Pasākumu arhīvs

« Jūnijs 2024 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Darbsemināru cikla nodarbība Vidzemes pašvaldību darbiniekiem 

 

Par  apmācību mērķauditoriju primāri tiek noteikti Vidzemes pašvaldību un VPR vadītāji, bet sekundāri arī citi speciālisti, kuru pārraudzībā un atbildībā ir procesi un norises, kā rezultātā tiek sekmēta saimnieciskā darbība pašvaldības administratīvajā teritorijā un sniegts tai atbalsts.

 

Apmācību mērķis Projekta ietvaros ir celt mērķauditorijas spējas un zināšanas, lai

a) stratēģiski un efektīvi vadītu komandas darbu;

b) sniegtu prasmes par procesa vadību, lai veicinātu jaunu ideju rašanos komandā un šo ideju realizāciju;

c) stiprinātu prasmes jaunradīto ideju un iniciatīvu pārdošanā (kolēģiem, vadībai, sabiedrībai);

d) stiprinātu prasmes radoši un efektīvi risināt problēmas;

e) uzlabotu darbinieku un komandas motivāciju, labbūtību un efektivitāti;

 

Darbs tiek organizēts 3 grupās:

1. Madonas, Gulbenes, Alūksnes un Varakļānu novada pārstāvji| 14., 21. maijs un 18. jūnijs (Vecgulbenes muižas)

2. Valmieras, Vakas, Smiltenes un Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji | 22. maijs, 4. un 12. jūnijs (Brantu muiža un Valmiermuiža)

3. Limbažu, Saulkrastu, Cēsu un Ogres novada pārstāvji | 24., 29. maijs un 19. jūnijs. (Bīriņu pils)

 

Tēmas:

1.diena: Gudra vadīšana un problēmrisināšana

2.diena Dizaina domāšana un citi rīki risinājumu attīstībai

3.diena Produktivitāte un ilgtspējīga sadarbība: spēka pielikšanas punkti

 

Vidzemes plānošanas reģions mācības organizē Eiropas Savienības Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna investīcijas 3.1.1.2.i. “Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” ietvaros.

Projekta finansējuma saņēmējs un vadošais partneris ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

 

 

Jautājumiem: Ieva Dzalbe, projekta koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā, ieva.dzalbe PIE vidzeme PUNKTS lv, t. 25491165

 

 

 

"Dzīvo zaļi" 1. nodarbība

 

4. jūnijā Valmieras integrētajā bibliotēkā notiks pirmais pasākums bezmaksas nodarbību cikla “Dzīvo Zaļi” ietvaros. Tā mērķis ir veicināt sabiedrības zināšanas par vides ilgtspējas jautājumiem, to iekļaušanu ikdienas rīcībā un izpratni par apritīguma sasaisti ar klimata pārmaiņu novēršanu.

Pirmās nodarbības laikā dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par bioloģisko atkritumu šķirošanas nozīmīgumu un to, kā šis process norit Daibes atkritumu poligonā. Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “ZAAO” vides izglītības projektu un mācību vadītājas Evija Tiltiņa un Baiba Līviņa-Jarohoviča sniegs detalizētu pārskatu par bioloģisko atkritumu šķirošanu, kas ir būtiska ilgtspējīgas atkritumu apsaimniekošanas sastāvdaļa. Tiks aplūkoti arī dažādi finansiālie aspekti, tostarp veidi, kā iedzīvotājiem šāda šķirošana var samazināt izmaksas.

Katram apmeklētājam būs iespēja piedalīties kompostēšanas meistarklasē, ko vadīs Zane Kopštāle, Zero Waste Latvija pārstāve un vides izglītības kontu Komposts LV vadītāja. Meistarklases laikā dalībnieki iegūs praktiskus padomus par ērtu bioloģisko atkritumu šķirošanu dzīvesvietā un to efektīvu pārstrādi kompostā, kas veicina resursu apriti un samazina atkritumu daudzumu.

Pasākuma programma:

  • 17.15 - 17.30 Ierašanās, kafija
  • 17.30 - 17.40 Europe Direct Vidzeme uzruna
  • 17.40 - 18.10 Evija Tiltiņa un Baiba Līviņa-Jarohoviča, lekcija "Bioatkritumu šķirošana un apsaimniekošana"
  • 18.10 - 19.10 Zane Kopštāle, kompostēšanas meistarklase "Špikeris bioatkritumu mazināšanā, šķirošanā un atjautīgā izmantošanā" 
  • 19.10 - 19.30 Jautājumi un sarunas.

Nodarbību ciklā "Dzīvo zaļi" ir paredzētas trīs nodarbības, nākamās plānotas rudenī. Pasākumu organizē Europe Direct Vidzeme sadarbībā ar Valmieras integrēto bibliotēku. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26099521.

Europe Direct ir Eiropas Komisijas informācijas centru tīkls, kas darbojas visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, lai sniegtu bezmaksas informāciju ikvienam iedzīvotājam par ES darbības jomām, kā arī aicinātu ikvienu iesaistīties ES notiekošajos procesos un izmantot iespējas, ko sniedz dalība ES. EUROPE DIRECT Vidzeme darbību finansiāli atbalsta Eiropas Komisija.

 

Kontaktinformācija saziņai: Maija Rieksta, EUROPE DIRECT Vidzeme vadītāja, e-pasts: maija.rieksta PIE vidzeme PUNKTS lv, mob.nr. 26099521

Vairāk par EUROPE DIRECT Vidzeme: http://www.vidzeme.lv/lv/europe_direct_vidzeme

 

 

.