Astoņi Eiropas reģioni kopīgi meklē risinājumus pētniecības un inovāciju infrastruktūras pieejamības uzlabošanai

astoni eiropas regioni kopigi mekle risinajumus petniecibas un inovaciju infrastrukturas pieejamibas uzlabosanai

Partneri no 8 Eiropas reģioniem no Itālijas, Nīderlandes, Beļģijas, Vācijas, Latvijas, Igaunijas, Čehijas un Zviedrijas, visi ar līdzīgām viedās specializācijas prioritātēm, ir apņēmušies kopīgi uzlabot pētniecības un inovāciju (P&I) infrastruktūras pieejamību un izmantošanu mazajiem un vidējiem komersantiem (MVK), ieviešot Interreg Europe programmas 2014.-2020. gadam projektu “Stratēģijas Eiropas pētniecības un inovāciju infrastruktūras izmantošanai” (INNO INFRA SHARE).

P&I infrastruktūrām ir būtisks potenciāls būt par vietējo un ārvalstu uzņēmumu konkurētspējas un reģionu ekonomiskās izaugsmes sekmētājiem, it īpaši atslēgtehnoloģiju (Key Enabling Technologies – KETs) jomās. Lai veicinātu šī potenciāla labāku izmantošanu un P&I infrastruktūru ietekmējošo politiku un atbalsta instrumentu (Latvijas gadījumā – Rīcības programmas “Izaugsme un nodarbinātība”) pilnveidi, projekta partneri īstenos kopīgu P&I infrastruktūru analīzes, sadarbības un labo prakšu apguves procesu, kurā piedalīsies arī katra reģiona projekta tematikai būtiskas iesaistītās puses – organizāciju un institūciju pārstāvji.

Šo procesu rezultātā tiks veikta reģionu P&I vides analīze un izstrādāti un īstenoti reģionālie rīcības plāni tās pilnveidei, lai uzlabotu reģionu P&I infrastruktūru sniegumu, MVK konkurētspēju un inovāciju kapacitāti.

Pirmās tikšanās laikā Boloņā, Itālijā INNO INFRA SHARE partneri iepazīstināja viens otru ar savām organizācijām, nacionāliem un reģionāliem atbalsta politikas instrumentiem, apsprieda projekta ieviešanas plānu un lēma par turpmākajiem soļiem projekta īstenošanā. Nozīmīga projekta sastāvdaļa ir reģionālo situāciju analīze, kas ļaus katram partnerim apzināt tā teritorijā esošās P&I infrastruktūras, lai pēc tam partneri savstarpēji varētu identificēt kopīgos elementus un labās prakses, kas sniegtu idejas P&I infrastruktūras atvēršanai uzņēmējiem un būtu ieviešamas arī partneru reģionos.

Jūnijā notiks pirmais pieredzes apmaiņas brauciens, kurā no Vidzemes dosies arī Vides risinājumu institūta un Vidzemes Augstskolas pārstāvji, lai iepazītos ar Nīderlandes un Beļģijas partneru P&I infrastruktūru un piemēriem tās pieejamības sekmēšanai uzņēmējiem.

Plašāk par projektu lasiet projekta mājaslapā vai VPR mājaslapā.

Jautājumiem:
Kristaps Ročāns, projektu vadītājs
kristaps.rocans@vidzeme.lv
+371 29753011