst.12.00 Vidzemes plānošanas reģions aicina pašvaldību energopārvaldniekus, būvvalžu, projektu un attīstības nodaļu speciālistus un citus interesentus uz bezmaksas tiešsaistes semināru “Publisko ēku labā prakse. Gandrīz nulles enerģijas jeb zemas enerģijas patēriņa ēkas”. Tiešsaistes seminārā būs iespējams noklausīties divu Latvijas pašvaldību iedvesmas stāstus par zemas enerģijas publiskajām ēkām, kas uzskatāmas par pilotprojektiem un labās prakses piemēriem citām nākotnes publiskajām jaunbūvēm Latvijā.

Edgars Augustiņš, Vidzemes plānošanas reģiona energoefektivitātes eksperts norāda, ka “šādi semināri, kuros pieredzē dalās tie, kas procesam jau izgājuši cauri, ir īpaši vērtīgi, jo labā prakse var iedvesmot, likt aizdomāties, un labā prakse var parādīt priekšā nākamos soļus. Seminārs uzskatāmi parādīs, ka šobrīd Latvijā jau ir gan zināšanas, gan pieredze visos līmeņos, taču nepieciešams apvienot ieinteresētās puses, lai no atsevišķiem pilotprojektiem pārietu uz vispārpieņemtu praksi.”

Ambiciozie mērķi ir tehnoloģiski sasniedzami, bet tā ir tikai puse no uzvaras. Lai ēka sasniegtu augstu energoefektivitātes līmeni, vitāli svarīgi ir ēku pareizi ekspluatēt un uzturēt. Par biežāk novērotajām kļūdām un nepilnībām pastāstīs eksperti no Vides Investīciju fonda, kam ir plaša pieredze ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) un Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) konkursiem visā Latvijā.

>> SEMINĀRA PROGRAMMA

>> REĢISTRĒŠANĀS dalībai seminārā ŠEIT (uz norādīto e-pasta adresi tiks automātiski nosūtīta saite, ar kuras palīdzību varēsiet pieslēgties semināram 27. oktobrī).

 

Jāatgādina, ka saskaņā ar Latvijas būvnormatīviem1, sākot ar 2021. gada 1. janvāri, visām jaunbūvēm ir jābūt gandrīz nulles enerģijas ēkām, savukārt prasības, kas nosaka, kāda ir gandrīz nulles enerģijas ēka nosauktas Ministru Kabineta noteikumos nr. 222 “Ēku energoefektivitātes aprēķina metodes un ēku energosertifikācijas noteikumi”.

Seminārs tiek organizēts Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions un  Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.

Papildu informācijai: Ineta Tauriņa, "Smart Living" projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: ineta.taurina PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv

Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.1 Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 002-19 "Ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehnika”

Lai papildinātu reģiona pašvaldību speciālistu zināšanas par tendencēm, iespējām un metodēm vietējās attīstības sekmēšanai, Vidzemes plānošanas reģions 4. novembrī organizēs informatīvu semināru, kurā ar savām zināšanām dalīsies gan pašmāju, gan ārvalstu eksperti. Semināra saturs sniegs pašvaldību speciālistiem papildinošas zināšanas par attīstības plānošanas procesu.

Pasākuma galvenā mērķauditorija ir  Vidzemes reģiona attīstības un projektu speciālisti, bet gaidīts būs ikviens interesents gan no Vidzemes, gan citiem reģioniem.

Seminārā tiks aplūkotas globālās tendences un Eiropas Savienības politika vietējās attīstības sekmēšanai, īpašu uzmanību pievēršot Eiropas zaļajam kursam un pašvaldību iespējām izmantot jaunas metodes, lai iesaistītos cīņā pret klimata pārmaiņām. Detalizētāk tiks aplūkotas dažas no tām – sistēmas dinamiskā modelēšana, ko iespējams izmantot kā līdzekli vietējo attīstības scenāriju noteikšanai un paredzēšanai, un ko savā praksē jau testējis arī Vidzemes plānošanas reģions.

Tāpat tiks piedāvāti praktiski piemēri un metodes, kā iesaistīt vietējos iedzīvotājus pašvaldības attīstības procesos, spēcinot līdzdalības vēl nepilnīgi izmantoto potenciālu. Semināra dalībniekus iepazīstināsim arī ar EUROPE DIRECT centru piedāvātajām iespējām, tostarp Vidzemes plānošanas reģiona piedāvājumu, kas šogad kļuvis par vienu no septiņiem EUROPE DIRECT centriem Latvijā.

Kapacitātes spēcināšanas seminārā ar savām zināšanām dalīsies arī divi ārvalstu lektoriPatriks Krehans (Patrick Crehan)  no Beļģijas, Briseles un Antonijs Oliva Kesada (Antoni Oliva Quesada) no Spānijas, Barselonas.  P. Krehans ik dienas strādā ar uzņēmumiem un organizācijām, tostarp valsts sektoru, koncentrējoties uz stratēģijām, inovācijām un organizāciju pārmaiņu vadību. Savukārt A.Oliva Kesada ir attīstības konsultants un lauksaimniecības inženieris, kas specializējies sistēmdinamiskajā modelēšanā un reģionu un pilsētu attīstības scenāriju veidošanā.

Ārvalstu lektoru stāstījuma laikā tiks nodrošināts tulkojums uz latviešu valodu.

Dalība seminārā bez maksas.

>> SEMINĀRA PROGRAMMA

>> Reģistrēšanās dalībai seminārā līdz š.g. 2. novembrim ŠEIT


Semināru organizē programmas Apvārsnis 2020 projekts “Sadarbības virzīta nākotnes politika lauku reģioniem un iedzīvotājiem” (PoliRural) sadarbībā ar EUROPE DIRECT Vidzeme.

 

Papildu informācija: Ieva Kalniņa, Vidzemes plānošanas reģiona Teritoriālās plānošanas nodaļas vadītāja, ieva.kalnina PIE vidzeme PUNKTS lv.

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību vadītāja, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv

 

--