8 pakalpojumu sniedzējiem Vidzemē šoruden piešķirta atpazīstamības zīme “Gājējam draudzīgs”

pirmie 10 vidzemes turisma uznemeji sanem jauno atpazistamibas zimi gajejam draudzigs

Sagaidot rudeni, “Gājējam draudzīgs” zīmi saņem vēl astoņi tūrisma pakalpojumu sniedzēji Vidzemes plānošanas reģionā, tādējādi gājējiem draudzīgu viesmīlību šobrīd ir iespējams izbaudīt jau 57 vietās Vidzemē. Kopumā Latvijā ir jau 178  “Gājējam draudzīgs” vietas, kas izprot kājāmgājēju tūristu vajadzības un piedāvā atbilstošus pakalpojumus.

 

2021. gada septembra beigās notika ceturtā Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly komisijas sēde Latvijā. Tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 21 pretendentam, kas atbilda Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly kritērijiem. Vidzemē zīme piešķirta 8 pakalpojumu sniedzējiem:

  1. Lauku māja “Kalbakas” Smiltenes novadā
  2. Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs Smiltenes novadā
  3. Dabas Fito SPA “OzolRasas” Madonas novadā
  4. Brīvdienu māja “Piekūni” Madonas novadā
  5. Kuivižu krogs Limbažu novadā
  6. Limbažu novada tūrisma informācijas centrs Limbažu novadā
  7. “Dzīvoklis17” Valmieras novadā
  8. Kokamatnieks Jānis Vīksne Alūksnes novadā

 

Latvijā atpazīstamības zīmi “Gājējam draudzīgs” piešķir kopš 2020. gada rudens. Zīme nav piesaistīta kādai konkrētai takai vai maršrutam, bet ir apliecinājums, ka attiecīgais pakalpojumu sniedzējs piedāvā pārgājienu tūristu vajadzībām atbilstošus pakalpojumus. Atpazīstamības zīmei “Gājējam draudzīgs” ir vienota vizuālā identitāte visās trīs Baltijas valstīs, un tās piešķiršanas komisiju Latvijā veido 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu.

Par komisijas sasaukšanu un zīmes piešķiršanu Latvijā atbild Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”. Par Vidzemes tūrisma pakalpojumu sniedzēju pieteikumu apkopošanu atbild Vidzemes plānošanas reģions (kontaktpersona: tūrisma eksperte Ilze Liepa, ilze.liepa@vidzeme.lv). Lēmumu par katru konkrēto tūrisma pakalpojumu sniedzēju zīmes komisija pieņem diskusiju rezultātā, balstoties uz kandidāta sniegto informāciju par tā atbilstību kritērijiem. Komisija tiekas 1–2 reizes gadā vai pēc nepieciešamības.

 

Zīmes “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” koncepts izveidots projektā “Pārrobežu pārgājiena maršruts “Meža taka””, kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam finansiālu atbalstu, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas partneriem.

 

Rakstā izmantota “Lauku ceļotāja” sniegtā informācija.