Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji iesaistīsies starptautiskās diskusijās par reģionu noturību šī brīža ģeopolitiskajos apstākļos

vidzemes planosanas regiona parstavji iesaistities starptautiskas diskusijas par regionu noturibu si briza geopolitiskajos apstaklos

Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne un Vidzemes Uzņēmējdarbības centra vadītāja Ineta Tauriņa no 2025. gada 15. līdz 16. janvārim Olštinā, Polijā piedalīsies Interreg Europe Politikas apguves platformas (Policy Learning Platform) organizētajā tematiskajā pasākumā “Politikas pielāgošana, lai risinātu reģionālās attīstības izaicinājumus, ko izraisījis Krievijas karš Ukrainā” (Regio-silience).

Pasākumu moderēs platformas pārstāvji, un tas galvenokārt koncentrēsies uz darbu grupās. Dalībnieki analizēs reģionālās un nacionālās politikas programmas, kā arī sadarbības programmas, īpaši pievēršoties to efektivitātei, savstarpējai mijiedarbībai un pielāgošanas iespējām aktuālajiem reģionālajiem izaicinājumiem. Diskusiju rezultātā plānots izstrādāt rekomendācijas reģionālās politikas uzlabošanai, balstoties uz reģionu pieredzi un labās prakses piemēriem.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no dažādām valstīm: Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Norvēģijas un Polijas, kā arī Eiropas Komisijas un citu Eiropas Savienības programmu pārstāvji.

Programmā iekļauta arī vizīte Tehnoloģiju parkā, kurā uzmanība tiks pievērsta kara ietekmei uz vietējiem uzņēmumiem. Dalībnieki iepazīsies ar piemēriem, kā uzņēmumi pielāgojas krīzes apstākļiem, uzsverot Eiropas Savienības fondu nozīmi Tehnoloģiju parka attīstībā. Vizītes ietvaros plānotas diskusijas par kara izraisītajiem izaicinājumiem un to ietekmi uz reģionālo ekonomiku.

Jāatzīmē, ka šobrīd Vidzemes plānošanas reģionā tiek īstenoti četri Interreg Europe programmas finansēti starptautiskie projekti (3F GREEN MODEL, Green4Heat, Climate, Spotlog), kuru galvenais mērķis ir veikt papildinošus uzlabojumus reģionālā līmeņa politikas plānošanas dokumentos. Šie projekti aptver dažādas nozīmīgas tēmas, tostarp mežsaimniecību, lauksaimniecību, transportu un mobilitāti, kā arī energoefektivitāti un pielāgošanos klimata pārmaiņām. Dalība šo projektu konsorcijos ne tikai sniegusi iespēju iegūt starptautisku pieredzi un nostiprināt zināšanas, bet arī kļuvusi par stimulu aktīvai iesaistei apguves platformā, lai sekmētu vēl ciešāku sadarbību un iepazītu inovatīvus risinājumus reģionālās attīstības izaicinājumiem.

Dalība šādā starptautiskā platformā ļauj stiprināt organizācijas kapacitāti un zināšanas, kā arī veicina pieredzes apmaiņu, profesionālo kontaktu veidošanu un starpreģionālu sadarbību. Platforma piedāvā plašu politikas apguves pakalpojumu klāstu, tostarp labās prakses datubāzi, politikas apskatus, tematiskus pasākumus, ekspertu atbalstu, līdzvērtīgu pieredzes apmaiņu (peer reviews), sadarbības veicināšanas aktivitātes un citas iespējas, kas īpaši paredzētas reģionālās politikas speciālistiem un veidotājiem visā Eiropā.

Par Interreg Europe

Interreg Europe ir starpreģionu sadarbības programma, ko līdzfinansē Eiropas Savienība. Tās mērķis ir atbalstīt reģionālās un vietējās pašvaldības, tostarp Vadošās iestādes (Managing Authorities), lai veicinātu inovatīvu un ilgtspējīgu risinājumu apmaiņu reģionālās attīstības izaicinājumu pārvarēšanai. Programma aptver visas Kohēzijas politikas prioritātes, atbalsta starpreģionu sadarbības projektus un sniedz dažādus politikas apguves pakalpojumus, kurus nodrošina tās Politikas apguves platforma.

Jautājumiem:
Laila Gercāne, Attīstības un projektu nodaļas vadītāja
laila.gercane@vidzeme.lv
+371 29120536

Informāciju sagatavoja:
Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste
anita.abolina@vidzeme.lv
+371 29454752