Tūrisma maršruta Via Hanseatica ieguvums – neizzinātā un tūrisma objektiem bagātā Krievija

Turpinot piedalīties starptautiskajās tūrisma izstādēs, no 5.-9.februārim Via Hanseatica tūrisma maršruts tika prezentēts vācu tūristiem izstādē REISEN 2014 Hamburgā, Vācijā. No izstādes atvesta atziņa: vācu tūrists zina, ko vēlas, taču , ja reiz Via Hanseatica tūrisma maršruts saistījis viņa uzmanību, tad gandrīz droši, ka tas tiks izvēlēts par  kāda nākamā atvaļinājuma galamērķi. Via Hanseatica interesentiem lielākoties jau bijusi pieredze ceļojot pa Baltijas valstīm, taču iespēja viesoties un baudīt tūrisma piedāvājumus Krievijā varētu būt iemesls, kāpēc uz šo reģionu doties vēlreiz.

 

Papildus vācu individuālo tūristu interesei, Via Hanseatica tūrisma maršruts un ceļojuma plānotājs travel.viahanseatica.info  ieinteresēja arī vairākus tūroperatorus, kuri organizē dažādus tūrisma braucienus vācu tūristiem gan uz Baltijas valstīm, gan Krieviju. Arī vairāki izstādes dalībnieki interesējās par projekta kopējo ideju, sadarbības un projekta finansēšanas modeli, rosinot arī citus izmantot Eiropas Savienības pārrobežu sadarbības programmu priekšrocības un ieguvumus, ko tās var sniegt.

Jau stāstījām, ka šogad uzsākusies plaša Via Hanseatica tūrisma maršruta popularizēšanas kampaņa, kurā viens no veidiem, kā tūristus plašāk iepazīstināt ar radīto tūrisma maršrutu, ir dalība dažādās starptautiskās tūrisma izstādēs. Vēl janvārī Via Hanseatica ar savu košo un interaktīvo izstādes stendu piedalījās tūrisma izstādē Matka 2014 Helsinkos, Somijā, piesaistot lielu tūroperatoru, žurnālistu un individuālo tūristu interesi.

Via Hanseatica maršruts ir radīts sadarbojoties tūrisma attīstības organizācijām, pašvaldībām un tūrisma uzņēmējiem maršruta teritorijā. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes plānošanas reģions.

Latvijā projektā iesaistījušās 6 pašvaldības – Valkas novada pašvaldība, Strenču novada pašvaldība, Kocēnu novada pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība, Siguldas novada pašvaldība, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība.

Projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” tiek īstenots no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim. Kopskaitā projektā darbojas 18 partneri un vairāk kā 20 asociēti partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Kopējais projekta budžets ir 1 803 966 eiro, no kuriem 90% jeb 1 623 569,66 eiro līdzfinansē Igaunijas-Latvijas-Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007.-2013.