VPR pārstāvji piedalās konferencē par reģionālās un vietējās attīstības plānošanas dokumentu izstrādi un mārketinga pasākumu lomu uzņēmējdarbības veicināšanā un investīciju piesaistē reģionos un pašvaldībās

varam vidzemes planosanas regiona un pasvaldibu parstavji norvegija gust pieredzi publisko udenu apsaimniekosanas joma

Projekts „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” tiek īstenots NFI 2009.-2014. gada programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” ietvaros.  Projekta vadošais partneris ir VARAM un tā mērķis ir stiprināt Latvijas vietējo pašvaldību un plānošanas reģionu teritorijas attīstības plānošanas kapacitāti, kā arī izstrādāt reģionāla un valsts līmeņa teritorijas attīstības plānošanas dokumentu projektus.                Papildus informācija: Ieva Kalniņa, Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja, Tālr.: 64116006, E-pasts: ieva.kalnina@vidzeme.lvwww.vidzeme.lv

11. aprīlī Vidzemes plānošanas reģiona Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa un projektu speciālists Kristaps Ročāns piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) konferencē, kas tika organizēta Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gadam perioda finansēto projektu „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” un „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros. Konferencē tika diskutēts par reģionālās un vietējās attīstības plānošanas dokumentu izstrādi un mārketinga pasākumu lomu uzņēmējdarbības veicināšanā un investīciju piesaisti gan reģionos, gan pašvaldībās.

Konferenci atklāja VARAM ministrs Romāns Naudiņš, norādot, ka efektīvas reģionālās politikas mērķim ir jābūt stiprināt reģionu un pašvaldību lomu uzņēmējdarbības veicināšanā, jo tieši pašvaldības ir nozīmīgs spēlētājs, kas papildina nacionālajā līmenī īstenotos pasākumus, ilgtermiņa reģionu attīstības veidošanā un stiprināšanā. Konferencē tika diskutēts par efektīvākajiem instrumentiem uzņēmējdarbības veicināšanai reģionos.

Pasākuma pirmajā daļā Latvijas plānošanas reģionu un pašvaldību pārstāvji dalījās pieredzē par teritoriju attīstības plānošanu un plānu īstenošanu. Kristaps Ročāns dalījās pieredzē par uzņēmējdarbības veicināšanu, kas iegūta, piedaloties VARAM organizētajās apmācībās sadarbībā ar Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Vietējās ekonomikas un nodarbinātības attīstības programmu (LEED). Savukārt biedrība „Urban Institute” informēja par plānoto apmācību programmu Latvijas pašvaldībām un vietējām kopienām, t.sk. apmācību ietvaru, mērķi un sasniedzamiem rezultātiem.

Konferences otrajā daļā Latvijas un Norvēģijas speciālisti dalījās pieredzē par mārketinga pasākumu lomu uzņēmējdarbības veicināšanā un investīciju piesaistē pašvaldībās. Ar prezentācijām dalījās Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs Vladislavs Stankevičs un Bauskas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone, stāstot par iespējām, kā veicināt uzņēmējdarbību un piesaistīt investīcijas reģionos un pašvaldībās, izmantojot mārketinga aktivitātes.

Īpaši interesanti bija Norvēģijas nevalstiskās organizācijas Innovangsjon pārstāvji, kas stāstīja par savu pieredzi, kā pavisam mazā Norvēģijas pašvaldībā Vanga tika veiktas aktivitātes iedzīvotāju skaita pieaugumam un uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībā.

Noslēgumā par pieredzi darbā ar Norvēģijas investoriem un investīciju piesaistes pasākumiem uzņēmējdarbības veicināšanai stāstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības vadītājs Norvēģijā Gatis Ginters
Projekts „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” tiek īstenots NFI 2009.-2014. gada programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” ietvaros.  Projekta vadošais partneris ir VARAM un tā mērķis ir stiprināt Latvijas vietējo pašvaldību un plānošanas reģionu teritorijas attīstības plānošanas kapacitāti, kā arī izstrādāt reģionāla un valsts līmeņa teritorijas attīstības plānošanas dokumentu projektus.