Diskutēs par dabas svētvietu potenciālu tūrisma attīstībā

iedzivotaji aicinati izteikt savas velmes par seno dabas svetvietu turismu anketa atjaunota

Piektdien, 27.janvārī, Valmierā, viesnīcas “Wolmar” lielajā zālē, projekta “Kulta identitāte” ietvaros norisināsies seminārs “Dabas svētvietas – Baltijas jūras reģiona tūrisma potenciāls”. Semināra laikā dalībniekiem būs iespēja izteikt savu redzējumu par svētvietu izmantošanu tūrismā, kā arī diskutēt par šo vietu aizsardzību un pareizu apsaimniekošanu.

Seminārs, uz kuru īpaši aicināti dabas aizsardzības, kultūras, tūrisma un attīstības plānošanas speciālisti kā arī personas, kuru īpašumā atrodas šāda veida objekti, tiks organizēts divās daļās:

1. Informatīvā sesija – projekta gaitā veiktās svētvietu inventarizācijas rezultāti, secinājumi par to veidu, stāvokli un potenciālu Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā; zinātnisks atskats vēsturē par Baltijas jūras reģiona tautu savstarpējām saiknēm, kas ietekmējušas kultūru un tradīcijas, veidojot Eiropas un pasaules kontekstā unikālu kultūras mantojumu;

2. Radošā/ diskusijas sesija: – svētvieta kā saudzējams objekts – kā svētvietu pareizi apsaimniekot un aizsargāt? – Baltijas reģiona tautu kopīgais un atšķirīgais kultūras mantojumā – ar ko mēs esam interesanti un unikāli ceļotājiem no citiem reģioniem?

Seminārā kā lektori un diskusiju moderatori darbosies vairāki tūrisma un vēstures eksperti, kā Andris Klepers – Vidzemes Augstskolas docētājs un Vidzemes plānošanas reģiona piesaistītais eksperts, Gatis Pāvils – Stratēģiskās un telpiskās plānošanas departamenta darbinieks “NK Konsultācijas birojs”, eksperts vides aizsardzības un dabas un kultūras mantojuma popularizācijas jomā, kā arī citi projektā iesaistītie eksperti.

Uz semināru aicināts ikviens interesents, iepriekš piesakoties šeit. Pieteikšanās līdz 25. janvārim plkst. 14:00.

Vidzemes plānošanas reģiona organizētais seminārs norisinās Eiropas Savienības pārrobežu sadarbības programmas INTERREG IV C projekta “Senās Kulta Vietas Baltijas Jūras Piekrastes Kopīgā Identitāte” (“Kulta identitāte”) ietvaros. Projekta mērķis ir apkopot informāciju par senajām svētvietām un informēt par tām sabiedrību, kas veicinātu vides sakārtošanu un sabiedrības interesi un izpratni, lai svētvietas neizzustu vidē un cilvēku apziņā. Piesaistot nozares ekspertus, projekta laikā tiek apkopota informācija par katrā reģionā esošajiem objektiem (to stāvokli, pieejamību, zemju īpašnieku attieksmi u.c.), kā arī izvērtēts, kādi pasākumi veicami to saglabāšanai un aizsardzībai.