Pagarināta pieteikšanās bezmaksas sociālo rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai Vidzemē bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

Ņemot vērā vecāku lielo interesi, Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldībās pagarināta pieteikšanās bērnu ar funkcionāliem traucējumiem izvērtēšanai bezmaksas sociālo rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai.

KAS VAR PIETEIKTIES?

Vecāki (t.sk. audžuvecāki un aizbildņi), kuru ģimenēs dzīvo bērns ar funkcionāliem traucējumiem un kuram noteikta invaliditāte

KUR VAR PIETEIKTIES?

Savas pašvaldības Sociālajā dienestā (izņemot Valmieras pilsētas pašvaldību)

KĀ NOTIEK BĒRNU IZVĒRTĒŠANA?

Vecāki aicināti aizpildīt iesniegumu savas pašvaldības Sociālajā dienestā. Vēlāk ar vecākiem sazināsies speciāli izveidota speciālistu komanda (tajā darbojas sociālais darbinieks, psihologs, ergoterapeits, pēc nepieciešamības piesaistot fizioterapeitu) un sadarbībā ar vecākiem norunās piemērotāko laiku, lai tiktos ar bērnu un izvērtētu, kādi sociālie rehabilitācijas pakalpojumi tam nepieciešami veselības uzlabošanai. Svarīgi, lai izvērtēšana notiktu bērnam pazīstamā vidē, vislabāk bērna mājvietā. Tieši individuālais vajadzību plāns noteiks sociālo rehabilitācijas pakalpojumu klāstu.

Jāpiebilst, ka jau šobrīd speciālisti sākuši izvērtēšanas procesu un pirmie atbalsta plāni jau izveidoti.

KĀDI PAKALPOJUMI TIKS NODROŠINĀTI un CIK TAS MAKSĀS?

Katrs no bērniem varēs apmeklēt līdz pat 4 speciālistiem, katru no tiem apmeklējot ne vairāk kā 10 reizes. Savukārt bērnu vecāki/audžuvecāki varēs saņemt psihologa pakalpojumu, rehabilitologa pakalpojumu, fizioterapiju, kā arī izglītojošās atbalsta grupas, bet ne vairāk kā divus no minētajiem pakalpojumiem un katru ne vairāk kā 10 reizes.  Bērniem un vecākiem par pakalpojumiem jāmaksā nebūs!

Pašvaldību izmaksas par sniegtajiem pakalpojumiem no deinstitucionalizācijas  projekta “Vidzeme iekļauj”  līdzekļiem kompensēs Vidzemes plānošanas reģions.

KAS VARĒS PRETENDĒT UZ BEZMAKSAS SOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PAKALPOJUMIEM?

Tikai tie bērni ar funkcionāliem traucējumiem (un kuriem noteikta invaliditāte), kuri būs iepriekš pieteikti izvērtēšanai un kuriem būs sastādīti individuālie atbalsta plāni.

KUR UZZINĀT VAIRĀK?

Bērna ar funkcionāliem traucējumiem attīstības vērtēšanas kritēriju un individuālā izvērtējuma metodika atrodama Labklājības ministrijas mājaslapā: http://www.lm.gov.lv/upload/berni_c/bernu_metodika_ft_gala_220716.pdf.

Vairāk par deinstitucionalizācijas projekta ieviešanu gaitu Vidzemē lasīt šeit: http://www.vidzeme.lv/lv/projekti/vidzeme_ieklauj un arī Labklājības ministrijas mājaslapā: http://www.lm.gov.lv/text/3516.

 

Vairāk informācijas: Ineta Puriņa, projekta “Vidzeme iekļauj” projekta vadītāja, mob.t. 26382820, ineta.purina@vidzeme.lv un http://www.lm.gov.lv/text/3071

Informāciju sagatavoja: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību speciāliste, Vidzemes plānšanas reģions, mob.t. 29454752, anita.abolina@vidzeme.lv

Par projektu