“IT Waffle Meetup” – digitālās kopienas veidošana Latvijā

it waffle meetup digitalas kopienas veidosana latvija

“IT Waffle Meetup” ir pasākumu cikls, kas apvieno IT jomas profesionāļus, uzņēmējus, studentus un tehnoloģiju entuziastus, lai neformālā gaisotnē dalītos zināšanās, pieredzē un veidotu jaunus sadarbības kontaktus. Pasākumu mērķis ir veicināt digitālo transformāciju un inovācijas dažādās nozarēs, īpaši pievēršot uzmanību mazo un vidējo uzņēmumu vajadzībām.

No Liepājas līdz Daugavpilij – klātbūtne visā Latvijā

“IT Waffle Meetup” stāsts sākās 2018. gadā Liepājā kā neliels, lokāls pasākums, taču ar laiku tas ir izaudzis par nozīmīgu tīklošanās un zināšanu apmaiņas platformu. Šodien šie pasākumi notiek visos Latvijas reģionos – Cēsīs, Jelgavā, Ventspilī, Kuldīgā, Siguldā, Jēkabpilī, Tukumā un daudzviet citur. To galvenais uzdevums – padarīt sarunas par tehnoloģijām pieejamas arī ārpus Rīgas un stiprināt savstarpējo sadarbību reģionos.

Kopš 2023. gada “IT Waffle Meetup” pasākumi veido nozīmīgu daļu no Eiropas Digitālās inovācijas centra (EDIC) aktivitātēm reģionos. Tie palīdz sasniegt EDIC mērķus – stiprināt digitālās prasmes, paplašināt sadarbības tīklus un nodrošināt praktisku informāciju par digitalizācijas iespējām uzņēmumiem un sabiedrībai kopumā. Tā veidojas ilgtspējīga EDIC kopiena, kuras pamatu veido atvērtība, zinātkāre un sadarbība. Šī pieeja balstās uz pārliecību, ka pārmaiņām jānotiek vienlīdzīgi visā Latvijā, ne tikai lielajās pilsētās.

“IT Waffle Meetup” nav tikai vieta sarunām – tā ir iespēja katram reģionam aktīvi piedalīties EDIC kopienas darbā, dalīties pieredzē un izcelt labās prakses piemērus arī Eiropas līmenī. Šādi pasākumi palīdz stiprināt vietējo uzņēmējdarbību un veicina cilvēku zināšanas un spēju izmantot digitālos risinājumus ikdienā.

Šogad Vidzemē jau notikuši trīs “IT Waffle Meetup” pasākumi – Cēsīs, Siguldā un Ogrē. 3. jūnijā Valmierā notiks 47. pasākums, kas turpinās stiprināt EDIC kopienu Vidzemē, veicinot sadarbību, zināšanu apmaiņu un ideju īstenošanu reģionālajā uzņēmējdarbībā.

Valmierā plānota aizraujoša diskusija par digitālo tehnoloģiju izmantošanu uzņēmējdarbības attīstībā, efektīvā mārketingā un karjeras iespējām IT un virtuālās realitātes spēļu izstrādē.

Bagātīgs saturs – no mākslīgā intelekta līdz digitālajai modei

Pasākumu tēmas vienmēr ir aktuālas un daudzveidīgas. Siguldā dzīvi diskutēts par sieviešu lomu IT nozarē, Cēsīs apspriestas mākslīgā intelekta radošās iespējas, bet Ogrē uzmanība tika pievērsta virtuālās un paplašinātās realitātes (VR/AR) nozares iespējām un izaicinājumiem. Pasākuma laikā dalībnieki varēja iepazīties ar tehnoloģiju pielietojumu dažādās jomās, tostarp medicīnas simulācijās un spēļu izstrādē, kā arī izmēģināt VR/AR lietotnes.

Arī citu pilsētu pieredze ir bijusi tikpat bagāta – apskatītas tēmas par digitālo modi un tās nākotni, spēļu izstrādes industrijas attīstību Latvijā, uzņēmumu digitalizācijas procesiem un to riskiem, mākslīgā intelekta lomu dizainā, finansējuma iespējām darbinieku apmācībām, digitālo ergonomiku un darbinieku labsajūtu. Regulāri tiek aplūkota arī MI praktiskā izmantošana pārdošanā un mārketingā. Vienmēr tiek pievērsta uzmanība arī vietējām aktualitātēm katrā pilsētā, lai stiprinātu reģionālo kopienu un izceltu vietējās iniciatīvas.

Runātāji – īsti praktiķi ar reālu pieredzi

Pasākumos uzstājas cilvēki ar īstu pieredzi – praktiķi, uzņēmēji un pētnieki, kuri dalās ar ikdienas darbā gūtajām atziņām.

