VPR jaunumi

Trešdien, 26. aprīlī Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji piedalījās Sabiedriskā transporta padomes sēdē, kurā tika skatīts jautājums par grozījumu apstiprināšanu maršruta tīkla reģionālās nozīmes maršrutos Vidzemē. Vidzemes plānošanas reģions noraidīja Autotransporta direkcijas sagatavotos priekšlikumus par plānoto maršrutu tīkla optimizēšanu maršruta tīkla daļās “Limbaži, Sigulda” un “Cēsis”, savu nostāju pamatojot ar argumentiem par sasteigtību, kādā priekšlikumi tiek virzīti, kā arī aizrādot par atbildīgo institūciju nekonsekvenci lēmumos par prioritātēm sabiedriskā transporta jomā un neskaidro procedūru sabiedriskā transporta pakalpojumu sistēmas optimizēšanai.Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes deleģētais pārstāvis dalībai Sabiedriskā transporta padomes sēdē, Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs savā nostājā ir kategorisks un pauž neizpratni par esošo situāciju sabiedriskā transporta jomā
27.04.2023
Piesaistot Eiropas Savienības finanšu līdzekļus, Vidzemes plānošanas reģiona organizētajās mācībās par enerģijas plānošanu Vidzemes pašvaldību speciālisti apgūst gan teoriju, gan arī veic dažādus praktiskus uzdevumus, kas palīdzēs speciālistiem izstrādāt jaunus vai atjaunot jau esošus ilgtspējīgas enerģijas un klimata rīcības plānus (SECAP) pašvaldībās. Mācību saturs, ko veidojis starptautiskais CEESEU konsorcijs, stiprina pašvaldību speciālistu enerģijas plānošanas kapacitāti, un izvēlētās mācību tēmas uzlabo viņu izpratni par aspektiem, kas ir nozīmīgi SECAP plānu izstrādes procesā.
24.04.2023
Pagājušajā mēnesī Vidzemes remigrācijas koordinatore Inga Madžule viesojās 11 Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) novadu pašvaldībās, lai satiktu tos pašvaldību darbiniekus, kuru pārziņā ir atbalsta sniegšana remigrantiem. Braucienu mērķis bija veidot ciešāku saikni ar šiem cilvēkiem un panākt rezultatīvāku informācijas apmaiņu. I. Madžule atzina, ka iepazīšanās vizītes ir bijušas vērtīgas, jo sarunas atklājušas novadu aktualitātes, kā arī ļāvušas novērtēt novadu atšķirības.
21.04.2023
Ceturtdien, 25. aprīlī, plkst. 15.00 pēc Latvijas laika projekta BSR Cultural Pearls partnerība aicina interesentus pievienoties tiešsaistes darbsemināram par kultūru un sociālo noturību jeb dzīvotspēju (eng. - social resilience). Darba valoda – angļu.
20.04.2023
Cēsīs noticis EUROPE DIRECT Vidzeme un Vidzemes plānošanas reģiona seminārs par inovāciju, atbalstot Vietējās rīcību grupas (VRG), kam šobrīd sācies aktīvs darbs pie savu stratēģiju izstrādes. Zināšanās dalījās Vita Brakovska, biedrības „Zināšanu un inovācijas sabiedrība” valdes locekle un Krišjānis Veitners, izvērtēšanas un uzraudzības eksperts.
20.04.2023
Kultūra un sabiedrības noturība jeb dzīvotspēja – tam ir veltīts jaunais Baltijas jūras reģiona programmas projekts "Baltijas jūras reģiona kultūras pērles noturīgākām pilsētām un reģioniem" (turpmāk arī – BSR Cultural Pearls). Piedaloties projekta 12 partneru pārstāvjiem, tostarp Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības un projektu nodaļas vadītājai Lailai Gercānei un projekta vadītājai Leldei Ābelei, Stokholmā, Zviedrijā, no 29.–30. martam notika projekta uzsākšanas sanāksme. Svarīgākais sanāksmes uzdevums bija vienoties par nākamajiem soļiem projektā, lemjot par aktivitātēm un rezultātiem, kā arī veidot ciešāku saikni starp dažādajiem partneriem.
20.04.2023
No šī gada 22. līdz 26. maijam Vidzemes plānošanas reģions (VPR) aicina uzņēmējus piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā uz Islandi, lai iepazītu Islandes inovāciju nedēļu 2023 (Iceland Inovation Week 2023). Tās ietvaros norisināsies pasākumi uzņēmumiem, kam saistoša aprites ekonomikas joma, jo īpaši – pārtikas, enerģētikas un veselības tehnoloģijas, kā arī zilās bioekonomikas tehnoloģijas. Tāpat paredzēts, ka programmas saturs būs atbilstošs augsto tehnoloģiju attīstītājiem, t.sk. finanšu sfērā. Aicinām pieteikumus dalībai sūtīt līdz 2023. gada 21. aprīlim, aizpildot anketu šeit: https://forms.gle/TWAXqcpnnb6L5QLb8.
17.04.2023
No 18. līdz 19.maijam klātienē, Vidzemes Augstskolas telpās, norisināsies koksnes tehnoloģiju hakatons ar mērķi 24 stundu laikā rast jaunus risinājums nozares izaicinājumiem 3 tematiskajās vertikālēs.
13.04.2023
Vidzemes plānošanas reģions līdz 2023. gada 25. aprīlim izsludina pieteikšanos atpazīstamības zīmes “Gājējam draudzīgs” saņemšanai, aicinot pakalpojumu sniedzējus pievienoties "Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly" kustībai. Kustībā iesaistījušies jau 465 pakalpojumu sniedzēji no visām Baltijas valstīm, tostarp 74 no Vidzemes. Lai veiksmīgi realizētu kādu tūrisma produktu, iesaistītajām pusēm jāstrādā pēc līdzīgiem viesmīlības kvalitātes principiem – atpazīstamības zīme "Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly" apliecina pakalpojuma sniedzēja izpratni par tūristu-kājāmgājēju vajadzībām.
12.04.2023
Vidzemes plānošanas reģions (turpmāk - VPR) izsludina Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas projektu konkursu “Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023”. Tā mērķis ir veicināt kvalitatīvu un daudzveidīgu kultūras piedāvājuma pieejamību sabiedrībai un jaunradi Vidzemes vēsturiskajā zemē, kā arī Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras daudzveidības saglabāšanu un attīstību. Konkursā kopējais pieejamais finansējums būs 172 050,00 eiro. Vienam projektam pieprasītais finansējums nedrīkst pārsniegt 5% no "Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programmas 2023" projektu konkursā pieejamā finansējuma. Projektu pieteikumus pieņems līdz 27. aprīlim.
12.04.2023

Notikumi

«Decembris 2023»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031