Vidzemes plānošanas reģions (VPR) informē, ka PoliRuralPlus projekta ietvaros izsludināts atklātais konkurss, aicinot pretendentus pieteikties ideju hakatona vai pasākumu cikla organizēšanai. Tā mērķis ir, aktīvi iesaistoties ieinteresētajām pusēm, radīt pārskatāmu un efektīvu Vidzemes plānošanas reģiona attīstības uzraudzības mehānisma prototipu.
Konkursa ietvaros tiks izvēlēts pretendents, kurš organizēs vienu pasākumu vai pasākumu ciklu, lai ģenerētu idejas un radītu iepriekš minēto prototipu, iesaistot iedzīvotājus, pārstāvjus no VPR pašvaldībām, uzņēmumiem, pētniecības un izglītības iestādēm, nevalstiskām organizācijām, valsts iestādēm, tehnoloģiju izstrādātājiem.
Kāpēc nepieciešama sistemātiska reģiona attīstības uzraudzības sistēma?
VPR attīstības programma nosaka vidēja termiņa attīstības mērķus, kā arī definē uzdevumus un rīcības, lai šos mērķus sasniegtu. Tomēr šobrīd sagatavot kvalitatīvu un visaptverošu uzraudzības pārskatu par tās ieviešanas progresu, kā arī kvalitatīvi noteiktu tālākās virzības prioritātes, ir sarežģīti, jo trūkst visaptverošu datu gan par reģionu kopumā, gan novadu un pagastu līmeni. Tāpat nav iespējams sistemātiski un pārskatāmi apkopot informāciju par to, ko reģionālo prioritāšu sekmīgai ieviešanai dara dažādas reģionā esošas tematiskās organizācijas. Šī konkursa ietvaros paredzēts kopīgi ar iesaistītajām pusēm izstrādāt un prototipēt sistemātisku, uzticamu un sabiedrībai pieejamu reģionālās attīstības uzraudzības mehānismu.
Šāda sistēma ne tikai uzlabotu reģiona attīstības vadību kopumā un sniegtu atgriezenisko saiti starp VPR, pašvaldībām, valsts institūcijām, uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām u.tml., bet arī veicinātu iedzīvotāju līdzdalību un interesi par reģiona attīstības procesu.
Ko paredz konkurss?
Konkurss sniedz iespēju pretendentiem izstrādāt un īstenot ideju hakatonu, datatonu vai līdzīgu pasākumu, vai pasākumu kopumu, kurā:
✔ Tiks identificēti un testēti iespējamie praktiskie risinājumi sistemātiskai reģionālās attīstības uzraudzībai.
✔ Iesaistītās puses strādās pie jaunu digitālo rīku un pieeju prototipēšanas, validēšanas.
✔ Tiks izstrādāti priekšlikumi, kā izmantojot tehnoloģiju dotās iespējas efektīvāk īstenot reģiona attīstības monitoringu, tai skaitā izmantojot mākslīgā intelekta rīkus.
Kas var pieteikties?
Aicinām pieteikties organizācijas un uzņēmumus, kas ir pieredzējuši publiskā sektora inovāciju un sadarbības veicināšanas pasākumu organizēšanā, tostarp:
✔ augstākās izglītības un pētniecības iestādes,
✔ pašvaldības un to attīstības aģentūras,
✔ nevalstiskās organizācijas,
✔ digitālo tehnoloģiju uzņēmumus,
✔ konsultāciju un stratēģiskās plānošanas uzņēmumus.
Finansējums un pieteikšanās kārtība
✔ Konkursa finansējums: 10 000 EUR
Vēršam uzmanību, ka finansējums tiks piešķirts pēc projekta sekmīgas realizēšanas, saskaņā ar sākotnēji iesniegto projekta budžetu. Finansējuma izmaksāšanu koordinē projekta pārstāvis Čehijā, un Vidzemes plānošanas reģions nav maksājumu veikšanas starpnieks.
✔ Pieteikšanās termiņš: 2025. gada 31. marts, plkst. 17:00.
Papildus informējam, ka darbs pie pasākuma plānošanas būs jāuzsāk š.g. maijā, un pasākums vai pasākumu cikls jārealizē ne vēlāk kā līdz septembra beigām.
✔ Pieteikšanās saite un plašāka informācija: PoliRuralPlus tīmekļa vietnē
Ja jums ir idejas un pieredze šādu vai līdzīgu pasākuma organizēšanā, aicinām pieteikties un kopīgi veidot mūsdienīgu un efektīvu attīstības uzraudzības mehānismu Vidzemes plānošanas reģionā!
Par PoliRuralPlus
PoliRuralPlus ir Eiropas Savienības finansēts projekts, kas tiek īstenots no 2024. līdz 2026. gadam ar mērķi attīstīt ilgtspējīgus, datos balstītus un sadarbībā veidotus lēmumu pieņemšanas mehānismus pilsētu un lauku teritorijās. Vidzemes plānošanas reģions projektā piedalās kā viens no deviņiem pilotprojekta reģioniem, attīstot pieeju reģionālās attīstības uzraudzībai. Projekta ietvaros tiek radīti digitālie rīki, dati balstītas analīzes metodes un jaunas sadarbības pieejas, lai stiprinātu teritoriju attīstības stratēģisko plānošanu. Plašāk par projektu Vidzemes plānošanas reģiona tīmekļa vietnē.
Finansē Eiropas Savienība (ES). Izskanējušie viedokļi un uzskati ir tikai autora(-u) pausti un neatspoguļo ES vai Eiropas Pētniecības izpildaģentūras (REA) uzskatus. Ne ES, ne finansējumu piešķīrusī iestāde nevar būt atbildīga par tiem.