CIBioGo pieredzes apmaiņa Vidzemē (VIDEO)

cibiogo pieredzes apmaina vidzeme video

 Bioloģiskā daudzveidība ir mūsu dabas bagātība – tā ietver gan retas sugas, gan sarežģītas ekosistēmas, kurās katrs elements ir savstarpēji saistīts. Taču tās saglabāšanai nepieciešama ne tikai ekspertu, bet arī sabiedrības aktīva līdzdalība.
Projekts CIBioGO apvieno zināšanas un pieredzi no dažādām Eiropas valstīm, lai veicinātu efektīvāku bioloģiskās daudzveidības pārvaldību un sabiedrības iesaisti šajā procesā.
Oktobrī Vidzemē notika starptautiska pieredzes apmaiņa. Tā sākās ar semināru Valmierā, kur pārstāvji no 9 valstīm diskutēja par to, kā sabiedriskā zinātne un komunikācijas kampaņas var kļūt par iedarbīgiem rīkiem sabiedrības motivēšanai iesaistīties dabas saglabāšanā.

Sabiedriskā zinātne ļauj ikvienam kļūt par dabas pētnieku – novērot un ziņot par dzīvniekiem vai augiem, palīdzot paplašināt zināšanu bāzi.

 Komunikācijas kampaņas uzrunā plašāku sabiedrību, skaidrojot tās lomu dabas aizsardzībā un veidojot izpratni par katra indivīda spēju palīdzēt saglabāt vidi.

Pieredzes apmaiņas dienā apmeklējām unikālas vietas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā: Randu pļavas , Salacas upi  un Skaņākalna dabas parku.

Šajās vietās sastaptie pārstāvji sniedza vērtīgu informāciju un dalījās pieredzē, kas iedvesmoja arī mūsu starptautiskos partnerus.

Noskaties video – tas ne tikai parāda Vidzemē pieredzēto, bet arī ļauj ieskatīties, ko mūsu partneri vēlētos aizgūt un pielāgot savos reģionos.
Video: Lelde Goba un Mārtiņš Kreilis

Projekts “Sabiedrības iesaiste bioloģiskās daudzveidības pārvaldībā (CIBioGo) tiek īstenots Interreg Europe pārrobežu sadarbības programmas 2021.-2027. gadam ietvaros. Tā mērķis ir paplašināt zināšanas par līdzdalīgas pārvaldības metodēm bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un  veicināt efektīvu aizsargājamo teritoriju pārvaldību.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Vidzemes plānošanas reģions un tā nevar tikt izmantota, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.

 

Par projektu

Jautājumiem:
Ineta Tauriņa, projektu vadītāja
ineta.taurina@vidzeme.lv
+371 26382820

Informāciju sagatavoja:
Laima Spalva, sabiedrisko attiecību speciāliste
laima.spalva@vidzeme.lv
+371 20098330