Arhīva kalendārs

« October 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

No šī gada 1. oktobra koordinatora remigrācijas jautājumos amatā Vidzemes plānošanas reģionā darbu uzsāk Eva Meijere. Vidzemes remigrācijas koordinatore turpinās iepriekšējo koordinatoru iestrādes, sniedzot potenciālajiem remigrantiem un remigrantiem individuālas bezmaksas konsultācijas (personalizētus piedāvājumus) par viņiem aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar atgriešanos vai dzīves uzsākšanu pēc atgriešanās Latvijā, Vidzemē.

Ārvalstīs dzīvojošajiem cilvēkiem, kuri atgriežas vai vēlas atgriezties Latvijā, E. Meijere nodrošinās nepieciešamo informāciju par nodarbinātību, pārkvalificēšanās iespējām, izglītības nodrošinājumu bērniem, latviešu valodas apguvi, sociālajām garantijām, mājokļa atrašanu un kreditēšanas iespējām, saimnieciskās darbības uzsākšanu, kā arī dažādiem sadzīves jautājumiem. 

E. Meijere, remigrācijas koordinatore Vidzemē, ir uzkrājusi darba pieredzi, strādājot ar attīstības jautājumiem gan privātajā sektorā, gan pašvaldībā. Viņa labi apzinās problēmas, ar kādām saskaras iedzīvotāji, un redz tās no abām pusēm. E. Meijerei, pateicoties dzīves posmam, kas ārzemēs tika aizvadīts studējot un darba gaitās, piemīt prasme komunicēt ar dažādu tautību un mentalitāšu cilvēkiem. 

“Remigrācijas koordinatora darbā vēlos sniegt informatīvu atbalstu un palīdzēt emigrācijā mītošajiem tautiešiem saprast, ka nekur nav tik labi, kā mājās. Pati vairākus gadus esmu dzīvojusi ārpus Latvijas un zinu, ka ikvienam, kurš ir prom no mājām, ir kaut viena lieta, vieta, garša vai cilvēks, kas “velk atpakaļ pie saknēm””, pauž E. Meijere. 

Tiem, kuri nolēmuši atgriezties vai pārcelties uz dzīvi Vidzemē pēc ilgākas uzturēšanās ārvalstīs, atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem iespējams saņemt, sazinoties ar Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori - rakstot remigracija PIE vidzeme PUNKTS lv vai zvanot pa tālr. +371 29374285 (Darbadienās no plkst. 9.00 līdz 17.00).

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Vidzemes plānošanas reģions realizē funkciju "Diasporas likuma normu īstenošana (Atbalsta pasākums remigrācijas veicināšanai "Reģionālās remigrācijas koordinators")". 

Informāciju sagatavoja: Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, zane.kake PIE vidzeme PUNKTS lv

CITAS VIDZEMES REMIGRĀCIJAS ZIŅAS

---

Ceturtdien, 7. oktobrī Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova aicināta piedalīties starptautiskās organizācijas “Baltijas Jūras valstu starpreģionālā sadarbība” (BSSSC) organizētajā paneļdiskusijā par reģioniem un pilsētām kā zaļā kursa un digitālās transformācijas veicinātājiem. Paneļdiskusija notiks BSSSC 29. ikgadējās konferences ietvaros. Diskusijā piedalīsies arī reģionu pārstāvji no Norvēģijas, Somijas, Kaļiņingradas un Vācijas.

Inese Suija-Markova norāda, ka Vidzemē ar Eiropas Savienības apstiprināto stratēģiju jau rēķinās: “Jaunā Vidzemes reģiona attīstības programma ir tieša liecība tam, ka Vidzemes reģiona organizācijas – pašvaldības, uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas un iedzīvotāji ir gatavi līdzdarboties reģiona zaļajā kursā un digitālajā transformācijā. Mēs varam ar to lepoties! Izmantotā pieeja, kad attīstības programmā izvirzītajām prioritātēm pamatā likta dabas sistēmu un resursu saglabāšana un gudra apsaimniekošana, apstiprina, ka Vidzemē uz teritorijas attīstību raugāmies pavisam no jauna skatupunkta, ne tādā kārtībā, kā līdz šim ierasts. Kā svarīgus elementus esam izvirzījuši sadarbību, digitālo transformāciju un ekonomikas pārveidi. Vidzemes reģiona attīstības programma ir tapusi, iesaistoties daudzām sabiedrības grupām.  Tās pirmajā apspriešanā kopā saņemti 2165 priekšlikumi un pārliecinošs atbalsts šiem uzstādījumiem. Tas liecina, ka sabiedrība šai transformācijai ir gatava!  Tagad mums visiem ir jāstrādā kopā, lai šos mērķus pārvērstu reālās darbībās. Tas iekļauj arī pieredzes apmaiņu un sadarbību ar ārvalstu partneriem, tāpēc Vidzemes reģionam ir jābūt aktīvam un pārstāvētam tādos sadarbības tīklos un organizācijās kā Baltijas jūras valstu reģionu sadarbība (BSSSC).”

Informācija par BSSSC konferenci, tostarp konferences programma 7.-8. oktobrim skatāma šeit: https://www.bsssc.com/bsssc-annual-conference-2021

Atgādinām, ka š.g. 24. septembrī Vidzemes plānošanas reģiona padome nolēma deleģēt Inesi Suiju-Markovu pārstāvēt Vidzemes plānošanas reģiona intereses BSSSC valdē. Vidzemes plānošanas reģions ir vienīgais valdes pārstāvis no Latvijas.

BSSSC valde regulāri tiekas, lai noteiktu politiskos mērķus noteiktā teritorijā, kā arī uzraudzītu organizācijas ikdienas darbu.

BSSSC ir reģionu tīklojums, kam piemīt politisks raksturs. Organizācija dibināta Norvēģijā, 1993. gadā. Organizācijas biedri ir reģionu pārstāvji no desmit Baltijas jūras reģionā ietilpstošajām valstīm, t.i., Vācijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Polijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.

Jautājumiem: Laila Gercāne, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja, laila.gercane PIE vidzeme PUNKTS lv  

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv

 

--