Iepazīstiet industriālās simbiozes un bioekonomikas biznesa modeļu labo praksi

Divi Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekti “BIS – Baltijas industriālā simbioze” un “BalticBiomass4Value”, apvieno spēkus, lai iepazīstinātu ar aktualitātēm industriālajā simbiozē* un bioekonomikas biznesa modeļu ieviešanā, kas var palīdzēt Baltijas Jūras reģiona bioekonomikas sektora uzņēmumiem kļūt konkurētspējīgākiem starptautiskā mērogā, īpaši tirgos, kas augstu vērtē produktu un ražošanas ilgtspēju. Tāpēc Vidzemes plānošanas reģions aicina biznesa, pētniecības un publiskā sektora pārstāvjus piedalīties vebinārā par industriālās simbiozes attīstību un bioekonomikas biznesa modeļiem 2021. gada 26. maijā no plkst. 10:00 līdz 12:00.

Vebināra darba valoda – angļu valoda. Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes birojiem Baltijas valstīs.

Vebināra programmā:

  • Rīki industriālās simbiozes attīstīšanai;
  • Industriālās simbiozes labās prakses piemēri Ziemeļvalstīs (Kalundborgā (Dānija), Papīra provincē (Zviedrija), Sotenäs (Zviedrija)) un bioekonomikas biznesa modeļi;
  • Bioekonomikas biznesa modeļi fosilā kurināmā aizstāšanai ar biodegvielām, kā arī jauniem bioloģisko materiālu izmantošanas veidiem, kas nav saistīti ar enerģiju.

Pilnu pasākuma darba kārtību (angļu valodā) var lejupielādēt šeit.

Vebinārs ir bez maksas, taču ir nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Lūdzu, aizpildiet tiešsaistes reģistrācijas formu šeit.

*Industriālā simbioze ir process, kurā rūpnieciska procesa atkritumi vai blakusprodukti kļūst par cita ražošanas procesa izejvielām. Šīs koncepcijas pielietošana ļauj daudz ilgtspējīgāk izmantot materiālus un veicina aprites ekonomikas izveidi.

 

Par projektu “BalticBiomass4Value”

Projekts “Biomasas vērtību ķēdes attīstība Baltijas jūras reģionā (BalticBiomass4Value)” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona sadarbības programmas 2014.-2020. gada ietvaros. Tā īstenošanā iesaistījušies 17 partneri no 8 valstīm.

Projekta mērķis – pilnveidot Baltijas jūras reģiona publiskā un privātā sektora organizāciju un uzņēmumu kapacitāti biomasas vērtību ķēdes resursu ilgtspējīgā un ekonomiski efektīvā izmantošanā un pārvaldībā, sekmējot augstas pievienotās vērtības produktu un atjaunojamās enerģijas risinājumu attīstīšanu un resursu pārvaldības modeļu uzlabošanu. Tāpat ar projekta aktivitātēm plānots uzlabot BJR valsts un privātā sektora dalībnieku spēju ražot bioenerģiju videi draudzīgākā un ekonomiski izdevīgākā veidā, izmantojot jaunus biomasas avotus (galvenokārt bioloģiskos atkritumus) enerģijas ražošanai, kā arī iespējas izmantot bioenerģijas sānu plūsmas augstas vērtības bioproduktiem.


Ilustrācija: canva.com