Cēsu pasākumā dalībniekus iedvesmoja digitālā mārketinga stratēģe Kristiāna Bumbiere, kura atklāja, kā mākslīgais intelekts var kļūt par radošo procesu partneri. Viņas skatījums bija skaidrs: “Mākslīgais intelekts nav tikai nākotnes instruments. Tā ir iespēja veidot digitālo stratēģiju jau šodien – radoši, drosmīgi un cilvēkiem saprotami.”

Siguldā programmētāja Annemarija Irbīte dalījās savā pieredzē par sievietes ceļu IT pasaulē, uzsverot mentoru nozīmi un izaugsmes iespējas. Viņa atzina:

“Mentoru atbalsts un nepārtraukta mācīšanās ir bijusi mana atslēga uz izaugsmi IT jomā.”

Kuldīgā Artūrs Mikāls dalījās ar savu neparasto karjeras ceļu, stāstot, kā darbs starptautiskā F1 komandā palīdzējis attīstīt prasmes, kuras tagad viņš izmanto uzņēmējdarbībā Latvijā. Artūrs atzīst: “Lai cik tālu nonāktu, vienmēr ir vērtīgi atgriezties un dalīties ar pieredzi tur, kur viss sākās.”

Agate Ambulte: “Pie vafelēm patiešām rodas labākās idejas”

““IT Waffle Meetup” ir īpaša vieta, kur neformālā atmosfērā satiekas gan nozares iesācēji, gan pieredzējuši profesionāļi. Šeit mēs gūstam jaunas atziņas, iepazīstam līdzīgi domājošos un iedvesmojamies turpmākajam darbam,”

stāsta Agate Ambulte,  Digitālo inovāciju parka vadītāja, “IT Waffle Meetup” idejas autore un organizatore.

Tieši šāda vide ir šī pasākuma lielākā vērtība. Brīvajās sarunās un ideju apmaiņā rodas kontakti un sadarbības, kas citādi varētu nemaz neizveidoties. Šeit nav hierarhijas – vienlīdz laipni uzaicināti gan studenti un uzņēmēji, gan pieredzējuši speciālisti un vienkārši interesenti. Galvenais ir vēlme izzināt un dalīties. Un jā, svaigi ceptās vafeles nav tikai simbolisks nosaukums – tās patiešām palīdz radīt siltu un draudzīgu atmosfēru, kas satuvina cilvēkus.

Sadarbība ar vietējiem partneriem

Katrs “IT Waffle Meetup” pasākums notiek sadarbībā ar vietējiem partneriem, kuri labi pārzina sava reģiona vajadzības un iespējas. Tieši šī pieeja palīdz radīt saturu, kas ir patiesi aktuāls un praktiski noderīgs dalībniekiem.

Vidzemē “IT Waffle Meetup” organizēšanā aktīvi līdzdarbojas Vidzemes plānošanas reģions kā Eiropas Digitālās inovācijas centra (EDIC) kontaktpunkts.

“Mērķis ir iedrošināt reģionu uzņēmējus izmantot digitalizācijas iespējas – sākot no finansējuma līdz praktiskiem risinājumiem,” skaidro Ieva Kreile, EDIC Vidzemes kontaktpunkta vadītāja.

““IT Waffle Meetup” palīdz saprotami izskaidrot sarežģītas tēmas un uzrunāt plašāku auditoriju ārpus šaura profesionāļu loka.”

Kā pievienoties mums?

Dalība visos pasākumos ir bezmaksas, taču ierobežotā vietu skaita dēļ nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Visu aktuālo informāciju par nākamajiem pasākumiem, reģistrāciju un jaunumiem var atrast tīmekļa vietnē: www.itwafflemeetup.lv.

Eiropas Digitālās inovācijas centri (EDIC) tika izveidoti 2021. gadā programmas “Digitālā Eiropa” ietvaros, lai veicinātu Eiropas konkurētspēju, izmantojot digitālās tehnoloģijas. EDIC Vidzemes kontaktpunkts ir vieta, kur uzņēmēji var saņemt konsultācijas par digitalizāciju, aizpildīt digitālā brieduma testu un iegūt digitālās attīstības ceļa karti, kā arī pieteikties uz apmācībām un risinājuma izmēģināšanu pirms ieviešanas.

Pasākumi “IT Waffle Meetup” norisinās projekta “EDIC: atbalsts digitalizācijai un mākslīgā intelekta attīstībai Latvijā” (Nr. 2.2.1.1.i.0/23/I/CFLA/001) un projekta “Development of AI – ICT for Manufacturing EDIH in Latvia” (Nr. 101083983) ietvaros.

Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.

Par projektu

Jautājumiem:
Ieva Kreile, projektu vadītāja, t.sk. EDIC projekta vadītāja
ieva.kreile@vidzeme.lv
+371 22025997

Informāciju sagatavoja:
Dzintars Močs, sabiedrisko attiecību speciālists
dzintars.mocs@vidzeme.lv
+371 28246484