No 5.-7.martam Valmierā darba grupas un uzraudzības grupas sanāksmēs tiksies projekta Via Hanseatica komanda, lai pārrunātu projekta norises gaitu, kā arī diskutētu par nākamajām aktivitātēm. Tieši pieeja- vienmēr kopīgi lemt par turpmākajiem soļiem projektā, palīdz veiksmīgi realizēt iecerēto ideju par triju valstu vienojošu tūrisma maršruta izveidi. Via Hanseatica projekts ir lielisks piemērs, kā izmantot Eiropas Savienības pārrobežu sadarbības programmu sniegtās iespējas un veiksmīgi realizēt idejas.
Šobrīd projekts Via Hanseatica nonācis etapā, kurā uzsākušās dažādas tūrisma maršrutu popularizējošas aktivitātes. Gada sākumā pie tūristiem nonāca Via Hanseatica tūrisma karte un jau pēc pāris nedēļām, janvāra vidū projekta Via Hanseatica košais un interaktīvais stends saistīja somu tūristu uzmanību tūrisma izstādē Matka 2014, Helsinkos. Savukārt februāra sākumā, Via Hanseatica ar tūrisma piedāvājumu Latvijā, Igaunijā un Krievijā, tika iepazīstināti vācu tūristi izstādē Reisen 2014, Hamburgā.
Paredzams, ka pavisam drīz pie tūristiem nonāks arī interesantā, piedzīvojumiem bagātā stāstu grāmata- tūrisma ceļvedis, aicinot sekot kādas krievu ģimenes gaitām Via Hanseatica maršrutā. Stāstu grāmata- tūrisma ceļvedis tiks izdots 5 valodās – latviešu, krievu, igauņu, angļu un vācu valodā.
Projekta ietvaros izveidota arī mājaslapa www.viahanseatica.info, kurā atrodama informācija gan par projektu, gan arī jau iecienītais ceļojuma plānotājs, kas palīdzēs ērti izveidot individuālus maršrutus vai arī tieši pretēji, piedāvās jau iepriekš sastādītus. Drīzumā gatava būs arī Via Hanseatica mobilā aplikācija, kurā pieejamā informācija būs neatsverams palīgs, kad tūristi būs devušies pa Via Hanseatica ceļu.
Latvijā projektā iesaistījušās 6 pašvaldības – Valkas novada pašvaldība, Strenču novada pašvaldība, Kocēnu novada pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība, Siguldas novada pašvaldība, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība.
Projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” tiek īstenots no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim. Kopskaitā projektā darbojas 18 partneri un vairāk kā 20 asociēti partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Kopējais projekta budžets ir 1 803 966 eiro, no kuriem 90% jeb 1 623 569,66 eiro līdzfinansē Igaunijas-Latvijas-Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007.-2013.