Efektīvi finanšu instrumenti ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieviešanai (EFFECT4buildings)

Ar katru gadu ES svarīgāks kļūst jautājums par enerģijas efektīvāku izmantošanu un patēriņa samazināšanu, un šobrīd energoefektivitāte Eiropā ir kļuvusi par vienu no stratēģiskajām prioritātēm. Investīcijas energoefektīvās tehnoloģijās un atjaunojamā enerģijā palīdz sasniegt gan ES prioritātes enerģētikas un klimata jomā, kā arī rada ekonomisko izaugsmi, un, kā zināms, lielākais energoresursu patēriņš ir mājsaimniecībās un sabiedriskās ēkās. ES Ēku energoefektivitātes direktīvā ir iekļauti vairāki noteikumi, lai uzlabotu energoefektivitāti gan jaunbūvēs, gan jau esošajās ēkās. Piemēram, esošo ēku renovācijā jau šobrīd ir jāievēro vismaz obligātais energoefektivitātes prasību minimums, savukārt līdz ar 2020. gada 31. decembri visām jaunajām ēkām ir jābūt gandrīz nulles enerģijas ēkām. Vienlaicīgi Direktīva ietver prasības attiecībā uz ēku vai to daļu energosertifikāciju, regulārām ēku apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudēm, kā arī regulārām neatkarīgām pārbaudēm energoefektivitātes sertificēšanai un pārbaudes ziņojumiem.

lasīt vairāk...

Vidzemes plānošanas reģions decembrī noslēdza līgumu ar Kocēnu novada domi par konsultatīvo atbalstu. Savstarpējās sadarbības mērķis ir ēkas renovācijas procesā integrēt skaidri noteiktas energoefektivitātes garantijas prasības.

Foto autors: Kocēnu novada pašvaldība

14.12.2018

“Mēs domājam, ka iekštelpās pavadām vien 66% no sava laika, patiesībā telpās pavadītais laiks sasniedz līdz pat 90%. Tādēļ mūsdienās daudz vairāk jādomā par to, kā nodrošināt veselīgu iekštelpu klimatu un kvalitatīvu ēku būvniecību,” tā “GreenEST samitu 2018: Ēku nākotne” Tallinā 30. oktobrī atklāja uzņēmuma “VELUX” Pārdošanas vadītājs Latvijā un Lietuvā Dmitrijs Astašonoks. Starp vairāk nekā 200 dalībniekiem samitā piedalījās arī Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji kopā ar pašvaldību nekustamo īpašumu apsaimniekotājiem, lai klātienē satiktu zaļo un viedo tehnoloģiju uzņēmumus, kā arī uzdotu savus jautājumus par energoefektīviem risinājumiem ēkās.

02.11.2018

Vidzemes plānošanas reģions (VPR) aicina pašvaldības līdz šī gada 31. oktobrim pieteikt skolas programmai "Efektīvs enerģijas patēriņš skolās". Programmas laikā tās dalībnieki tiks aicināti mainīt paradumus un ieviest nelielus, bet regulārus pasākumus ar mērķi samazināt enerģijas patēriņu, nesamazinot komforta apstākļus telpās. Sasniegtais izmaksu ietaupījums tiks izmantots pašvaldības un skolas vajadzībām. Dalība programmā ir bezmaksas.

17.10.2018

Vidzemes plānošanas reģions kopā ar projekta "Efektīvi finanšu instrumenti ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieviešanai" (EFFECT4buildings) partneriem ir sagatavojis strauptautisko ziņu lapu (angļu valodā) ēku apsaimniekotājiem. Ziņu lapā lasiet: Kāpēc ēku apsaimniekotājiem ir vērts zināt par projektu "EFFECT4buildings"? Finanšu instrumenti un modeļi ēku energoefektivitātes pasākumu īstenošanai. Dialoga veicināšana starp tehnoloģiju uzņēmumiem un ēku apsaimniekotājiem. GreenEST samits 2018 Igaunijā. 

26.09.2018

Tallinas zinātnes parks Tehnopol aicina pašvaldības, ēku īpašniekus un apsaimniekotājus 30. oktobrī doties uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, kur notiks starptautiskā  konference “GreenEST Summit 2018: Future for Buildings”.

22.08.2018

Valmieras sākumskolā 14. jūnijā notika pasākums Enerģijas rīts Vidzemē sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Pasākuma laikā vairākas Vidzemes pašvaldības kopā ar SIA Ekodoma un AS Attīstības finanšu institūciju Altum ekspertiem diskutēja par Latvijā zināmajiem finanšu instrumentiem un modeļiem ēku energoefektivitātes pasākumu īstenošanai, kā arī par tiem, kas pie mums nav tik atpazīstami kā citviet pasaulē un kurus no tiem testēt pašvaldību ēkās.

19.06.2018

Vidzemes attīstības konferences ietvaros 7. februārī Valmierā notika projekta “Efektīvi finanšu instrumenti ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieviešanai” (EFFECT4buildings) pirmā Reģionālā darba grupas tikšanās. Izmantojot dizaina domāšanas metodi, EFFECT4buildings darba grupa veidoja vairākus scenārijus tam, kā veicināt ēku iedzīvotāju un apsaimniekotāju interesi par daudzveidīgu energoefektīvu paņēmienu ieviešanu un mūsdienīgu atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu daudzdzīvokļu un sabiedriskajās ēkās. 13.02.2018


Notikumi

«Decembris 2018»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31