Saimona Burvja atgriešanās stāsts: no darba ārzemēs līdz savam biznesam Cēsīs

saimona burvja atgriesanas stasts no darba arzemes lidz savam biznesam cesis

Saimons Burvis ir jauns uzņēmējs no Valmieras, kurš pēc viena gada darba pieredzes Norvēģijā atgriezies Latvijā un sācis veidot savu dzīvi no jauna, šoreiz kā pašnodarbinātais auto un mīksto mēbeļu tīrīšanas nozarē. Viņa pieredzes stāsts ir apliecinājums tam, kā pēc pavadītā laika ārzemēs iespējams rast drosmi atgriezties un uzsākt savu biznesu.

Pieredze Kiprā un Norvēģijā – pamats uzņēmējdarbībai Latvijā

Saimons pirmo reizi devās uz ārzemēm divdesmit gadu vecumā, kad ar paziņu palīdzību radās iespēja strādāt Kiprā. Gadu viņš tīrīja logus un mīkstās mēbeles – darīja darbu, kas tobrīd šķita nejaušs dzīves pavērsiens. Taču gadu gaitā izrādījās, ka tieši šī pieredze noderēs vēlāk – vispirms Norvēģijā, kur viņš strādāja uzņēmumā, kas sagatavoja automašīnas pārdošanai, un vēlāk arī uzsākot savu biznesu Latvijā. “Es nebiju iedomājies, ka tas man kādreiz dzīvē noderēs,” viņš atzīst, runājot par mīksto mēbeļu tīrīšanu, kas šodien ir daļa no viņa pakalpojumu klāsta.

Norvēģijā Saimons nostrādāja gadu. Viņš izvēlējās darbu uzņēmumā, kas sadarbojās ar auto dīleriem – automašīnas tika tīrītas un sagatavotas pārdošanai. Darbs notika dažādās vietās, dodoties komandējumos. Kolēģu vidū pārsvarā bija latvieši, tāpēc valodas barjeras nebija, un darba vide bija atbalstoša. Tieši tur Saimons sāka apzināties, ka vēlas ko vairāk – ne tikai strādāt citu labā, bet īstenot savu ideju. “Man bija sajūta – cik ilgi vēl strādāšu kādam citam? Gribējās beidzot mēģināt pašam izveidot biznesu,” viņš saka.

Lēmums par atgriešanos un sava ceļa sākums

Atgriežoties Latvijā 2024. gada vasarā, Saimons jau bija apņēmies rīkoties – bija uzkrāts neliels kapitāls, iegādāts pirmais inventārs un prātā skaidrs virziens. Lai gan sākotnēji nebija pārliecības, vai viss izdosies, viņš izvēlējās riskēt un sāka strādāt kā pašnodarbinātais.

Saimons sākotnēji noīrēja garāžu Cēsīs – pilsētā, kas viņu vienmēr bija interesējusi un kurā viņš saskatīja potenciālu. “Valmierā šī joma jau bija diezgan piesātināta, pazinu arī kādu, kas tur jau darbojas, tāpēc izvēlējos Cēsis,” viņš stāsta. Sākums bija pieticīgs – pirmie klienti bija draugi un ģimenes locekļi, pakalpojuma cenas vēl tika izzinātas. Taču jau pēc dažiem mēnešiem viņš atrada piemērotākas telpas pilsētas centrā, kur uzsāka darbu ar pilnu jaudu.

Pirmie klienti un pirmie secinājumi

Saimona darbnīcā tiek tīrīti auto saloni, sēdekļi, paklājiņi, plastmasas un tekstila detaļas, kā arī mīkstās mēbeles – dīvāni un krēsli. Tiek izmantoti profesionāli tīrīšanas līdzekļi un iekārtas, kuras viņš iepazinis Norvēģijā. “Protams, var izmantot lētākus līdzekļus, bet tie nespēj nodrošināt tik labu rezultātu,” viņš saka.

Lai gan klientu loks vēl tikai veidojas, interese pieaug, un pamazām kļūst skaidrāk ne vien tas, kuros mēnešos pieprasījums ir vislielākais, bet arī, kādus pakalpojumus klienti izvēlas visbiežāk, kā efektīvāk plānot darbu un kur labāk izvietot reklāmu.

Nākotnes ieceres un domas par Cēsīm kā mājām

Saimons šobrīd vēl dzīvo Valmierā, taču atzīst, ka nākotnē plāno pārcelties uz Cēsīm, kur atrodas viņa darbnīca. “Man vienmēr Cēsis ir likušās kā neizpētīta teritorija – tagad pamazām sāku tās iepazīt,” viņš saka. Viens no viņa nākotnes mērķiem ir attīstīt uzņēmumu līdz līmenim, kad viņam pašam vairs nebūtu jāiesaistās katrā ikdienas darbībā, bet būtu iespēja vadīt no malas un nodarbināt citus.

Viņš arī apsver iespēju paplašināt piedāvāto pakalpojumu klāstu un uzlabot klientu apkalpošanu, lai izceltos starp konkurentiem un piesaistītu arvien plašāku klientu loku.

Atbalsts un pieredzes nodošana citiem

Lai gan Saimons nekvalificējās grantu atbalstam, jo ārzemēs pavadījis vien gadu, viņš tomēr novērtē iespēju sazināties ar Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori Ingu Madžuli. “Viņa mani uzaicināja uz remigrantu pēcpusdienu. Bija interesanti dzirdēt dažādus atgriešanās stāstus. Pats gan jūtos kā pēc garāka ceļojuma, ne gluži kā pēc emigrācijas, bet tāpat bija vērtīgi satikt cilvēkus ar līdzīgu pieredzi,” viņš saka.

“Es ieteiktu remigrantiem pirms atgriešanās visu rūpīgi pārdomāt un noskaidrot, kādi atbalsta veidi ir pieejami,” saka Saimons, piebilstot, ka vērtīgākās atbildes viņš guva tieši sarunās ar cilvēkiem, kuri paši bija izgājuši līdzīgu ceļu.

Dzīvo tagadnē un būvē pamatus nākotnei

Saimons atzīst, ka šobrīd jūtas diezgan droši Latvijā. Lai arī nākotnē viss var mainīties, viņš necenšas uztraukties par lietām, kas vēl nav notikušas. “Es dzīvoju tagad. Ja kas notiks, tad domāšu, ko darīt. Bet doties uz palikšanu kādā citā valstī – tas nav man,” viņš saka. “Es vēlos šeit izveidot stabilu pamatu nākotnei, un šobrīd ir īstais laiks to darīt.”

Jautājumiem:
Inga Madžule, remigrācijas koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā
inga.madzule@vidzeme.lv
+371 29374285

Informāciju sagatavoja:
Dzintars Močs, sabiedrisko attiecību speciālists
dzintars.mocs@vidzeme.lv
+371 28246484