Arhīva kalendārs

« September 2022 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Vidzemes plānošanas reģions uzsācis darbu “Erasmus+” programmas projektā "Byp4Dev", kura galvenā iecere ir mācību programmas izstrāde pārtikas un lauksaimniecības jomas profesionāļiem, studentiem, absolventiem un citiem interesentiem, lai veicinātu lauksaimniecības un pārtikas sektora blakusproduktu un atlikumvielu efektīvāku izmantošanu jeb valorizāciju. Partneri koncentrēsies uz eksperta profila izstrādi, kas viegli integrējams profesionālās izglītības programmās. Plānots, ka jaunizveidotais profils atbildīs bioekonomikas nozarē pastāvošajām vajadzībām un iespējām dažādos projektā iesaistītajos reģionos Spānijā, Somijā, Grieķijā, Latvijā un Portugālē.

Šobrīd uzsākts aktīvs darbs pie esošās situācijas izpētes, apzinot, kādas būtu ekspertam nepieciešamās zināšanas, prasmes un kompetences un kā šādai mācību programmai labāk iekļauties izglītības sistēmā. Mācību programmas testēšanā nākamgad piedalīties tiks aicināti arī vietējie Vidzemes uzņēmumi. Izstrādātais mācību saturs būs brīvi pieejams visiem interesentiem. 

Lai pēc iespējas efektīvāk izstrādātu pārtikas un lauksaimniecības blakusproduktu un atkritumvielu valorizācijas eksperta profilu, aicinām aizpildīt detalizētu anketu, kas paredzēta lauksaimniecības un pārtikas nozares uzņēmumiem, izglītības iestādēm, pētniecības centriem un politikas veidotājiem, kas darbojas bioekonomikā vai izglītībā. Anketu īpaši aicināti aizpildīt uzņēmumi, kuri kaut reizi ir domājuši par savu ražošanas atkritumvielu vai blakusproduktu pilnvērtīgāku izmantošanu. Oktobrī paredzēta arī fokusgrupa tiem, kas ieinteresēti sniegt savu ieguldījumu šīs programmas attīstībā. To iespējams norādīt, aizpildot anketu šeit: https://forms.gle/vRHJu7G6HFbqsdrN7.

Plānots, ka šāda profila un tam nepieciešamā mācību satura izstrāde sniegs būtisku ieguldījumu Vidzemes reģiona bioekonomikas attīstībā, uzlabojot uzņēmumu spējas pilnvērtīgi izmantot savā ražošanas procesā radušos blakusproduktus un atlikumvielas, kā arī palīdzot atbalstīt biznesa projektus, kas spēj radīt jaunus produktus un procesus ar augstu pievienoto vērtību.

Vairāk informācijas par projektu var atrast: http://byp4dev.eu/

Projekts “Profesionālā pilnveide pārtikas jomas blakusproduktu izmantošanā” (Byp4Dev) finansēts no Eiropas programmas "Erasmus+", kas atbalsta iniciatīvas, kas saistītas ar izglītību, apmācību, jaunatni un sportu Eiropā. Tā īstenošanā iesaistījušies pieci partneri no Spānijas, Somijas, Grieķijas, Latvijas un Portugāles.

Vairāk par projektu: Maija Rieksta, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, +371 26099521, maija.rieksta PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Marta Riekstiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, +371 25865495, marta.riekstina PIE vidzeme PUNKTS lv

Aicinām interesentus š.g. 16. septembrī apmeklēt Tartu, lai piedalītos vērtīgā, diskusijas rosinošā seminārā “Daudzdzīvokļu namu renovācija un pēc-renovācijas aktivitātes”. Pasākumā tiks aplūkotas gan priekšrocības, gan izaicinājumi, kas sagaidāmi, renovējot daudzdzīvokļu ēkas, kā arī eksperti pastāstīs par tām lietām, ar kurām jārēķinās pēc tam, kad ēkas renovācijas darbi ir pabeigti. Semināra darba valoda – angļu. Semināru varēs skatīties arī tiešsaistē interneta vidē.

Attēlā: Viena no projekta SmartEnCity ietvaros renovētajām daudzdzīvokļu ēkām Tartu, Igaunijā (Avots: https://mobilitylab.ut.ee/smartencity/)

Kā norāda pasākuma organizatori, Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra, – ir būtiski, lai namu iedzīvotāji un ēkas apsaimniekotājs apzinātos, ka pēc tam, kad ēku renovācijas process noslēdzies, ar to viss nebeidzas – nākotne sev līdzi nes mazākus, bet joprojām nozīmīgus ēkas uzturēšanas darbus.

Kā uzskates materiāls seminārā tiks aplūkoti vairāki Latvijas un Igaunijas daudzdzīvokļu renovācijas projekti. Klātienes apmeklētājiem būs iespējams paviesoties vienā no renovētajiem daudzdzīvokļu namiem Tartu, lai vērtētu paveikto un uzklausītu pieredzi par nama pēc-renovācijas posmu.

 

DETALIZĒTA DARBA KĀRTĪBA:

11:00-11:30 Pusdienas SPARK Demo

11:30-14:00

  • Ieskats projektā Smart Living un bezmaksas interaktīva energoefektivitātes mērījumu rīka demonstrācija
  • Kalle Virkus (Tartu reģionālās enerģētikas aģentūra - TREA)  - stāsts par renovāciju un labo-slikto pieredzi SmartEnCity projektā 
  • Martin Kikas (TREA) -  pieredze par daudzdzīvokļu namu renovāciju un pēc-renovācijas aktivitātēm 
  • Edgars Augustiņš (RenEsco; Vidzemes plānošanas reģions) pieredze ar ESKO (energoservisa pakalpojuma sniedzējs) pakalpojumiem daudzdzīvokļu namu ēkās, garantējot enerģijas ietaupījumus un darbu kvalitāti 20 gadiem 

14:00-15:30 SmartEnCity projekta ietvaros renovētās daudzdzīvokļu ēkas apmeklējums

(Pasākuma norises vieta klātienē: Tartu, SPARK Demo (Narva mnt 3))

 

Aicinām REĢISTRĒTIES DALĪBAI seminārā šajā saitē: https://forms.gle/4vsoVEwGtia7qi79A, reģistrēšanās būs atvērta līdz š.g. 15. septembrim. Tiešsaistes apmeklējumam saite tiks nosūtīta uz reģistrēto e-pasta adresi.

Semināru organizē projekta Smart Living partneri Latvijā un Igaunijā ar Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansiālu atbalstu.

 

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv

*Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

 

>>CITAS PROJEKTA SMART LIVING ZIŅAS

>>IEPRIEKŠ ORGANIZĒTO SMART LIVING SEMINĀRU VIDEO IERAKSTI