Vidzemes reģiona pašvaldību kapacitātes stiprināšana inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā

Jebkuras teritorijas attīstības pamatā ir cilvēks, viņa idejas, darbs un entuziasms. Taču bieži vien cilvēks apstājas, nesaņemot vajadzīgo atbalstu, motivāciju un padomu. Reģionu izaugsmei īpaši svarīga uzņēmējdarbības attīstība un, lai to veicinātu, pašvaldībās jābūt darbiniekiem, kas nebaidās no inovatīvām idejām un atbalsta uzņēmējus ar savām zināšanām. Lai nodrošinātu pieejamību ar uzņēmējdarbības attīstību saistītām konsultācijām, projekta ietvaros ir izveidots inovāciju ekonomikas konsultantu tīkls. Katrs speciālists uzsvēris savas specifiskās zināšanas kādā jomā, lai ikviens interesents var saņemt sev nepieciešamo informatīvo palīdzību un attīstīt biznesu savā novadā. 

lasīt vairāk...

Uzņēmējdarbības attīstība ir īpaši svarīga reģiona izaugsmei. Lai to veicinātu, pašvaldībās jābūt darbiniekiem, kas nebaidās no inovatīvām idejām un atbalsta uzņēmējus ar savām zināšanām. Lai nodrošinātu pieejamību konsultācijām, projekta „Vidzemes reģiona pašvaldību kapacitātes stiprināšana inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā” ietvaros ir izveidots inovāciju ekonomikas konsultantu tīkls, kurā atrodama speciālistu kontaktinformācija. Katrs speciālists uzsvēris savas specifiskās zināšanas konkrētajā jomā. Tādā veidā uzņēmējs varēs saņemt sev nepieciešamo palīdzību.   

01.08.2012

Jūnijā noslēdzies projekts „Vidzemes reģiona pašvaldību kapacitātes stiprināšana inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā”. Projekta laikā Vidzemes pašvaldību speciālisti kopā ar Vidzemes plānošanas reģiona darbiniekiem kopīgi strādāja pie jaunām un inovatīvām idejām uzņēmējdarbības veicināšanai Vidzemē. Lai attīstītos uzņēmējdarbība, pašvaldībās jābūt darbiniekiem, kas nebaidās no inovatīvām idejām un atbalsta uzņēmējus ar savām zināšanām. Lai nodrošinātu pieejamību konsultācijām, projekta ietvaros ir izveidots inovāciju ekonomikas konsultantu tīkls, kurā atrodama speciālistu kontaktinformācija. Katrs speciālists uzsvēris savas specifiskās zināšanas konkrētajā jomā. Tādā veidā uzņēmējs varēs saņemt sev nepieciešamo palīdzību. 
28.06.2012

24. un 25. maijā projekta „Vidzemes reģiona pašvaldību kapacitātes stiprināšana inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā” ietvaros Vidzemes reģiona pašvaldību darbinieki kopā ar Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvjiem devās uz Ogri un Līvāniem. Brauciena galvenais mērķis bija gūt atbildi uz jautājumu – Kā pašvaldība var palīdzēt inovatīvas uzņēmējdarbības attīstīšanā savā reģionā? Un kā izrādās – iespēju ir daudz. Šāda bija galvenā atziņa atgriežoties no notikumiem un iespaidiem bagātā pieredzes apmaiņas brauciena. Kā atzīst vairums brauciena dalībnieku, lielākais atklājums un iedvesmas avots ir satiktie cilvēki, viņu degsme acīs, lielais darba spars un vēlme cīnīties par sevi un savu ideju, meklējot iespējas, reizēm arī apvedceļus mērķa sasniegšanai.

30.05.2012

4.aprīlī, Amatas novada domes telpās, Vidzemes reģiona pašvaldību projektu un attīstības speciālisti uzsāka jau trešo, Vidzemes plānošanas reģiona rīkoto, mācību posmu. Nodarbību mērķis ir runāt un diskutēt par attīstības plānošanas rīkiem, attīstot radošās domāšanas un inovācijas pārvaldības kompetenci.

05.04.2012

2011.gada nogalē un 2012.gada sākumā tika veikta izpēte "Inovāciju ekonomikas attīstības potenciāla un izaicinājumu izvērtējums Vidzemes reģiona pašvaldībās". Tās mērķis bija apzināt Vidzemes resursus - vērtības, kuras ir pieejamas un kuras ir iespējams izmantot inovatīvu produktu un pakalpojumu ražošanai un pārdošanai Latvijas un pasaules tirgos, kā arī noskaidrot, kādi pasākumi ir nepieciešami, lai sekmētu, veicinātu inovācijas. Izpētes materiāls ir sagatavots, izmantojot publiski pieejamus pārskatus un pētījumus un pašvaldību aptaujas rezultātā iegūto informāciju.

08.03.2012

Šodien, 8.februārī, Smiltenē norisinās pirmās Vidzemes plānošanas reģiona organizētās apmācības pašvaldību speciālistiem. Apmācības norisināsies 4 mēnešus, lai kopīgi diskutētu un uzzinātu aktualitātes inovatīvu uzņēmējdarbības projektu ideju sagatavošanā un īstenošanā.

08.02.2012


Projekta “Vidzemes reģiona pašvaldību kapacitātes stiprināšana inovāciju ekonomikas attīstības projektu jomā” ietvaros pašvaldību pārstāvji aicināti aizpildīt aptauju par inovāciju ekonomikas attīstības izaicinājumiem un potenciālu Vidzemes plānošanas reģionā.

20.12.2011

Notikumi

«Maijs 2024»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031