27. jūlijā plkst. 18.00 izglītības programmas rakstniecībā Vidzemes autoriem ietvaros notiks rakstnieces Daces Rukšānes lekcija “Kā rakstīt tā, lai pašam patīk un rediģēt tā, lai labāks rezultāts”.
Kultūras centrs “Siguldas devons” aicina visa vecuma Vidzemes autorus, kuri raksta prozu, papildināt zināšanas un gūt ierosmi radošajam darbam bezmaksas lekcijās, kurās uzstāsies un savā pieredzē dalīsies jau atzinību guvuši un pazīstami literāti un literārās izglītības programmu vadītāji.
Rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska lekcijā “Kā rakstīt tā, lai pašam patīk un rediģēt tā, lai labāks rezultāts” stāstīs par rakstniecībai nepieciešamajiem apstākļiem, noskaņošanos, par rakstīšanu kā darbu, kas jādara tikpat atbildīgi kā citi darbi un, iespējams, pat vēl atbildīgāk. Arī par to, kā pašam rediģēt darbu pēc uzrakstīšanas un pēcāk bez skandāliem sastrādāties ar redaktoriem.
Dace Rukšāne (1969) – rakstniece, publiciste, dramaturģe, scenāriste, tulkotāja.
Kļuvusi pazīstama 2002. gadā kā darba “Romāniņš” autore, kurā atklāti runā par sievietes seksualitātes jautājumiem. Romānu “Beatrises gultas stāsti” (2002), “Kāpēc tu raudāji?” (2003), “Krieva āda” (2020), “Džikī” (2023), “Lu-lū un Eņģelis” (2024), “Sarkanais un melnais, un baltais” (2025) un stāstu krājumu “Ķīpsalas putni” (2009), “Mīlasstāsti” (2015) un “Mežaparka radio” (2026 rudens) autore. Raksta arī publicistiku.
Balvu “Latvijas Literatūras gada balva”, “Dienas gada balva kultūrā” un “Kilograms kultūras” nominante. 2025. gadā saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvas LSM lasītāju simpātijas balvu par romānu “Lu-lū un Eņģelis”. Vairākkārt saņēmusi nominācijas kā gada lasītākā grāmata bibliotēkās.
Romāns “Krieva āda” iestudēts Liepājas teātrī (“Svešā āda”) un Latvijas Radio teātrī.
Rakstījusi scenārijus 3 filmām, 2 lugu autore, tulkojusi Īvu Ensleri, Henriju Milleru, Vudiju Allenu.
Autores darbi tulkoti angļu, vācu, dāņu, arābu, armēņu, maķedoniešu, bengāļu, mandarīnu, krievu valodās.
Tiešsaistes lekcijām var pieteikties, rakstot uz e-pastu: literatura@sigulda.lv. Programma tiek piedāvāta bez maksas visiem Vidzemes autoriem – gan tiem, kuri gatavojas piedalīties konkursā “Vidzemes Prozas lasījumi 2026”, gan arī tiem, kuri savu roku rakstniecībā vēl tikai vingrina.
Lekcijas notiks 29. jūnijā, 13. un 27. jūlijā no plkst. 18.00, bet 1. augustā gaidīsim Vidzemes autorus uz vienas dienas radošo semināru un individuālām konsultācijām Siguldā. Ar visu izglītības programmu rakstniecībā var iepazīties mājas lapā Sigulda.lv
Informāciju sagatavoja: Sandra Marta Grudule

