Atbalsts transportā izmantojamās “zaļā” ūdeņraža enerģijas vērtību ķēdes reģionālai attīstībai Igaunijā un Latvijā (H2Value)

Eiropā un visā pasaulē tiek pievērsta aizvien lielāka uzmanība tīrajam ūdeņradim (“atjaunīgais ūdeņradis” jeb “zaļais ūdeņradis”), kas tiek iegūts ūdens elektrolīzē, izmantojot elektroenerģiju no atjaunīgajiem energoresursiem, un tā ražošanas laikā nerodas siltumnīcefekta gāzes. Zaļo ūdeņradi var izmantot vairākās nozarēs, tostarp rūpniecības, transporta, enerģētikas un būvniecības nozarēs, padarot to par ideālu enerģijas nesēju, lai dekarbonizētu lielas energoietilpīgākās nozares. Turklāt investīcijas ūdeņraža ražošanā veicinās ilgtspējīgu izaugsmi un darbavietas. Eiropas Savienības atveseļošanas plānā ir uzsvērts ūdeņradis kā viena no nozīmīgākajām jomām, lai atbalstītu pāreju uz tīru enerģiju. 

lasīt vairāk...

Marta vidū Tartu pilsētā, Igaunijā, notika projekta H2Value sanāksme. Tajā piedalījās projekta partneri no Igaunijas, Latvijas un Nīderlandes. Sanāksmē līdzdarbojās arī Eiropas Reģionālās attīstības fonda Starpreģionu inovāciju investīciju instrumenta (I3) programmas pārstāve Maja Ferlinc, izvērtējot gan paveiktos plānošanas uzdevumus, gan arī aicinot projekta komandu turpināt gatavoties plānoto pilotrisinājumu ieviešanai.

27.03.2024

Energoefektivitātes nedēļas ietvaros jūnijā Valmierā notika diskusija "Ūdeņradis - tā iespējas lokālā līmenī", īpašu uzmanību vēršot ūdeņraža izmantošanai transporta sektorā. Lai gan ūdeņradis kā enerģijas nesējs ir neierasts pie mums Latvijā un īpaši reģionos, to nevajadzētu uzskatīt par tālas nākotnes perspektīvu. Ūdeņraža ražošanas tehnoloģijas ir pieejamas jau šodien, ir tikai jāatrod risinājumi, kā tās visefektīvāk pielietot, uzsver nozares eksperti.

27.06.2023

Turpmākos trīs gadus Latvijas Ūdeņraža Asociācija, SIA “ZAAO”, Vidzemes plānošanas reģions, kā arī vēl vairāki uzņēmumi un organizācijas no Igaunijas un Nīderlandes kopā strādās, lai līdz 2025. gada novembrim soli pa solim plānotu, izveidotu un pārbaudītu zaļā ūdeņraža potenciālu transporta nozarē mazākos reģionos, kā piemēru rādot Tartu un Vidzemes reģiona sadarbību. Ar H2Value projekta palīdzību tiks izveidota  pirmā starpreģionu zaļā ūdeņraža vērtību ķēde Dienvidigaunijā, Tartu reģionā, un Ziemeļlatvijā, Vidzemes reģionā.

27.01.2023

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930