Grisi + apgūst Čehijas pieredzi ģeomātikas rīku pielietošanā

grisi apgust cehijas pieredzi geomatikas riku pielietosana

No 23. līdz 25. jūlijam Prāgā, Čehijā, norisinājās ceturtā vadības sanāksme projektā „Lauku ģeomātikas informācijas sabiedrības iniciatīva PLUS” (GRISI PLUS). Trīs dienu laikā projekta partneri pārrunāja līdzšinējos projekta rezultātus, kā arī galvenās aktivitātes nākošajam darba periodam. Tāpat partneri tika iepazīstināti ar labo prakšu piemēriem ģeomātikas jomā Čehijā un piedalījās seminārā par ģeomātikas rīku praktisku pielietošanu pašvaldībās. Vidzemes plānošanas reģionu sanāksmē parstāvēja projekta koordinatore Rita Merca un Telpiskās attīstības plānotāja Anda Eihenbauma.

23. jūlijā Vadības komitejas sēdē tika apspriests projekta aktivitāšu ieviešanas laiks ceturtajam semestrim, partneru pienākumi un atskaišu iesniegšanas termiņi, diskutēts par budžeta jautājumiem un citām ar projekta ieviešanu saistītām aktualitātēm. Taču lielākais uzsvars likts tieši uz labo prakšu ieviešanas plāna izstrādi un projekta labo prakšu rokasgrāmatas izveidi. Tika apspriests ieviešanas plāna satura uzmetums, pēc kura katram no projekta partneriem jāizstrādā savs, uz teritorijas specifiku balstīts dokuments. Jau iepriekš ziņots, ka projekta ietvaros Vidzemes plānošanas reģions izstrādā detalizētu divu ārzemju labo prakšu piemēru –„Made in Galway” un „Soho Solo” pārņemšanas plāna izstrādi.  Jāpiemin, ka rumāņu un igauņu partneri vēlas pārņemt mūsu labo praksi – sabiedriskā transporta modelēšanas sistēmu, kas izstrādātas projekta „Sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana Vidzemes plānošanas reģionā” ietvaros.

24. jūlijā notika mācību vizīte Žatecas pilsētā, Čehijā. Žateca un Usti reģions ir pasaulē pazīstams ar savu apiņu audzēšanas kultūru, kurus alus ražošanai izmanto gandrīz visas Eiropas lielākās alus darītavas. Mācību vizītes ietvaros čehu partneri iepazīstināja ar diviem labās prakses piemēriem – apiņu izmantošanu rūpniecībā, vietas mārketingā, pielietojot koncepciju „Viens ciems – viens produkts”, kas nozīmē, ka vietas pievilcība tiek veidota caur vienu konkrētu produktu, šajā gadījumā apiņiem. Šeit atrodams apiņu muzejs, apiņu un alus templis, reģionālo muzeju un apiņu pētniecības institūts.

Visbeidzot 25. jūlijā tika aizvadīts ģeomātikas seminārs un projekta popularizēšanas seminārs Žatecā, kurā projekta partneri tika iepazīstināti ar čehu partneru pieredzi ģeomātikas rīku pielietošanā, par lauku teritoriju attīstību un atpazīstamības veicināšanas pasākumiem, kā arī Krētas un Īrijas partneru labajām praksēm „Look West”, „Made in Galway” un „Crete diet festival”.

Nākošā GRISI Plus projekta tikšanās tika ieplānota 2014.gada martā, Īrijā, Galvejas pilsētā.

Savukārt Vidzemes plānošanas reģions projekta ietvaros gatavo semināru pašvaldību pārstāvjiem, kas gaidāms novembrī. Plašāka informācijas par semināru sekos.

Projektu „Grisi Plus” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, un tas tiek realizēts programmas „Interreg IVC” ietvaros.  „Grisi Plus” apvieno 14 partnerus no 11 valstīm. Projekta vadošais partneris ir Žeras provinces Tirdzniecības un Rūpniecības Kamera (Gers Chamber of Commerce and Industry) no Francijas.

 

Papildu informācija: Rita Merca, Projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: + 371 29476373, e-pasts: rita.merca@vidzeme.lv.