Arhīva kalendārs

« September 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

17. septembrī vidzemnieki pulcējās Cēsīs, lai svinīgi atklātu EUROPE DIRECT Vidzeme un piedalītos dažādās vērtīgās aktivitātēs, apmeklējot lekciju, tīklojoties un pārbaudot savas zināšanas, kā arī diskutējot par dažādām Eiropas iniciatīvām, aktualitātēm un prioritātēm. Atklāšanu ar savu dalību pagodināja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā delegācija ar tās vadītāju Zani Petri un Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis. Viesus ar svinīgām uzrunām sagaidīja Vidzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede un Attīstības padomes priekšsēdētājs Guntis Gladkins.

“Vidzemes plānošanas reģions savu darbību balsta attīstības plānošanas dokumentos, kas tiek veidoti saskaņā ar nacionāla un starptautiska mēroga plānošanas dokumentiem. Jau gadiem, īstenojot vairāk nekā 50 dažādus Eiropas teritoriālās sadarbības pārrobežu programmu projektus, esam pārliecinājušies, cik ļoti būtiski ir vest tuvāk Eiropas dienas kārtību reģionālā un lokālā mērogā. Parādīt aktuālo valstīs, no kurām varam mācīties, pārņemot dažādas labās prakses, ieviešot tās un esot daļai no Eiropas. Tieši sabiedrības iesaiste un informēšana nākamo piecu gadu garumā ir viens no EUROPE DIRECT Vidzeme galvenajiem uzdevumiem,” uzsvēra Kalniņa-Priede. 

Lai sekmētu iedzīvotāju medijpratību, komunikācijas zinātnes doktore, medijpratības eksperte un pasniedzēja Klinta Ločmele tika aicināta vadīt izglītojošu lekciju “Kā atlasīt informāciju dezinformācijas laikmetā?”. Lekcijas klausītāji tika iepazīstināti ar vadlīnijām informatīvā satura izvērtēšanai, kā arī dažādiem veidiem, kā, izmantojot dezinformācijas metodes, piemēram, saīsinot un mainot ziņu aģentūru publicētos virsrakstus, izmantojot viltus profilus, kā arī rediģējot attēlus un video materiālu, tiek izplatīta maldinoša informācija. Lekcija sniedza padziļinātu ieskatu objektīva satura atlasīšanā un bija īpaši vērtīga ikvienam, kurš ikdienā darbojas ar informatīvā satura publicēšanu.

Visa pasākuma laikā darbojās arī EUROPE DIRECT Vidzeme informatīvā telts, kurā ikviens interesents varēja iepazīties ar centra pārstāvjiem, diskutēt par dažādām aktualitātēm, kā arī pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību un tās Zaļo kursu, izmantojot vietni https://manaeiropa.esmaja.lv/ . Īpaši aktīvi āra aktivitātēs iesaistījās bērni, kuri ar lielformāta puzles palīdzību varēja pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas ģeogrāfiju.

Kopš maija sākuma Vidzemes plānošanas reģions kļuvis par vienu no 7 jaunajiem EUROPE DIRECT centriem Latvijā, ar filiālēm Cēsīs un Valmierā. EUROPE DIRECT centri palīdz tuvināt Eiropu iedzīvotājiem, veicinot debates par norisēm ES un par ES nākotni. Centri atbild uz jautājumiem par ES politiku, programmām un prioritātēm. Centru darbinieki sadarbojas ar iedzīvotājiem visā Latvijā un iedzīvotāju atsauksmes un ierosinājumus nodod ES iestādēm.

Kontaktinformācija saziņai:
ED Vidzeme vadītāja Maija Rieksta,
tālr. +371 26 099 521;
e-pasts: maija.rieksta PIE vidzeme PUNKTS lv vai eiropassavieniba PIE vidzeme PUNKTS lv

Mājas lapa: http://www.vidzeme.lv/lv/europe_direct_vidzeme
Facebook konts: https://www.facebook.com/EuropeDirectVidzeme

Bezmaksas tālrunis saziņai ar EUROPE DIRECT centru (Briselē): 00800 67891011 (tikai no fiksētās tālruņa līnijas).

Informāciju sagatavoja: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: marta.riekstina PIE vidzeme PUNKTS lv

Europe Direct Vidzeme darbību finansiāli atbalsta Eiropas Komisija.


Vidzemes plānošanas reģions š.g. 28. septembrī plkst.10.00-12.00 organizē bezmaksas tiešsaistes semināru “Apsteidz enerģijas cenu kāpumu ar energoefektivitāti!”. Semināra ietvaros četri eksperti dalīsies zināšanās un padomos ar mājsaimniecību pārstāvjiem par energoefektīviem apkures risinājumiem, ūdens resursu taupīšanas iespējām, kā arī par mūsdienīgu un energoefektīvu apgaismojumu. Pēdējā laikā Latvijas iedzīvotāji jutuši ievērojamu elektroenerģijas cenu kāpumu – mājsaimniecībās, kuras izvēlējušās fiksētās elektroenerģijas cenu produktu, elektrības cena pieaugusi pat par 40%. Jūtams arī dabasgāzes tarifa pieaugums –  no jūlija tas bijis robežās no 25% līdz pat 43%. Šis ir īstais brīdis pievērst uzmanību energoefektivitātei un efektīvam resursu izlietojumam, lai energoresursu cenu kāpumu bremzētu vai arī pat apsteigtu mājsaimniecības ietvaros.

SEMINĀRA TĒMAS: 

  • Projekta “Smart Living” interaktīvā platforma “Cik energoefektīvs Tu esi?”
  • Energoefektīvi apkures risinājumi mājsaimniecībā
  • Ūdens resursu taupīšana un ilgtspējīga izmantošana ikdienā
  • Mūsdienīgs un energoefektīvs apgaismojums

 

>> Detalizēta semināra programma skatāma ŠEIT.

>> Reģistrēšanās dalībai seminārā ŠEIT (uz norādīto e-pasta adresi tiks automātiski nosūtīta saite, ar kuras palīdzību varēsiet pieslēgties semināram 28. septembrī).

 

 

 

Seminārs tiek organizēts Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions un  Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.

 

Jautājumiem: Ineta Tauriņa, "Smart Living" projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: ineta.taurina PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv

 

Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

CITAS PROJEKTA SMART LIVING ZIŅAS

 

--